1 Haziran 2020 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Bozbal:"Kimliğimizi kaybediyoruz."

Bozbal:"Kimliğimizi kaybediyoruz."
  • 30 Eylül 2019 Pazartesi
  • 2228 kez okundu

Suni oluşumlara ayak uyduralım diye kendimize ait tüm değerlerimizi, toplum olarak yitirdiğimizi belirten Büyük Birlik Partisi Eskişehir İl Başkanı Şaban Bozbal: "Başka medeniyetleri taklit ederek muasır medeniyetler seviyesine çıkacağımızı sandık." dedi. 

 Tepebaşı bölgesinde tüm çabalara rağmen gerçekleşen festival ile ilgili bir açıklama yapan BBP İl Başkanı Bozbal, "Oysa Batı kültür emperyalizmi ve onun temsilcileri toplumun psikolojik direnç noktalarını sürekli olarak bombardıman ederek milletimizin inanç, kültür, örf ve geleneklerini  erozyona uğrattı." diyerek şöyle devam etti:    "Kaybettiğimiz her değer de hayatımızdan bir şeyleri alıp götürdü. Batıdan esen kültür rüzgârlarının erozyonuna kapılıp milli, manevi ve kültür değerlerimizi yitirdik, kimliğimizi kaybettik.

   Geçmişte, bizi biz yapan yardımlaşma,  paylaşma, fedakârlık, ikram, infak, sadaka, iyilik, birlik ve beraberlik gibi hassalarımızı kaybettik. İnançla birlikte paylaşımda zayıflayınca  parayı veren düdüğü çalar nesli türedi. Alman usulü  hareket eden, çıkarcı birliktelikler hortladı. 

   Birlik ve beraberliğimizi, huzur ve mutluluğumuzu sağlayan milli ve manevi değerlerimize sahip çıkmalıyız. Onları yaşayarak muhafaza etmeli ve bizden sonraki nesillere tahrif olmadan intikalini sağlamalıyız.

  Milli ve manevi değerler millet ve toplumlar için hayat kaynaklarıdır. O halde hep birlikte mutlu olarak yaşayabilmemiz için bu fıtri yapı bozulmamalıdır.

   Bir milleti var eden ve onu sonsuza kadar yaşatacak olan onun değerleridir. Değerlerini kaybeden toplumların milli kimliklerini de kaybettiklerini tarih bize göstermektedir. Bir toplumu, dirençli ve muzaffer kılan, o toplumu oluşturan bireyler arasındaki milli dayanışma ve birlik ruhudur.

   Manevi değer yargılarına yeterince sahip çıkmayan veya çıkamayan bazı topluluklar hem kendi öz benliklerini hem de kendi milli kimliklerini kaybetmişlerdir.

   Şunu unutmamak gerekir ki, kaybedilen her değer toplum hayatından da bir şeyleri götürmektedir. 

   Milletleri ayakta tutan millî ve manevî değerlerdir. Bu değerler, milletlerin birlik beraberlik ve toplumsal dayanışma içerisinde yaşamasını ve milli kimliğiyle tarih sahnesinde yer almasını sağlamaktadır.

  Müslüman kimliğimize, milli ve manevi değerlerimize sarılır ve tarihimizdeki kardeşlik geleneğini canlandırırsak büyük bir bunalım ve kargaşa içinde olan dünyaya da ışık tutmamız mümkün olacaktır.         

   İlk üç yıl Tepebaşı Belediyesi’ne ait olan alanda yapılan, adı müzik festivali olan  çılgınlık, tepkilerden dolayı özel bir  mülkte, daha doğrusu bir içkili restaurantta yapıldı. 

  Aslında müzik tutkunları ve gençler için mükemmel bir fırsat ama iş bu kadar  masum değil. 5 dönümlük alanda 4 bin gencin çadırda kamp kurduğu alkol  tüketiminin zirve yaptığı 10 bin kişinin konseri izlediği ve yaklaşık 30 bin kişinin konseri izleme niyetiyle  muazzam para harcadığı bir ticarî tuzak. 

   Dışardan bir bardak suyun giremediği, Alkol, sigara her şeyin fahiş fiyat olduğu bir tuzak. 

  Özel mülkiyet olduğu için 5 dönümlük konser ve aktivite alanında, tüm alkollü  içecekler hariç diğer zararlı içeceklerin olası kullanımı,18yaşından küçük gençlerin hatta çocukların alkol  alıp almadığı ve serbest  olup olmadığı ile  denetim ilgili  firmanın ukdesindeki  Özel Güvenlik Görevlileri tarafından yapılıyor. 

  Çadırlarda gece neler olduğu tespit edilemese de ailelerin denetiminden uzak gençlerin kızlı, erkekli  şekilde aynı çadırlarda konakladığıda kesin. 

   Etkinlik alanındaki 4 adet bay ve bayan WC’nin 10 bin kişinin ihtiyacını karşılamayacağını hesaplarsak  koku ve kötü görünüm mahalle sakinlerini ve okullar bölgesi olan Söğütönü güzergahında hissedilmeye başlanacak. 

Ya kalıcı rahatsızlıklar.. 

   Henüz 15 yaşında alkol ile tanışan körpe zihinler, daha kendi bedenini tanımadan karşı cinsin her hâlini gören  genç hatta çocuk yaştaki  kızlarımız, oğlanlarımız; onlar nasıl bir travma yaşıyor biliyor muyuz?                  Evrensel değer olan müziğe karşı olamayız.  Gençlerin sevdiği sanatçılarının konserlerine gidip  oynayıp  zıplamasına, eğlenmesine de asla karşı  değiliz. Ama işin içinde alkol varsa hap  varsa bu asla sanat olamaz. 

   Tepebaşı Kaymakamımız Erdinç Yılmaz dik duruşundan dolayı her türlü övgüye layıktır.Kendi görev bölgesinde  böyle bir etkinliğe,aktivasyona izin vermedi. Ama maalesef jet hızıyla  ‘Yürütmeyi Durdurma Kararı’ alındı. Bir özel mülkiyette yapıldığı için sesimizi duyuramadığımız, maneviyatımızı kaybetme noktasına getiren bu erozyonlara dur demeliyiz. 

    Gençliğimize ve geleceğimize sahip çıkmalıyız. Belediyeler, Stk lar, Siyasiler ve anne babalar olarak üzerimize ne düşüyorsa bir an evvel yapmalı, bu etkinlikleri ve gençliğimizi kontrol altında tutmalıyız. "Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Politika Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketi

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.