1 Haziran 2020 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Candemir, Organizasyonu Eleştirdi, Kaymakama Teşekkür Etti

Son günlerde şehrimizde gündem olan Eskifest adıyla geçtiğimiz yıllarda da gerçekleşen konser organizasyonları ile ilgili bir açıklama yapma gereği hâsıl olmuştur.

Yeni nesil eğlence aktivitesi olarak geçtiğimiz yıllarda da gerçekleşen etkinlik, bu yıl düzenlenmesine çeşitli gerekçelerle izin verilmemişti. Bu etkinlik ilimiz Zincirlikuyu Mahallesi sınırlarında bulunan özel bir işletmeye ait alanda yapılması planlanmıştır. Geçtiğimiz yıllarda yerleşim yerlerine yakın bir mesafede olmasından dolayı bölgede gürültü, trafik yoğunluğu,asayiş olayları gibi nedenlerle, gerek 155 polis imdat hattına,gerekse CİMER ve Belediye Mavi Masaya sayısız şikâyetin ulaştığı bilinmektedir. Bu şikâyetlerin ışığında organizasyon firmasının başvurusuna Tepebaşı Belediye yetkilileri öncelikle olumsuz görüş bildirmiş, bunun üzerine de Tepebaşı Kaymakamlığı tarafından, düzenlenmek istenen organizasyona izin verilmemiştir. Daha sonra Tepebaşı Belediyesi önceki görüşünün aksine “organizasyonun yapılmasında sakınca yoktur” gibi tutarsız ve çeşitli siyasi baskılar sonucu gerçekleştiği aşikârolan bir tutum sergilemiştir.

Mahkemeye intikal eden olayda, İdari mahkeme 1 e karşı 2 oyla, herhangi bir şekilde yetkililerden görüş almadan, geçmiş yıllarda emniyete intikal etmiş taciz, uyuşturucu, alkol, gürültü, trafik sorunlarını görmezden gelerek, şehrimizde infial uyandıran talihsiz bir karar verip organizasyonun yapılmasını uygun görmüşlerdir.

Yapılan bu organizasyonlarda, ülkemizdeki ünlü sanatçıların davet edilerek 5-6 dönümlük alanlarda binlerce gencin çadırlar kurarak geceleyin konakladığı, alkol satışı ve tüketiminin had safhalara ulaştığı, uyuşturucu maddelerin her türlüsünün rahatlıkla bulunabildiği, cinsel içerikli materyallerin aleni şekilde satışının yapıldığı sosyal medya ve haber kanallarında yer almıştı. Böyle bir organizasyonun özel bir arazide yapılmasından dolayıdışarıdan suyun bile girişinin yasak olduğu, polis denetiminin mümkün olmadığı, alanın sadece firmanın belirlediği özel güvenlik şirketi tarafından kontrol edildiği göz önüne alındığında, yukarıda konu edilen olayların gençlerimizi ahlaki yönden nasıl olumsuz etkileyeceğini takdirlerinize sunuyorum.

18 yaşından küçük gençlerin bile bu alanda rahatlıkla alkol, sigara, uyuşturucuya ulaşabileceği düşünüldüğünde, sanatçılar ve konserler bahane edilerek, tamamen ticari amaçlı olarak ahlak, gelenek ve göreneklerimizle bağdaşmayan bu etkinliği tertip eden organizasyon firmasını, Tepebaşı Belediyesinin olumsuz görüşünü “ricada” bulunarak olumluya çeviren siyasi iradeyi, önce olumsuz görüş bildirip sonradan “çark eden” belediye yetkililerini, yetkili organlardan görüş bile sormadan organizasyona alelacele onay veren 1. İdare Mahkemesini kınıyorum.

 

Gerek sosyal medyadan, gerekse yerel ve genel yazılı basın kuruluşları tarafından hedef gösterilen Tepebaşı Kaymakamı Sayın Dr. Erdinç YILMAZ’ı, Türk örf, adet ve geleneklerine uygun olmayan bu “ucube” organizasyonun yapılmaması konusunda sergilediği tutumdan ve mücadelesinden dolayı tebrik ediyor, gösterdiği hassasiyetten dolayı teşekkür ediyorum.

 

İsmail CANDEMİR 
MHP Eskişehir İl Başkanı

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Politika Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketi

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.