27 Mayıs 2020 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

CHP’de Kafalar Karışık: HANGİSİ DOĞRU

CHP İl Başkanı Abdülkadir Adar, CHP’de kongre süreci ile ilgili açıklamasında, Genel Merkez takvimine göre il kongrelerinin 3 Şubat’ta başlayacağını söyledi. Kayyum heyetinden gazetelere verilen ilanda, olağanüstü il kongresinin 27 Ekim’de yapılacağı belirtildi

Can Hacıoğlu - CHP İl Başkanı Abdülkadir Adar düzenlediği basın toplantısında yaptığı açıklamada, “30 Eylül tarihinde Merkez Yürütme Kurulu'nun aldığı karar gereğince, 15 Ekim’e kadar mahallelerde partililerin üye listeleri askıya çıkarılacak ve 15 Eylül tarihinden 21 Ekim tarihine kadar askı süresi devam edeceğini söyledi. 3 Şubat İl Kongreleri başlayacak” dedi. Öte yandan, mahkeme kararıyla CHP il yönetimine atandığı belirtilen kayyum heyeti tarafından gazetelere “olağanüstü kongre ilanı”verildi. İlanda, mahkeme kararına istinaden atanan kayyum heyetinin olağanüstü il kongresini 27 Ekim’de yapacağı belirtildi.   

ADAR: TAKVİME GÖRE 3 ŞUBAT’TA BAŞLIYOR
CHP İl Başkanı Abdülkadir Adar, düzenlediği basın toplantısında genel merkez tarafından belirlenen seçim takvimi ile ilgili, “30 Eylül tarihinde Merkez Yürütme Kurulu'nun aldığı karar gereğince, 15 Ekim’e kadar mahallelerde partililerin üye listeleri askıya çıkarılacak ve 15 Eylül tarihinden 21 Ekim tarihine kadar askı süresi devam edeceğini söyledi. 3 Şubat İl Kongreleri başlayacak  21 Eylül tarihinde de mahallelerde ki üye listelerinin kesinleşeceğini kaydeden Adar,  “Bu süreç içerisinde parti tüzüğüne göre itiraz süreleri var. O itiraz süreleri içerisinde önce ilçe yönetimlerine itirazlar gerçekleştirilecektir. Daha sonra eğer sonuç alınamıyorsa il yönetimlerine itirazlar gerçekleşecek. Ve bunlarla ilgili dediğim gibi parti tüzüğünde öngörülen süreler var. O süreler içerisinde kararlar verilecek. Ve nihayet  8 Kasım tarihinden itibaren de tüm Türkiye’de ilçe kongreleri süreci başlayacak. Ve ilçe kongreleri devam edecek. 27 Ocak tarihinde de ilçe kongreleri tamamlanmış olacak ve 3 Şubat tarihinde de il kongreleri başlatılacak. 2 Mart tarihinde de il kongreleri sonuçlanmış olacak” dedi.

KAYYUM HEYETİ: OLAĞANÜSTÜ KONGRE 27 EKİM’DE
Öte yandan, CHP İl Olağanüstü Kongresi Kayyum Heyeti, Hikmet Bingöl Yahya Çelik, Şuayib Çapar imzasıyla gazetelere verilen ilanda, “Olağanüstü Eskişehir İl Kongresi 27 Ekim 2019 tarihinde saat 10.00 da, çoğunluk sağlanamaması halinde çoğunluksuz olarak 27 Ekim 2019 tarihinde saat 13.30 da Arifiye Mh. 2 Eylül Caddesi No: 63 Odunpazarı adresinde, Odunpazarı Belediyesi Yunusemre Kültür Merkezi'nde yapılacaktır” ifadelerine yer verildi.

İKİ KONGRE Mİ OLACAK?
CHP eski il başkanı Rabia Akman ve bazı CHP’lilerin açtığı davada, mahkemenin CHP il yönetimine kayyum atanmasına ve 45 gün içerisinde kayyum heyetinin olağanüstü il kongresi yapmasına karar verdiği açıklanmıştı. Abdülkadir Adar ise, birkaç gün önce yaptığı açıklamada, henüz kararın kesinleşmediğini, temyiz sürecinin devam ettiğini savunmuştu. CHP’de hem bu ay sonunda, hem de genel merkez takvimine göre şubat ayında iki kongre yapılıp yapılmayacağı, ne olacağı merak ediliyor.

2eylul.com.trGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Politika Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketi

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Eskişehir Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.