15 Aralık 2019 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

SAZAK’TAN CHP’Lİ SOYER’E; HADDİ AŞMA, ATANI HATIRLATMA

MHP Eskişehir Milletvekili Metin Nurullah Sazak, “Kıbrıs’ı Kıbrıslılara bırakalım” açıklamalarıyla tepki toplayan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e, Kürtlerin anadilinde kamusal hizmet isteği ile ilgili sözlerine çok sert sözler ile tepki gösterdi.

Sosyal medya hesaplarından yayınladığı mesajda, “kirli ittifakın orijinal CHP’li adayı Soyer; haddi aşma, atanı hatırlatma” diyen MHP’li Sazak, konuya ilişkin yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Bir milletin ortak dili; milletin varlığı, birliği, beraberliği için elzemdir. Bu milletin dili Türkçedir, bu değişmezdir. Bölücük yapıp, fitne fesat çıkarmak için alt kimlikleri ve dillerini önce çıkararak eş değer tutmak hainlik, bölücülüktür. Kirli ittifakın orjinal CHP'li adayı Soyer; haddi aşma, atanı hatırlatma! Hiçbir şeyi unutmadık lakin milletin huzuru için susuyoruz. Senin ve senin gibilerin haddini bildirmemiz kolaydır. Aklınızı başınıza almanız için sabırdayız!”

 

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Politika Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar