11 Ağustos 2020 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Hükümetimiz yaşama sevinci ile hayata tutunan engelli kardeşlerimizin her zaman yanındadır

Hükümetimiz yaşama sevinci ile hayata tutunan engelli kardeşlerimizin her zaman yanındadır
  • 4 Aralık 2019 Çarşamba
  • 1663 kez okundu

AK Parti Eskişehir İl Engelliler Koordinasyonu Merkezi Başkanı Soner Çoban, 3 Aralık Dünya Engelliler günü dolayısıyla basına açıklamalarda bulundu. Başkan Çoban açıklamasında şunları söyledi:

“3 Aralık Dünya Engelliler Günü kutlama değil engellilerin sorunlarını ve çözümlerini konuşulduğu bir gündür. Engelli vatandaşlarımızın yaşadığı sorunlar sadece kendilerinin değil, devletimizin ,ailemizin, çevremizin yerel yönetimlerin sorunudur.

Kısacası tüm insanlığın sorunudur. Engelli vatandaşlar normal hayat sürdürebilmesi ancak toplumsal duyguların artması ile gerçekleşir.

AK Parti olarak Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın 'hiçbir vatandaşımızın engelinden dolayı mağdur edilemez' sözü ile yola çıkarak engellerin Eğitim, sağlık, ulaşım, sanat ve spor, barınma gibi birçok alanlarda Devrim niteliğinde yasalar çıkarılmış ve hayata geçirmiştir.

AK Parti iktidarından önce Türkiye'de çalışan engelli istihdamı sadece 5125 Eken Bizim hükümetimiz de birlikte günümüze kadar buradan 55000 civarındadır yine engeliye bakana ödenen evde bakım ücreti her ay 1300 TL'dir evde bakım ücretini Türkiye genelinde 500 bin engelli almaktadır. Ayrıca Sosyal Yardımlaşma vakıfları tarafından ödenen 2022 engelli maaşı rapor oranına göre kademeli olarak yaklaşık 800 TL'dir Eğitim Sağlık ve ulaşımda erişilebilirlik en çok bizim hükümetimiz tarafından desteklenmiştir sayısı her geçen gün artan engelli bakım merkezleri ile artık Engelli çocuğu olan aile babalar Ben öldükten sonra Çocuğum ne olacak diye düşünmüyorlar Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan engellilere yaptığı hizmetleri engellilere bir lütuf değil de bir vazife olduğunu Her platformda söylemiştir. 

Hükümetimizin yapmış olduğu hizmetler kadar yerel belediyelerinde yapması gerekmektedir şehrimizde engellilere önem verdiği iddia eden belediyeler sadece engelli haftalarında müzik ve Yemekli bir eğlence düzenlemek dediler Oysaki hayvanat bahçesine ,heykellere ,festivallere harcadıkları bütçenin çeyreği kadar harcayarak şehrimizde bulunan engelli ve engelli derneklerine yaşam kaliteleri yükseltirler. Ancak daha şimdiye kadar hiç bir belediyeden gerekli  

destek verilmemiştir. Hükümetimiz yaşama sevinci ile hayata tutunan engelli kardeşlerimizin her zaman yanındadır ve yanında olmaya devam edecektir.”

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Politika Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.