26 Şubat 2020 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

GÖREVİNİ YAPAN ELEŞTİRİLİYOR

TOKİ projesiyle ilgili CHP’den gelen açıklamaları eleştiren Milletvekili Günay, “Bir algı operasyonu var. Benimle hemen iletişime geçen belediyeler için TOKİ ile görüştüm ve kontenjan açıldı, üzerime düşeni yaptım. Gaipten ilgi beklemek yerine, onlar da iletişime geçselerdi. Görevini yapan eleştiriliyor. Herkes üzerine düşeni yapmalı. Odunpazarı Belediyesi CHP’li değil mi. Oysa ben TOKİ’den Odunpazarı’ndaki 2 bin 450 konutluk kontenjanı da azaltmamasını özellikle istedim” dedi

MURAT ATİKEL - AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof.Dr. Emine Nur Günay, TOKİ’nin 100 Bin Sosyal Konut Projesi ile ilgili CHP’li belediye başkanlarının yaptığı açıklamaları 2Eylül’e değerlendirdi. Emine Nur Günay, “Bu konuda süreci iyi anlamak gerekiyor. TOKİ’nin 100 Bin Sosyal Konut Projesi’nde başlangıçta Eskişehir’e toplam 3 bin konutluk kontenjan ayrıldı. Odunpazarı’nda Mamuca’ya ve Beylikova ilçemize. Ve bu sayıyla da en çok kontenjan ayrılan iller arasında 10’uncu sırada yer aldı. Bunu iyi anlamak gerekiyor” dedi.

TALEP İLETEN İLÇELERİ TOKİ İLE GÖRÜŞTÜM
Günay, “Diğer ilçelerimizden de hemen çeşitli talepler bana iletilince, Beylikova Belediye Başkanımızın da onayını alarak TOKİ Başkanı Ömer Bulut ile görüştüm. Kendisi de olumlu yaklaştı ve daha etkin olacaksa diğer ilçelerde de konut yapılabileceğini belirtti. Belediye başkanları zaten bana dosyalarını iletmişlerdi, ben de o dosyaları kendisine ilettim. Ve böylece Beylikova kontenjanı azaltılırken, Sarıcakaya, Günyüzü, Çifteler ve İnönü ilçelerine de kontenjan açıldı. Sonrasında Sivrihisar Belediye Başkanımız da talebini iletince, onun talebini de ilettim, böylece Sivrihisar da eklendi ve Eskişehir’e ek kontenjan da sağlanmış oldu. Mihalgazi konusunda ise bana bir talep gelmedi, benim bir görüşmem olmadı” dedi.

“ODUNPAZARI’NIN KONTENJANI AZALMASIN” DEDİM
CHP’li Tepebaşı, Seyitgazi, Mahmudiye, Han ve Alpu belediye başkanlarının kendi ilçelerine de kontenjan açılmasını istedikleri yönünde açıklama ve eleştirileri konusunda Emine Nur Günay, “Ben bu ilçelerin böyle bir talebi olduğunu veya hazır arazileri bulunduğunu nereden bilebilirim. Şu zamana kadar bana böyle bir talepleri iletilmemiş. Bu projeyi yapan ben değilim, hükümetimiz. Ayrımcılık yapıldığı yönünde bu konuda bir algı operasyonu yapılıyor, ama bu doğru değil. Örneğin, Odunpazarı’nda 2 bin 450 konutluk kontenjan duruyor. Odunpazarı hangi siyasi partinin belediyesi, kimse bundan bahsetmiyor. TOKİ Başkanımız Ömer Bulut ile görüştüğümüzde de, ben kendisinden özellikle Odunpazarı kontenjanında azaltma yapılmamasını istedim, en büyük ilçe olduğunu, talebin yoğun olabileceğini belirttim ve kontenjanı azaltılmadı. Böyle bir durum da var. Odunpazarı’na bu kadar kontenjan ayrılırken, Tepebaşı’na neden ayrılmadı onu da bilemem. Siyasi açıdan bakılacak bir konu değil, şehre güzel bir proje yapılması, şehrin faydasına ne yapılması gerekiyorsa yapılması için çalışıyoruz” diye konuştu.

GAİPTEN İLGİ BEKLEMEK YERİNE İLETİŞİME GEÇSELERDİ 
Emine Nur Günay, CHP’den gelen eleştirilerle ilgili, “Gaipten ilgi beklemek yerine iletişime geçseler, bilgilerini, dosyalarını iletmiş olsalar, hazır arazileri olup olmadığı konusunda önceden bilgi verseler ben de elimden gelen ilgiyi gösterir, elimden geleni yapardım. Ama CHP’li belediyelerden benimle iletişime geçen kimse olmadı. Sadece proje açıklandığında değil, bir yıldır bu konuda bana bir bilgi veya talep iletilmiş değil. Dolayısıyla ben böyle bir talep olduğunu nereden bilebilirim. Örneğin, Çifteler’in bu konudaki altyapısı konusunda da bilgim yoktu, Çifteler Belediye Başkanı hemen iletişime geçip dosyasını bana iletince bilgim oldu ve bu sayede Çifteler’e de kontenjan açılmasını sağladık” dedi.

HERKES ÜZERİNE DÜŞENİ YAPMALI
Emine Nur Günay, “Ben AK Parti’nin Dış İlçelerden Sorumlu Milletvekili olarak bu konuda elimden geleni yaptım ve yapıyorum, sorumluluğumu yerine getiriyorum. Maalesef insanlar kendi üzerlerine düşeni yapmıyor, sonra da muhalefet yapıyorlar. Herkes kendi üzerine düşeni yapmalı” dedi.

2eylul.com.trGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Politika Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.