28 Şubat 2020 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Özcan’dan mahkeme kararı ile ilgili önemli açıklama

Demokrat Parti (DP) Eskişehir İl Başkanı Hüseyin Özcan, Odunpazarı Belediyesi Özel Kalem Müdürü Şenol Durur'a yönelik ifadeleri nedeniyle yargılandığı dava ile ilgili olarak açıklama yaptı.

Özcan'ın açıklaması şöyle:

Bebek Katili PKK’nın ve Belediyelerdeki uzantılarının, burayı özerk belediyeye çevirmesine izin vermeyeceğiz. Sözüme karşılık Şenol Durur tarafından kendisine hakaret edildiği iddiası İle dava açılmıştır. Bu olayın görülen ilk duruşmasında belli yayın organları hakaret suçundan değil de evrakta sahtecilik ve iftira suçundan yargılama yapıldığına ilişkin yalan yayın yapmışlardır.

Bugün yapılan duruşmada benim ve avukatımın ısrarla Şenol Durur’un pankart asma eylemine ilişkin Ankara’da yapılan yargılamasının dosyasının dosya içerisine alınması ve incelenmesi talep edildi ise de mahkeme bu talep red edilmiş. Dosya getirtilmemiş ve inceleme yapılmamıştır. Dolayısı İle sunduğum evrakın sahte olduğuna mahkemece karar verilmiş de değildir. Tarafıma hakaret suçu gerekçesi ile 7800 TL para cezası verilmiş ve hükmün açıklanması geri bırakılmıştır.

Buna karşın aynı yayın organlarınca “mahkeme sunduğu kararın sahte olduğuna karar verdi” yalan yayını yapılmaya başlanmıştır. Mahkeme böyle bir karar vermemiştir. Şenol Durur kendisine hakaret ettiğim gerekçesi ile geçmişini aklamaktan çalışmaya vazgeçmelidir. İlgili yayın organları hakkında da hukuki haklarımı saklı tutuyorum.
                                                                                                            

DP ESKİŞEHİR İL BŞK
HÜSEYİN ÖZCANGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Politika Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.