26 Şubat 2020 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

SAZAK VE MHP’Lİ VEKİLLER TBMM’DE KAMYONCULARIN YANINDAYIZ DEDİ

Aralarında Eskişehir Milletvekili Metin Nurullah Sazak’ın da olduğu 13 MHP’li milletvekili dün TBMM’de gerçekleştirdikleri basın toplantısında nakliyeci esnafının sorunlarını gündeme getirip, söz konusu sorunların giderilmesi için çağrıda bulundu.

MHP KAMYONCU ESNAFI İÇİN HASSASİYET GÖSTERİYOR

Yeni yürürlüğe giren dijital takograf uygulaması sonrasında gerçekleşen protesto eylemlerinden dolayı MHP milletvekilleri kendi seçim bölgelerindeki kooperatifleri ziyaret etmiş ve kamyoncu esnafının sıkıntılarını yakından takip etmişti. Bu çerçevede esnafın sorunlarını düzenli olarak TBMM’de gündeme getiren MHP’li milletvekilleri dün ortaklaşa gerçekleştirdikleri basın toplantısı ile hassasiyetlerini bir kez daha göstermiş oldu.

ESKİŞEHİR’Lİ ESNAF SAYISI AZALIYOR

Basın toplantısında söz alan MHP’li Sazak, Eskişehir Taşıyıcılar Kooperatifi’nin üye sayısının 2009 yılından itibaren yarı yarıya düştüğünün altını çizerek kamyoncu esnafının darboğazda olduğunu ve yeterli teşviklerin yapılmadığını dile getirdi. Trafik cezaları, köprü ve otoyol geçiş ücretleri gibi giderlerdeki artışlardan dolayı şoför esnaf sayısının azaldığını belirten MHP’li Sazak, “ülkemizin çağın gerekliliğiyle dijital platforma geçişi, iş ve çevre güvenliği açısından verilerin biriktirilmesiyle yapılacak düzenlemelerin sağlayacağı fayda ortada olmakla birlikte, yeni düzenlemeler ve geçiş süreçlerinin hâlihazırda zorlukla ayakta kalmaya çalışan şoför esnafımızı mağdur ettiği görülmektedir. Sistem çağa ayak uydururken, esnafımız da sistemle birlikte ileriye taşınmalı, geliştirilmeli ve esnafımızın da kazanması, kazandırılması gerekmektedir” dedi. Milletvekili Sazak konuşmasına son verirken düzenlemelerde şoför esnafının görüşü alınması gerektiğini ve ton-kilometre ücreti belirlenerek şoför esnafının korunması gerektiğini ifade etti.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Politika Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.