5 Nisan 2020 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

GÜNAY’IN AKPM’YE SUNDUĞU ÖNERGEYE BÜYÜK DESTEK

Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Kış Dönemi toplantısı için Strazburg’da bulunan Prof. Dr. Emine Nur Günay tüm ülkeleri pandemik salgınlara karşı ortak mücadeleye davet etti. Tüm dünyayı teyakkuza geçiren corona virüsü ile Avrupa Konseyi olarak ortak mücadele etme ve bu tür salgınlarda bir sistematik geliştirmeye yönelik Prof. Günay bir önerge hazırladı ve Konsey Başkanlığına verdi. 

GÜNAY, AVRUPA’YI PANDEMİK SALGINLARLA ORTAK MÜCADELEYE DAVET ETTİ

Birçok ülkenin desteği ile ortak mücadeleye yönelik bir önerge hazırlayan Prof. Günay “Pandemik salgınlar tarih boyunca olmuş. Son 20 yıla baktığımızda 2003 yılında SARS, 2009 yılında İnfluenza A yani domuz gribi, Ortadoğu’da çıkan MERS-CoV, Ebola ve Zika virüslerine tanık olduk, binlerce hayat kaybedildi. Şimdi 2019-nCoV olarak tanımlanan yeni tip koronavirüsü Çin’de ortaya çıktı ve 22 farklı ülkeye yayıldı. Tüm dünyanın kabusu olan corona virüsünden 362 kişinin öldüğü ve 14.380 kişinin de enfekte olduğu biliyoruz. Ancak sayı artarak devam ediyor. Bir Avrupa Konseyi milletvekili olarak bu konuda ortak bir stratejinin geliştirilmesi ve mücadelede ortak bir yaklaşımın benimsenmesi gerektiğine inandığım için böyle bir girişimde bulundum” şeklinde konuştu.

ÖNERGEYE BÜYÜK DESTEK

Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisinde bir önergenin kabul edilmesi için beş ülke ve 20 milletvekilinin desteğine gerek var. Bu kapsamda açıklamada bulunan Günay “Önergeyi hazırlayan milletvekili tek tek destek imzalarını topluyor. Hangi meslektaşımdan rica ettimse hemen destek verdiler. Böylece 17 ülkeden 30 milletvekilinin imzası ile önergemizi teslim ettim. Amacım, 47 üyesi olan Avrupa Konseyi’nin pandemik salgınları önleme, kontrol etme ve tedavi geliştirme konularında bir sistematik geliştirmesi ve uluslararası arenada etkin rol oynamasıdır” ifadelerini kullandı.  Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Politika Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.