8 Temmuz 2020 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

BIYIK’IN GÜN SAZAK VE ÜLKÜCÜ ŞEHİTLERİ ANMA MESAJI

BIYIK’IN GÜN SAZAK VE ÜLKÜCÜ ŞEHİTLERİ ANMA MESAJI
  • 27 Mayıs 2020 Çarşamba
  • 2810 kez okundu

Ülkücülük; Allah davasıdır, Allah'a adanmış bedenlerin davasıdır, her türlü çileye talip olanların inanmışlığı'dır. Şerefli, şanlı, onurlu, ve gururlu mücadelenin adıdır ülkücülük. Öyle bir mücadele ki inandıklarımız dava uğruna çileler çekilmiş, işkenceler görülmüş, tabutluklara konulmuş ve şehitler verilmiştir.

Eski Gümrük ve Tekel Bakanımız Gün Sazak'ta bunlardan sadece bir tanesiydi. Türk tarihinde kaçakçılığa karşı en büyük mücadeleyi şüphesiz Gün Bey'imiz vermişti. Bakanımız 27 Mayıs 1980 tarihinde Dev-Sol militanları tarafından, evinin önünde arabasından indiği sırada çapraz ateşe tutularak şehit edildi.

Ülkücülük her makamın üstündedir,. Ülkücü Harekette her makam kutsaldır, her makamda Şehit ve Gazilerimiz'in Aziz hatıraları ve temiz mirasları vardır. Bizler iftarımızı açarken, 36 saattir yemek yemeden, cebimizden 35 kuruş çıkarak, kırılmadık kemiğimiz kalmayarak, ciğerlerimize bisiklet pompasıyla hava verilip, üçüncü kattan aşağıya atılarak, idama gitmeden arkadaşlarımızdan gelinlik (kefen) isteyerek, Kellemi verdiğim bu yolun zaferi yakındır. Zafer her zaman Allah'a inananlarındır” diyerek, Mamak zindalarında namaz kılarken kafamıza aldığımız dipçik darbesiyle, kızımız ve torunlarımızla ve bir torunumuz henüz 2.5 yaşındayken evimize gelen bombalı bir paketle patlatılarak, Oğlumuzun olduğu gün eşimizin yanına giderken, 5 çocuk sahibi olan bir Anne olarak, 14, 16 , 17 yaşlarında ve daraağacında asılarak daha sayamadığım bir çok işkenceyle şehit edildik. Bölünmesin diye millet, baki kalsın diye devlet, iri çınarlarımız devrildi. Nice gül fidanlarımız gitti.

Başbuğumuz Alparslan TÜRKEŞ ve Ülkücü Şehitlerimize layık olmak için, onların izinde bir ülkü uğruna Liderimiz Devlet Bahçeli ile birlikte şanlı mücadeleye devam etmekteyiz. Ölümsüzlüğe giden yolda, Yolbaşçımız Ruhi Kılıçkıran’dan, Ertuğrul Dursun Önkuzu’ya, Yusuf İmamoğlu’ndan, Gün Sazak’a, Mürüvvet Kekilli’ den, Mustafa Pehlivanoğlu’na Cengiz Akyıldız’dan, Fırat Yılmaz Çakıroğlu’na kadar 5400’ü aşmış Ülkücü şehitlerimizi ve ebebiyete intikal etmiş dava büyüklerimizi rahmetle anıyorum.

Şehit Bakanımız Gün Sazak’ın dediği gibi "Bizi öldürebilirler, fakat davamızın yürüyüşünü kimse engelleyemez.''

 

Kadir BIYIK
Çifteler Belediye BaşkanıGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Politika Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.