12 Ağustos 2020 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

BİTMEK BİLMEYEN ÖDÜLLÜ PROJE!

BİTMEK BİLMEYEN ÖDÜLLÜ PROJE!
  • 23 Temmuz 2020 Perşembe
  • 5755 kez okundu

AK Parti Tepebaşı İlçe Başkanı Hakan Çizmelioğlu'ndan Tepebaşı Belediyesi’ne sert eleştiri.

Remourban projesin hakkında açıklamada bulunan İlçe Başkanı Çizmelioğlu, Tepebaşı Belediyesi’nin ve Belediye Başkanı Ahmet Ataç’ın vatandaşların avutulduğunu ve oyalandığını söyleyerek basın açıklamasında şunları söyledi:

“Tepebaşı Belediyesi tarafından oluşturulan ve bizleri de heyecanlandıran Remourban Projesi, yıllar içinde bir türlü bitirilemedi. Bu projenin bitirilememesi, Tepebaşı Belediyesini vatandaşımızın nezdinde, hüsrana uğratıyor.

Sayın Ahmet ATAÇ’ın, REMOURBAN-Akıllı Kentsel Dönüşüm hakkındaki açıklamalarını üzüntü ve esefle takip ediyoruz.

Hükümetimiz tarafından yapılan ve yaklaşık 10 yıl önce Tepebaşı Belediyesine teslim edilen Aşağısöğütönü TOKİ konut alanındaki 57 villanın, başta Alzheimer hastaları olmak üzere vatandaşlarımıza çok yönlü bir yaşam köyü oluşturulacağı Sayın ATAÇ tarafından defalarca dile getirilmiştir. Kendisine hazır teslim edilmiş binaları hizmete açamayan, açtıklarında da en hafif tabiriyle yarım yamalak hizmet vermeye çalışan bir belediye başkanı, 10 yıldır aynı masalı anlatmaktan bıkmamıştır.

Hükümetimiz tarafından kendisine verilen, sonra da Avrupa Birliğinden beş milyon avro hibe alarak, kendisine bedava verilen konutları, tadilat yaparak, sadece çatısına güneş enerjisi panelleri koymak suretiyle, büyük bir iş başarmış olduğunu sanıyor.

Oysa Remourban Projesi, verilen sürede tamamlanamadığı gibi, süre uzatım talepleri olmaktadır. Buna rağmen Tepebaşı Belediye Başkanı, bu projeyi sürekli halkın gündeminde tutarak, her seferinde farklı bir iş gibi anlatmakta ve popülaritesini artırmaya çalışmaktadır.

Aslında bu durum; bütün görev dönemi boyunca Başkan Ahmet ATAÇ tarafından, milletimizin avutulduğunu, oyalandığını gösteriyor. Tepebaşı bölgesine ve kamuoyuna hizmet yapamadığının sebebini de büyüklerinden öğrendiği üzere, “Hükümet paramızı kesiyor” edebiyatına sığınıyor.  Yapacağız, edeceğiz derken, elindeki imkanları doğru kullanmamış, pek çok vatandaş hak ettiği hizmeti alamamış ve vatandaşların vergilerinden kesilerek, kendilerine verilen bütçe, israf edilmiştir.

Kısacası, dört dönemdir belediye başkanlığı yapan birinin, Tepebaşı İlçemize kazandırdığı elle tutulur bir-iki binadan başka bir eseri yoktur. Son 10 yıldır bütün söylemleri, boş vaat vermekten bir adım öteye geçememiştir. Çamlıca Kapalı Pazar Yeri’nin üst kısmının yıllardan beri tamamlanamaması ve “yılan hikayesine” dönmesi, en iyi örneklerden biridir.

Sayın Ataç; bu vaatlere artık Tepebaşı Halkı doymuştur. Ve Sayın Ataç bilmelidir ki; “bir koyundan iki post çıkmaz”

Ya vatandaşın hayrına olarak başlattığınız projeleri hayata geçirin, ya da yapamayacağınızı kabullenerek insanları daha fazla oyalamayın.”

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Politika Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.