12 Ağustos 2020 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

“20 gündür su verilmeyen mahalleler var”

Başkan Çalışkan’dan Sivrihisar’a ziyaret  

AK Parti Eskişehir İl Başkanı Av. Zihni Çalışkan, normalleşme süreciyle birlikte ilçe ziyaretlerine hız kesmeden devam ediyor. Başkan Çalışkan, geçtiğimiz gün Sivrihisar ilçesinde bir dizi ziyaretlerde bulunarak, ilçe sakinleriyle sohbet etti. Çalışkan, esnaf ziyaretlerinin ardından ilçe pazarını gezdi.

Sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyulması konusunda uyarılarda bulunan Başkan Çalışkan, ziyaretlerini; Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü, AK Parti Sivrihisar İlçe Başkanı Hasan Hüseyin Altan, ilçe teşkilât mensupları ve İlçe Kaymakamı Alparslan Kılıç’a gerçekleştirdi. Sivrihisar Kilim Müzesi, Uça Parkı ve restore edilerek çok amaçlı salon olarak kullanılacak eski askeri hastanesinde de incelemelerde bulunan Başkan Çalışkan, Belediye Başkanı Yüzügüllü’den çalışmalar hakkında bilgi aldı. Ardından teşkilât mensuplarıyla birlikte ilçe pazarını gezen Çalışkan, talep ve önerilere dair ilçe sakinleriyle sohbet etti.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ESKİ’nin, plansız ve düzensiz yaptığı çalışmalardan ötürü Sivrihisarlıların mağdur olduğunu söyleyen Başkan Çalışkan, “Nasreddin Hoca'nın şehri Sivrihisar ilçemizi ziyaret ederek hemşehrilerimizle bir araya geldik. Sivrihisar Belediyesi’nin yapmış olduğu çalışmalar hakkında Belediye Başkanımız Hamid Yüzügüllü’den bilgiler aldık ve ilçe pazarını gezerek vatandaşlarımızın sıkıntılarını dinledik.  

“20 gündür su verilmeyen mahalleler var”   

Hemşehrilerimiz yaklaşık 20 gündür devam eden su kesintilerinden muzdarip. Camikebir, Kurşunlu, Elmalı, Balaban, Kubbeli ve Gedik mahallerimize 20 gündür sadece gece vakti bir saat su veriliyor. Pandemi sürecinde ve üstelik hijyene en ihtiyaç duyulan bu dönemde böyle bir şey kabul edilemez. ESKİ, çalışmalarını planlı ve sistematik olarak yapmalı. Vatandaşlarımız önceden bilgilendirmeli. Yapay zekânın tartışıldığı teknoloji çağı 21. yüzyılda bu sıkıntıları dinlemek üzüntü verici. Hemşehrilerimizin mağduriyetleri ivedi şekilde giderilmelidir” diye konuştu.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Politika Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.