19 Eylül 2020 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

MENDERES ,ZORLU VE POLATKAN’IN İDAM YILDÖNÜMÜ

MENDERES ,ZORLU VE POLATKAN’IN İDAM YILDÖNÜMÜ
  • 16 Eylül 2020 Çarşamba
  • 1575 kez okunduHemşehrimiz Hasan Polatkan 27 Mayıs 1960'da tutuklanır, 16 ay boyunca işkenceye tabi tutulur, vücudunun her yerinde sigara söndürürler, ahlaksız işkenceler yaparlar, 5 yaşındaki kızının üstüne silah doğrulturlar. Bir deri bir kemik kalmıştır, idam edildiğinde 83 kg'luk adam 38 kg'dır.Alçakların bütün rezilliklerine rağmen, son sözleri" Şimdi Cenab-ı Hakk'ın huzuruna çıkıyorum. Huzur içerisindeyim. Benim için üzülmeyin. Allah Memleketi korusun"
Fatin Rüştü Zorlu’yu zorlu yapan, içindeki millet ve devlet aşkının büyüklüğüdür. Onu asil kılan, hak bildiği yoldan cesurca yürümesi olmuştur.

Fatin Rüştü Zorlu için siyasetin anlamı    halkının refahı, mutluluğu dolayısıyla devletinin gelişmesi ve güçlenmesidir.Kaybedilmiş bir vatan toprağı olan Kıbrıs'da yaşayan Türklerin haklarının kazanılmasında oynadığı rol, onu fanilikten çıkarıp ölümsüzleştirmiştir.İdama giden Zorlu'nun bıraktığı mektub da şunlar yazar:
"Benden evvel asılmış olanların ölüme nasıl gittiklerini bilmiyorum. Fakat ben işte gördüğün gibi, galiba bir insanın olabileceği kadar sakin ve metinim. Senden bunu aileme ve bilhassa anacığıma mutlaka bildirmenizi istirham ediyorum. Son nefesimi onu utandıracak bir korkaklığa düşmeden verdiğimi mutlaka bilmesini isterim”
Adnan Menderes büyük  Milletimizin  en hüzünlü yanıdır. Cumhuriyetimizin kurucusu Aziz Atatürk sonrası İnönü ve CHP isdibdatına karşı,garib ve mazlum Milletimizin umudu olmuş,kısa ömrünü vatan ve milletine feda etmiştir. Rahmetli Menderes'in  Türk Milletine yaptığı hizmetin bedelini, alçaklar tarafından canı alınarak ödetilmiştir.Türk Devletinin Başbakanı'na "Düşük" diyerek aslında Türk Devletinden intikam alanlar işgalcilerin bıraktıkları  artıklardan müteşekkil guruhtur. Rahmetli Menderes ve arkadaşları yargıç cüppesi giyen katiller tarafından yargılanmış, şerefli Türk Ordusunun üniformasını çalan alçaklar tarafından en aşağılık  işkenceye tabi tutularak intikam alınmıştır. 17 Eylül'de idam edilen rahmetli Menderes, işkence ile yatağından kaldırılarak iki kere idam edilmiştir. Bu kadar işkence ve zulüm altında  son nefesini vermeden Menderes " Adnan Menderesin ölümü ebediyete kadar sizi takip edecek ve bir gün sizi silip süpürecektir. Allah Milletimize zeval vermesin" diyecek kadar vatanperverdir.

Rahmetli Menderes, Polatkan ve Zorlu'yu  katletmeye teşvik eden, katleden ve zulmeden herkesi lanetliyorum, Rabbim'den amelleri gibi muamele görmelerini diliyorum.Bu vesile ile  Adnan Menderes ve arkadaşlarına da rahmet  diliyorum. Allah Milletimize zeval vermesin.

 DP İL BAŞKANI HÜSEYİN ÖZCANGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Politika Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.