25 Kasım 2020 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Çakır’dan içkili mekanlara ruhsat verilmesine tepki

Çakır’dan içkili mekanlara ruhsat verilmesine tepki
  • 12 Kasım 2020 Perşembe
  • 3896 kez okundu

Odunpazarı Belediyesi Meclisi'nin Kasım ayı toplantısında oy çoğunluğu ile kabul edilen içkili mekanlara ruhsat verilmesine ilişkin karara AK Parti Odunpazarı İlçe Kadın Kolları Başkanı Esma Çakır Eserkaya sert tepki geldi.

Odunpazarı Belediyesi Meclisi'nin Kasım ayı toplantısında oy çoğunluğu ile kabul edilen içkili mekanlara ruhsat verilmesine ilişkin karara AK Parti Odunpazarı İlçe Kadın Kolları Başkanı Esma Çakır Eserkaya sert tepki geldi. Eserkaya, konuyla ilgili açıklamasında, Odunpazarı Belediye Meclisinde CHP'li Meclis üyeleri tarafından alınan kararla Odunpazarı'mızın birçok sokağının içkili bölge olarak belirlenmesi başta gençlerimiz olmak üzere tüm şehrin geleceğini tehlikeye atan bir karar olmuştur. Bu kapsamda; bizler şehrin yarınları için, gelecek nesillerin istikbali için çıktığımız bu hizmet yolunda Odunpazarı'nı karanlığa sürüklemek isteyen bu kararın karşısında dimdik durmaya devam edeceğiz. 2004 yılından 2014 yılına kadar AK Parti belediyeciliği ile sokaklarını aydınlattığımız Odunpazarı'nı tekrar karanlığa mahkum etmek isteyenler bilmelidir ki bu şehir, sokağını aydınlatanı da karanlığa gömeni de unutmayacaktır.

Mührü elinde tutanların unutmaması gereken bir diğer husus da şudur ki, aldıkları bu karar özgürlükle açıklanabilecek kadar masum bir karar da değildir. Alkolün kullanımını yaygınlaştırmak üzere savundukları bu özgürlük hiç bir zaman iyi niyetli ve sürdürülebilir olmayacaktır. Bizler özgürlüğün sınırının ancak bir başkasının özgürlük alanına kadar olduğuna inanıyoruz. Bu kapsamda şehrimizde daha önce de hayata geçirilen barlar sokağı gibi uygulamaların birçok asayiş problemini de beraberinde getirdiğini, bölgede yaşayan halkın evlerini terk etmek zorunda kaldığını yakından takip ettik.

Her şeyden öte bir anne ve bir kadın olarak bu karara bakışımız ve yaklaşımımız çok nettir. Ben inanıyorum ki bu karara el kaldırıp imza atanlar kendi çocuklarını bu içkili alan ilan edilen yerlerden toplamak istemezler. Yarın o bölgeleri kendine mesken tutan kötü niyetli insanların karanlık emellerine çocuklarını meze yapmayacaklardır.  İşte tam da bu noktadan hareketle bizler bir anne olarak yarınlarımız olan evlatlarımızı bu tehlikeli ihtimallerle karşı karşıya bırakmayalım.

Gelin bu kararınızdan vazgeçin. Odunpazarı'nın manevi iklimine gölge düşürecek, huzurunu bozacak bu karar bugün sizleri bir kesime karşı şirin gösterse de emin olunuz ki şişede durduğu gibi durmayacak ve artık o zaman pişmanlık fayda etmeyecektir. Saygılarımla..." sözlerine yer verdi.Gönderen: haberler

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Politika Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Apart

Espark Karşısı Günlük Kiralık Apart

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.