18 Eylül 2021 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Komar 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı

 Komar 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı
  • 15 Temmuz 2021 Perşembe
  • 1361 kez okundu

MHP Odunpazarı İlçe Başkanı Mustafa Komar 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

İlçe Başkanı Mustafa Komar mesajında şu sözlere yer verdi;

"15 Temmuz 2016 gecesi ülkemizi, milletimizi, demokrasimizi, geleceğimizi yok etmek isteyen hain terör örgütleri  harekete geçmiş menfur darbe girişiminde bulunmuşlardır. Fakat bizim için müstesna değerlerin başında gelen ittihad-ı milli, adem-i ihtilaf, dayanışma, hoşgörü iman gücü kavramlarının ışığında yüce milletimiz ve devletimiz her daim ayakta kalmış ve kalmayada devam edecektir.

15 Temmuz gecesi ülkemizin üzerine oynanan menfur oyunların, hain planların çirkin ve acımasız yüzü ortaya çıkmış, devlet içerisinde çöreklenen terör örgütü mensuplarının planları suya düşmüştür.

Tarih boyunca ülkemizin kalkınması ve gelişmesini hazmedemeyenler tarafından ülkemizin birlik ve bütünlüğünü bölmeye yönelik yapılan hain saldırılara maruz kaldığımız hepimizin malumudur.

Türkiye, 15 Temmuz 2016 akşam saatlerinden itibaren tarihinin en kritik günlerinden birini yaşamıştır. Ülkemizin ve milletimizin gözbebeği olan Türk Silahlı Kuvvetlerimiz içinde çöreklenmiş bir grup, emir-komuta zinciri dışına çıkarak darbe girişimi başlatmıştır. Fethullahçı terör örgütü üyesi oldukları anlaşılan bu grup, uçaklarla, helikopterlerle, tanklarla, silahlarla devlete ve millete karşı hunharca saldırıya geçmiştir.

Aziz vatanperver, milletperver halkımız hainlere karşı dik durarak kadın, erkek, yaşlı, çocuk demeden sokaklara dökülmüş tanklara karşı göğüslerini siper ederek canları pahasına kalkışmayı engellemiş tarihe adını altın harflerle nakşedilecek bir zafere imza atmışlardır.

 Aziz milletimiz menfur, hain darbe girişiminde bin yıl öncesi tıpkı Malazgirt’te olduğu gibi, 718 yıl önce Söğüt’te, 564 yıl önce İstanbul’da, 101 yıl önce Çanakkale’de, Kut’ül Ammare’de, Dumlupınar’da ecdatlarımız  düşmana ne cevap vermişse 15 Temmuz 2016 günü aynı cevabı halkımız hainlere vermiş, yurdumuzun düşmanlara karşı geçilmez olduğunu, tüm dünyaya ülkemizin bölünmez birliğini ve bütünlüğünü göstermişlerdir. Böylelikle tarihteki mümtaz yerimizin sürekli  aynı surette kalacağını ser-cümle-i alem anlamıştır.

Kabul edilemez darbe girişiminin gerçekleştiği ilk andan itibaren kararlı bir duruş sergileyerek istiklalimiz ve istikbalimiz uğruna mücadele veren, bu uğurda şehitlik yâda gazilik mertebesine ulaşan güvenlik güçlerimiz ve değerli halkımız ile bu darbe girişiminin bozğuna uğratılmasının ardından ülkemiz genelinde olduğu gibi ilçemizin meydanlarında demokrasi nöbeti tutarak milli iradeye sahip çıkan yediden yetmişe herkese şahsım ve kurumum adına minnet ve şükranlarımı sunarım.

15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günüdür. Bugün tarihte bir dönüm noktasıdır, unutmamalı ve unutturmamalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle, şanlı bayrağımızın dalgalandığı her karış toprak için demokrasi ve milli irade mücadelesinin bedelini canlarıyla ödeyen, vatanın birlik ve bütünlüğü uğruna canlarını feda eden aziz şehit ve kahraman gazilerimizi, minnet, şükran, rahmetle anarken, çok kıymetli ailelerine sevgi ve saygılarımı iletirken, Tüm halkımızın şanlı tarihimize altın harflerle yazılan bu anlamlı gününü en derin  duygularımla kutlar, saygı ve selamlarımı sunarım." dedi.Gönderen: esgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Politika Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar