18 Eylül 2021 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

TOPCU’dan ESKİ’ye TEPKİ: İnsanların Yaşadığı Yere Göre mi Hizmet Götürüyorsunuz

SAYIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI VE ESKİ GENEL MÜDÜR VEKİLİ İNSANLARI YAŞADIĞI MAHALLEYE GÖRE Mİ SINIFLANDIRIP HİZMET GÖTÜRÜYORSUNUZ ?

Son yıllarda özellikle yaz aylarında yaşanan şebeke suyu basınçları ile sıkıntının artık tahammül edilmez boyutlara ulaştığı vatandaşlarımız tarafından dile getirilmektedir. Şehrin belli bölgelerinde dört, beş katlı binaların üst katlarına bile gündüz saatlerinde yeterli miktarda su çıkmadığı dolayısıyla insanların en temel ihtiyaçlarını karşılayamadıkları şikayetleri dile getirilmektedir. Vatandaşlarımız yazın en sıcak günlerini yaşadığımız bu günlerde, makinelerini su basıncından dolayı gündüz çalıştıramamakta, temizlik ihtiyacın bile gerekli olan suyu kullanmak için gece saatlerini beklemektedirler. Pandemi dönemindeyiz temizlik her şeyin başında gelmektedir.

Sayın Genel Müdür Vekili Eski Genel Müdürlüğünün web sayfasını açtığınızda görev ve yetkiler bölümünün ilk maddesi “İçme, kullanma ve endüstri suyu ihtiyaçlarının her türlü yer altı ve yer üstü kaynaklarından sağlanması ve ihtiyaç sahiplerine dağıtılması için; kaynaklardan abonelere ulaşıncaya kadar her türlü tesisin etüt ve projesini yapmak veya yaptırmak, bu projelere göre tesisleri kurmak veya kurdurmak, kurulu olanları devralıp işletmek ve bunların bakım ve onarımını yapmak, yaptırmak ve gerekli yenilemelere girişmek” olarak yazmaktadır.

Web sayfanıza girerek görev ve sorumluklarınızı bir daha göz atın isterseniz.

Sayın Genel Müdür Vekili Emek Mahallesinde yaşayan vatandaşlarımız geçen yıldan bu tarafa defalarca 185 Eski ihbar hattınıza şikayet kaydında bulunduğu , yazı dilekçe ile yetkili birimlerinize bildirim yaptığı halde neden bu su basıncı ile ilgili sorun çözülmemektedir?

Müdürlük yetkililerinizin umursamaz tavrından dolayı vatandaşlarımızı Cimer ve Bakanlıklar üzerinden sorunlarını dile getirmeye kadar götüren bu vurdum duymazlık nedendir?

Lüks villalarınıza , özel imar izni ile yaptırılan 20 katlı 13 katlı lüks binalara sorunsuz su çıkarken şehrin kenar mahallerinde ki dört beş katlı binalarda yaşayan insanlar neden mağdur edilmektedir? 

Bu mağduriyetlerin çözülmemesinin altında büyükşehir belediye başkanlığı seçiminde sayın Büyükerşen’in aldığı oylara göre insanları sınıflandırıp hizmet götürme anlayışı mı vardır?

Nerede kalmıştır sosyal adalet anlayışı ? 

CHP li belediyecilik bulvarda oturana hizmeti sunup, şehrin diğer kesimlerini oyulmuş asfalt yollara, yağmur yağınca evlere garajlara su dolmasına neden olan alt yapıya mahkum bırakmak mıdır?

Hani Şehir Eskişehir’di ?

 

Hakan TOPCU
MHP Eskişehir Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Bşk Yrd.Gönderen: esgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Politika Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar