18 Eylül 2021 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

SAZAK: ESKİŞEHİRDE TELEFON ŞEBEKE SIKINTISI KABUL EDİLEMEZ

SAZAK: ESKİŞEHİRDE TELEFON ŞEBEKE SIKINTISI KABUL EDİLEMEZ
  • 29 Temmuz 2021 Perşembe
  • 1779 kez okundu

Milliyetçi Hareket Partisi Eskişehir Milletvekili Metin Nurullah Sazak, haftalık olağan ilçe ziyaretlerinde muhtarların ve vatandaşların gündeme getirdikleri telefon ve internet altyapı eksikliğine bağlı yaşanan şebeke sorunları ile ilgili soru önergelerini TBMM Başkanlığına sundu.

MHP ilçe teşkilatları ile birlikte Eskişehir’in ilçelerini, kaymakamlıklarını ve belediyelerini ziyaret ederek özellikle kırsalda yaşayan Eskişehirlilerin sorunlarını yerinde inceleyerek değerlendiren MHP’li Sazak, bu sefer de Eskişehir’in kırsal ilçelerinde altyapı eksikliğinden dolayı yaşanan şebeke sorunlarını mecliste gündeme getirdi.

Özellikle gençlerin kırsalda kalarak tarımla ilgilenmesi için çağımıza uygun telekomünikasyon hizmetlerinin kâr amacı güdülmeden, kamu hizmeti olarak sağlanması gerektiğini savunan Milletvekili Sazak, ülkenin geleceğinin kalkınmasının yolunun kırsala yapılacak yatırımlardan geçtiğini vurguladı.

Çalışmaları çerçevesinde Alpu, Beylikova, Çifteler, Günyüzü, Han, İnönü, Mahmudiye, Mihalıççık, Odunpazarı, Sarıcakaya, Seyitgazi ve Tepebaşı ilçelerine bağlı onlarca mahallenin şebeke sıkıntısı yaşadığını gören MHP’li Sazak, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na soruları yöneltti.

Soru önergelerinde Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın yürüttüğü proje ile özellikle kırsal bölgeler ve nüfusu 500’ün altında olan yerleşim yerlerine mobil haberleşme altyapıları kurulduğunu vurgulayan Milletvekili Sazak bu hizmetten Eskişehirlilerinde yararlanması gerektiğini belirterek, konuyu bakanlığa ilettiğini ve hemşerilerine takipçisi olduğunu belirtti.

Bu kapsamda Milletvekili Sazak’ın bu kapsamda Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na yönelttiği sorular şu şekilde:

- Bakanlığınız tarafından mezkûr mahallere mobil haberleşme altyapı kurulması yönünde bir çalışma var mıdır?
- Son 10 yılda Evrensel Hizmet Fonu’ndan Eskişehir’in hangi yerleşim yerlerine ödenek ayrılmıştır?
- Son 10 yılda Evrensel Hizmet Fonu’ndan Eskişehir’e ne kadar kaynak aktarılmıştır?Gönderen: esgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Politika Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar