18 Eylül 2021 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Yalan ve Fitneye Doymadılar: HDP’li Mithat Sancar Konya yalanıyla ateşi körükledi

Konya'da aynı aileden 7 kişinin acımasızca öldürüldüğü olayın Türk-Kürt kavgası olmadığı en üst ağızdan açıklandığı halde HDP, katliamdan AK Parti'yi baş sorumlu ilan ederek muhalefete provokasyona ortak olma çağrısı yaptı.

Konya'da, bir eve düzenlenen silahlı saldırıda aynı aileden 7 kişi öldürüldü.  Olayın ardından ev ateşe verildi.  

11 YILLIK HUSUMET

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu iki aile arasındaki düşmanlığın eskiye dayandığını "Maalesef 2010 yılında başlayan bir husumetin devamı, yaklaşık 11 yılık bir mevzusu var." sözleriyle ifade etmişti.

Bakan Soylu: Menfur saldırı istismar edilmeye çalışılıyor

"TÜRK, KÜRT MESELESİ TARAFIYLA BİR İLGİSİ YOKTUR"

Bakan Soylu olayın yaşanmasından hemen ardından başlayan asılsız iddialara ilişkin " Burada her olayın istismar edildiği gibi siyasallaştırılmaya çalışıldığı gibi Konya’daki, bu katliamda, bu menfur saldırıda, alçak tertipte ifade etmem gerekir ki istismar edilmeye çalışılıyor. Bunun Türk, Kürt meselesi tarafıyla bir ilgisi yoktur. Bunu, bu meseleye çekmek bu saldırı kadar tehlikelidir, bu saldırı kadar hem kınanacak alçak bir değerlendirmedir. " açıklamasını yapmıştı.

SANCAR: BAŞ SORUMLU AK PARTİ

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, HDP Grup Başkanıvekili Saruhan Oluç ve HDP milletvekilleriyle birlikte, partisinin genel merkezinde yaptığı açıklamada "Ortada ciddi bir kaos planı var." diyerek katliamın baş sorumlusu ilan ettiği AK Parti hakkında "HDP üzerinden Kürt halkına yönelik sistematik bir katliam politikası izleniyor." dedi.

CHP ve HDP'den ortak miting! Kandil'e selam vererek seçim mesajı verdiler

MİLLET İTTİFAKINA BİRLİK OLMA ÇAĞRISI

Yaşanan vahşeti siyasi malzemeye dönüştürmek isteyen HDP'li Sancar yalan olduğu açık bir bilgiyle Millet ittifakına kirli provokasyonda "demokrasi güçlerinin' Konya'da düzenleyecekleri etkinlikte yan yana olma çağrısı yaptı. Sancar çağrısında "Yarın, benimle birlikte geniş bir heyet Konya’da olacaktır. Bütün muhalefet partilerinin liderlerine ve demokrasi güçlerine de aynı tavrı sergilemeleri çağrısında bulunuyoruz. Onları da yarın Konya’ya bekliyoruz. Hep birlikte ortak, eşit yaşamı savunma kararlılığını göstermeye davet ediyoruz." dedi.

TÜRK TABİPLER BİRLİĞİ AYNI İFADELERLE AK PARTİ'YE SALDIRDI

PKK'ya terör örgütü diyemeyen, terörü lanetleyemeyen, her zaman milli ve kutsal değerlerin karşısında olan Türk Tabipler Birliği bu konuda da sinsi bir açıklama yaparak "Konya'da Kürt bir aileden 7 kişinin öldürüldüğü, evlerinin yakıldığı katliam, kışkırtıcı, ayrıştırıcı nefret dilinin ve cezasızlık politikasının sonucudur." ifadelerini kullandı.

TTB'den bir skandal daha! Besmele’ye hakaret

Türk Tabipleri Birliği yine 'terör örgütü PKK' diyemedi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Türk Tabipler Birliği'ne çok sert tepki

KAYNAK: HABER7


Gönderen: esgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Politika Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar