1 Aralık 2021 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Başta ABD Atlantik Büyükelçilerine yol gözüktü

Perinçek, “İstenmeyen adamlar” kararını değerlendirdi

Başta ABD Atlantik Büyükelçilerine yol gözüktü

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Dışişleri Bakanına verdiği “10 Büyükelçiyi istenmeyen adam ilan etme” talimatı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Vatan Partisi Genel Başkanı şunları belirtti:

YENİ ROTA

  1. Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan’ın ABD ve diğer Atlantik Büyükelçilerini istenmeyen adam ilan etme kararıyla çizdiği yeni rota, Türkiye'nin bağımsızlığını ve toprak bütünlüğünü güvence altına alıyor.
  2. Yeni Rota girilen ekonomik krizde Atlantik beklentilerini havaya uçuruyor ve Üretim Devriminin yolunu açıyor.
  3. ABD'nin kaos planına meydan okuma rotası yürürlükte. 
  4. Millî Kuvvetlerin Atlantikçilere karşı seçimi kazanma rotası çizildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Atlantikçilerin ABD’ye dayanarak iktidar olma planlarına öldürücü bir darbe indirdi.
  5. Türkiye Üreticilerin Millî Hükümeti rotasına girmiştir. 

YENİ STRATEJİK DÖNEMİN ROTASI

- Cumhurbaşkanı'nın bu kararı, Türkiye'nin yeni bir stratejik döneme girdiğini gösteriyor. Türkiye, evet NATO üyesidir, ancak ABD’ye isyan aşamasına girdi, NATO ile bağlarını çözüyor. Türkiye, Asya uygarlığının öncüleri arasındaki mevzisine yerleşme kararını ilan etmiş oldu.

- Yeni rota, birinci olarak Türkiye'nin bağımsızlığını ve toprak bütünlüğünü güvence altına alıyor.

- İkincisi, Yeni Rota girilen ekonomik krizde Atlantik beklentilerini havaya uçuruyor ve kaçınılmaz olarak Üretim Devriminin yolunu açıyor.

- Üçüncüsü, bu rota ABD'nin kaos planına meydan okuma rotasıdır. 

- Dördüncüsü, bu rota, Millî Kuvvetlerin Atlantikçilere karşı seçimi kazanma rotasıdır. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Atlantikçilerin ABD’ye dayanarak iktidar olma planlarına öldürücü bir darbe indirmiştir.

- Beşincisi, Türkiye Üreticilerin Millî Hükümeti rotasına girmiştir. Atlantik sistemine meydan okumanın hükümet planı nesnel olarak belirlenmiştir.

YENİ ROTADAN GERİ DÖNÜŞ YOK

Biden tayfası telaş içinde harekete geçti. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı devirme planlarını artık apaçık ABD stratejisine bağladılar. Türkiye’nin yalnızlaştığını öne sürüyor ve Atlantik sistemine geri dönüş propagandasına hız verdiler.

Oysa Yeni Rotadan geri dönüş yok! Çünkü Türkiye’nin güvenliği de, ekonomik çıkış yolu da bu rota üzerinde. Yeni Rotanın seçeneği yok. Yeni Rotadan vazgeçmek, Türkiye’den vazgeçmek anlamını taşıyor.

Nitekim ABD güdümlü Büyükelçiliklerin küstahlığı Türkiye’nin millî kuvvetlerini sımsıkı birleştirmektedir. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de geçen Salı günü Grup Toplantısında ABD’ye “Hodri meydan” diyordu. Sayın Bahçeli, bu konuşmasında Rusya’nın enerji hatları ve Çin’in Kuşak Yol Girişimi ile Türkiye’nin güvenliği arasındaki birlikteliğe işaret ederek, Türkiye’nin mevzisini kesin hatlarla dile getirmişti.

ATLANTİK TİVİTLERİYLE YÖNETİLENLERİN MASKELERİ DÜŞTÜ

- CHP, İyi Parti, HDP/PKK ve FETÖ'nün Atlantikçi yüzleri iyice ortaya çıktı. Türkiye'nin haysiyetli tavrına karşı ABD’nin piyonları olarak cepheden harekete geçtiler. Atlantik Büyükelçiliklerinin tivitleriyle siyaset yürüttüklerini itiraf ediyorlar. Türkiye'yi ABD Ordusunun silahıyla ve döviz baskılarıyla tehdit ediyorlar. Ancak Türkiye girdiği mevzide kararlıdır.

AK PARTİ İÇİNDEKİ ABD GÜL KALINTILARININ SONU GÖZÜKTÜ

Cumhurbaşkanı'nın Atlantik devletlerine meydan okuması, AK Parti içindeki Abdullah Gül, Ali Babacan, Ahmet Davutoğlu kalıntılarını etkisiz hale getiriyor. Tayyip Erdoğan, Beştepe’de veya dışında yuvalanan AK Parti içindeki Atlantik yanlılarının beklentilerine de kılıcını indirdi. 

ZOR DÖNEMDEN BÜYÜK ÇIKIŞ

Türkiye, 2014 yılında Silivri Duvarlarını yıkmamızla ve arkasından Hükümetin PKK’yı hendeklere gömme kararıyla içine girdiği zor koşullardan devrimle çıkış rotasında inisiyatifi ele geçirmiş bulunuyor. Artık taarruzda olan ABD değil, Türkiye’dir.

Türkiye, iki yüzyıllık Millî Demokratik Devrimini tamamlama sürecinde tarihî sonuçlara ulaşma birikimini ve kararlılığını ortaya koymuştur. 

Türkiye’nin ufku açılmıştır.

Vatan Partisi, bu zor dönemin öncü partisi olarak sorumluluklarının bilincindedir.

 Gönderen: journal

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Politika Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar