29 Kasım 2021 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

En önemli kusurumuz yaptıklarımızı doğru dürüst anlatamamak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın toplu açılışlar gerçekleştirdiği Eskişehir ziyaretinin ardından değerlendirmelerde bulunan AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Nabi Avcı, “Eğitimde, sağlıkta, ulaşımda, tarımda, sulamada, hayatın her alanında çok şükür övünebileceğimiz hizmetler oldu. Bunların içinde de yanlış yaptıklarımız, eksik bıraktıklarımız olabilir ama en önemli kusurumuz bu yaptıklarımızı doğru dürüst anlatamamak” dedi.  

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 23 Ekim’de toplu açılışlar yapmak üzere Eskişehir’i ziyaret etmişti. Organize Sanayi Bölgesi’ndeki (OSB) 52 fabrikanın ve kentte yapılan millet bahçesi, halk kütüphanesi gibi tesislerin toplu açılışını gerçekleştirdi. Erdoğan’ın ziyaretinin ardından AK Parti’nin Eskişehir’de yaptığı icraatları kamuoyuna sunan AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Nabi Avcı, millet bahçesinde gerçekleştirilen basın toplantısında bazı değerlendirmelerde bulundu.  Basın toplantısına Nabi Avcı’nın yanı sıra, AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay ve AK Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan da katıldı. 

Millet bahçesinin resmi adının Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi olarak tescilleneceğini duyuran Avcı, AK Parti’nin Eskişehir’de tarım, ulaşım, kültür, turizm, eğitim, spor ve sağlık alanında kente milyonlarca lira yatırım yaptığını vurguladı.
 
  “En önemli kusurumuz yaptıklarımızı doğru dürüst anlatamamak”


Eskişehir’e yapılan yatırımların hayatın her alanında övünebilecekleri hizmetler sağladığını ancak yapılanları anlatmada yetersiz kaldıklarını kaydeden Nabi Avcı, “Bu dönemde AK Parti Eskişehir’e çok güzel hizmetler getirdi. Eğitimde, sağlıkta, ulaşımda, tarımda, sulamada, hayatın her alanında çok şükür övünebileceğimiz hizmetler oldu. Bunların içinde de yanlış yaptıklarımız, eksik bıraktıklarımız olabilir ama en önemli kusurumuz bu yaptıklarımızı doğru dürüst anlatamamak. Bu bize ait bir kusur. Bir de Eskişehir siyaset kültürüne ait bir zaaf var; takdir etmeyi bilmiyoruz karşılıklı olarak. Vatandaşları söylemiyorum, siyasi aktörler arasında kendimizi de işin içine katarak söylüyorum; yapılan güzel işler konusunda ‘Yapan kim, bizdense teşekkür ederiz, bizden değilse görmezden geliriz’ durumu maalesef Eskişehir siyaset kültürümüzde çok yaygın, bunu aşmamız lazım. Biz bugüne kadar bu konularda olabildiğince bu zaafa düşmemeye çalışıyoruz ama yine de insan hali düşebilir. En azından bundan sonra kim iyi bir şey yaparsa ona teşekkür etmek ve o da eğer bir şekilde rekabet etmek istiyorsa onun yaptıklarından daha iyisini yaparak onu geçmek siyaseten en sonuç alıcı yöntemdir. Neticede insanlar sizin ne söylediğinize değil ne yaptığınıza bakarlar” dedi.

eskisehirdenhaberler.comGönderen: journal

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Politika Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar