24 Eylül 2021 Cuma
MEDYADAN ÖRNEK HABERLER -12

MEDYADAN ÖRNEK HABERLER -12

Nevzat Laleli
Nevzat Laleli

MEDYADAN ÖRNEK HABERLER -12

 

            En güçlü silah, kitabım

            Çeşitli ölçüler ve tarifler yaparak anlattığım medyanın gazete kolundan son olaylarla ilgili bazı resimleri siz okuyucularıma, medyadan bir haber örneği olarak arz etmek istiyorum.

            22.Şubat.2015 günü gece saatlerinde Türk ordusunun yaptığı bir operasyonla Suriye’de ki tek Vatan toprağı olan ve askerlerimizle korunan Süleymaniye’de ki Süleyman Şah türbesi, oradan kaldırılarak, geçici olarak önce Türkiye’ye daha sonra da inşaatı devam etmekte olan Türkiye sınırına yakın bir tarafsız bölge toprağına defnedilecektir.

            Büyük tirajlı bazı gazeteler bu olayın haberini büyük bir başarı olarak takdim ederlerken, muhalefet tarafı olayı “topraklarımızın terki” değerlendirilmiş ve hatta TBMM’de yapılan görüşmelerde “Savunma Bakanı, Sıvışma Bakanı” olarak telaffuz edilmiştir.

Konuyu daha iyi anlayabilmek için bir ay kadar önce Süleymaniye konusu gündeme geldiğinde Başbakan’ın ve Cumhur Başkanının beyanatları medyaya nasıl düşmüştü. Önce ona bakalım.

  Aynı olayı adıyla sanıyla milli olan Milli Gazete bakın nasıl değerlendirmiş. İlk gazete 23.Şubat 2015, ikincisi 24.Şubat 2015 tarihlerini taşımaktadır.

 Bu iki ayrı medya gurubunu da karşılaştırmadan sağlıklı bir haberin bize ulaşması mümkün değildir. Yanlış haberler ise bizi yanlış yola sevk edecek, yanlış yol insanın istikametini bozacak ve bu da vebalimizi artıracaktır.

 

 YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
Yazarın Diğer YAZILARI
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar