18 Haziran 2018 Pazartesi
HALKIN GÜNDEMİ

HALKIN GÜNDEMİ

GÜNDOĞDU YILDIRIM
GÜNDOĞDU YILDIRIM

HALKIN GÜNDEMİ

HALKIN GÜNDEMİ

Her gün merakla takip ettiğim gündemin, bu kadar dopdolu olduğuna bazen şaştığım olur. Bu kadar haberin, olayın nasıl birbiri arkasına sığdığına, sığdırıldığına anlam veremem. Ne kadarda  çok yaşananlar varmış ülkemizde, deyip kimine göz yaşı döker, kimine güler, kimine de anlam veremeden bakar geçerim.

Darbe günlükleri, arkasından gelen tutuklamalar ve ardından getirdiği bir sürü haberler. Tüm haber kanalları adeta kitler ekrana, başka bir kanalda, başka bir haber izleme şansın yoktur.

 Evet!

Bu gün beyinlere yerleştirilen bunlar olacaktır.

İzleyeceksin!

Gündem, yeni anayasa maddelerinin tartışmaları. Ülkede herkes bu gündeme kitlenmiş durumdadır. Başka bir haber izlemek istesen; böyle bir şansın yine yoktur.

Tele kulak skandalı operasyonu mu?

Bunu da en detayına kadar izleyip öğreneceksin. Çünkü, her kanal, her haber programlarında bu konu işleniyor.

Ana haberlerin yanında kısa veya uzun, gündemin yoğunluğuna göre değişen magazin haberlerini de mutlaka seyretmek zorunluluğu da öyle. Kim kiminle nerede, ne yapmış?

Hatırlanırsa tek kanal dönemlerinde, bir kanal vardı. Herkes aynı haberi izlemek zorundaydı. Özel kanalların ortaya çıkmasıyla bir şeylerin değişeceğini, farklı haberleri izleyebileceğimiz gibi bir düşünceye kapılmıştık. Bu umutlar kısa sürede sönmüş, tek kanallar dönemini arar hale gelmiştik.

Ülkede yaşanan bu gerçekler gölgesinde, kimse sokaktaki insanın ne düşündüğünü sormuyor, düşüncelerini bilmek istemiyor.

Sokağın gündemini ciddiye bile almıyor.

 Bu ülkenin temel sorunu olan, işsizlik, demokrasi,…

Bilinen bir şey var; tuzu kuruların gündemi.

İşin kötüsü; toplumu da bu suni gündemin etrafında kilitlemeleridir.

Düzenli aldığım gazetelerde, izlediğim TV kanallarında, kendi gündemlerine, halkı inandırmak için özel bir çaba sarf etmeleri, budan da başarılı olmaları, aşikar bir gerçektir..

Evet!

Sen aslında aç değilsin!

Ülkede enflasyon ne gezer!

İşsizlik diye bir sorunu yok bu ülkenin.

Hani meşhur bir söz vardır ya;

“ekmek bulamıyorlarsa pasta yesinler”

Verilmek istenen, denilmek istenen bununda ötesinde.,

“Ekmeğe gerek yok bizi izleyin, bizi dinleyin!”

Doyarsınız!

Anlaşılan hep böyle gidecek, bizler haber diye, “ağaca çıkan kediyi”, izleyecek; özgürlükçü anayasa diye “yutturmaca anayasaları” onaylayacak; bak demokratikleşiyoruz diye kendi iç iktidar kavgalarını görüp şahit olacak, farkında olmadan bir taraf olacağız. Bir sürü ünlü magazin yıldızlarının aşk maceralarıyla kendimizi özdeşleştirip, sanal mutluluklar  yaşayacağız.

Halkın gündemi mi?…YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
Yazarın Diğer YAZILARI
eskişehir güvenlik kamerası

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar