7 Ağustos 2020 Cuma
Ya AKP Olmasaydı !..

Ya AKP Olmasaydı !..

Hüseyin DÜŞ
Hüseyin DÜŞ


Evet sevgili dostlarım, hiç düşündünüz mü? Şu an hükümette AKP olmasaydı ne olurdu diye kendinize sorduğunuz oldu mu?

Ekseri çoğunluğunun namaz kıldığı yani alnı secde izi görmüş ve eşlerinin de başları kapalı olan, yani %95’i Müslüman olan Türkiye’min inançlarıyla örtüşen görüntüsünü sergileyen bir hükümete dolayısıyla da AKP’ye sahip olduğumuz için ne kadar şükretsek azdır…

Hadi bir zihin jimnastiği yapalım…

Ya AKP yerine Seküler zihniyete sahip bir parti hükümette olsaydı ne tür icraatlar yapardı?..

Başlayalım mı?..

1-     TCK’da ki Zina’nın suç olduğu maddesi kaldırılırdı.

2-     M.E.B müfredatından Cihat, Mücahit vs. kelimeleri tehlikeli görülüp kaldırılabilirdi.

3-     Yine M.E.B kitaplarından Fatihanın son ayetlerine sansür uygulanırdı.

4-     Cuma hutbelerinin sonunda okunan “Allah katında tek din İslam’dır” manasına gelen Al-i İmran suresi 19. ayetine gayrimüslimler üzülmesin diye sansür uygulanabilirdi.

5-     İ.K.Ö de ve MÜSİAD'da Faiz’in artık dünya gerçeği olduğu ve bu zamanda haram filan diye düşünmenin gericilik olduğu dillendirilebilirdi.

6-     İslami bir birliğin gerçekleşmesinin hayal olduğu ve tek çıkar yolun AB nin kapısına yapışıp kul olmak olduğu söylenebilirdi.

7-     İbadethaneler maddesinde ki “Cami” ibaresi AB istiyor diye kaldırılıp her köşe başında ev kiliseler açılmasına ve çocuklarımızın Misyonerlerin tuzaklarına düşmesine sebep olunabilirdi.

8-     Eşcinsellere evlenme de dahil her türlü özgürlük verilirken sırf inancı yüzünden başörtüsü takan kadınlara “Başörtüsü birinci önceliğimiz değil, hem zaten başörtüsü sadece Türkiye’nin %1,5’nun sorunu” denebilirdi.

9-      Domuz kasaplık hayvan sınıfına alınabilirdi.

10-  Irak’a karşı yürütülen soykırıma destek olmak için batılı güçlere hava, deniz liman ve sahalarımız sonuna kadar açılır ve Türkiye’den Irak’lı Müslümanları rahatça bombalaması için 4990 sorti yapılmasına izin verilirdi.

11-  Neye hizmet ettiği anlaşılamayan Dinler Bahçesi gibi faaliyetler düzenlenebilir ve AB ülkeleri rahatsız olmasın, üzülmesin diye “Son ve Hak din İslam’dır, Son ve Hak peygamber Hz. Muhammed (s.a.v) dir” ifadelerine yasak uygulanabilirdi.

12-  Fatih’in emaneti ve vakfı olan Ayasofya hukuk suçu işlenerek Cami vasfından gittikçe uzaklaştırılıp en sonunda Kilise Müze haline getirilebilirdi.

13-  Bizi bir kaşık suda boğmak için fırsat kollayan Ermenilerin harabe halinde ki Akdamar kilisesi ve bunun gibi diğer kiliseler Trilyonlar harcanıp ihya edilirken, ecdat yadigarı Camilerimiz yıkılmaya terk edilebilir ve Kur’an kursları yıkılabilirdi.

14-  İç ve dış borçlarımızın 600 milyar $’ı bulduğu zamanlarda İsraf’ın haram olduğu ve insanlarımızın gittikçe fakirleştiği düşünülmeden milli bayramlarda, yılbaşında birkaç saatlik eğlence uğruna trilyonluk harcamalar yapılır, binlerce havai fişekler atılır, böylece bu milletten alınan vergiler havaya saçılabilirdi.

15-  Çocuklarımızın inançlarından uzaklaştırılması için uygulanan 8 yıllık kesintisiz ve zorunlu eğitim 13-14 yıla çıkarılabilirdi.

16-  İnsanlarımız işsizlik ve açlıktan çöplerden ekmek çıkarırken 20-30 tane fabrika kurulup insanımıza istihdam sağlanabilecek 600 milyon (eski paramızla trilyon) liraya  Stat yapabilirlerdi. Ve bu stat gibi 7-8 tane daha yapacaklarını söyleyebilirlerdi.

17-  İnsanlarımız işsiz ve maneviyattan uzak kaldığından suç işleme oranları o kadar çoğalırdı ki mevcut adalet binaları yetmez Dünyanın ve Avrupa’nın en büyük Adalet Sarayları imar edilir ama adalet tahsis edilemeyebilirdi.

18-  Yurtdışından, ömrü 15-20 gün olan Laleleri getirmek için trilyonlar harcanabilirdi.

19-  Devletin önemli gelir kaynakları olan, kar eden; Petkim, Tüpraş, Telekom, Tekel vs. kurumlar 1-2 yıllık devlete sağladıkları karlarının bedeli gibi komik rakamlara yerli ve yabancı işbirlikçilere özelleştirme adı altında peşkeş çekilebilirdi.

20-  Sonra da elde kalan devletin son altın yumurtlayan tavuklarını kesmeye sıra gelirdi. Yani köprü ve otoyollar, İski, İgdaş, İdo, Elektrik işletmeleri vs. yerlerde sırasıyla özelleştirilmeyi bekliyor olabilirdi.

21-  IMF direktifleri yüzünden tarım ve hayvancılığımız bitme noktasına gelebilir ve kurban bayramında kesecek hayvan bulamazdık hatta hayvan ithal eder hale gelebilirdik.

22-  İsrail'e bir yandan "One Minüte" der, öte yandan İsrail'le işbirliğimizi %30 arttırabilirdik. İsrail savaş uçaklarının Konya ovasında eğitim uçuşları yapmasına göz yumabilirdik. İlk defa 27 Ocak'ta "Sözde Yahudi Soykırımını"  T.C. Hükümeti olarak anabilir ama Filistinli kardeşlerimize hergün aralıksız uygulanmaya devam eden Soykırımı anmak şöyle dursun aklımıza bile getiremezdik.

 

 

Saymaya devam etsek daha neler sıralanabilirdi neler!..

Allah’tan ki AKP’miz var ve yukarıda saydığımız gibi Müslüman ve Adil yöneticilerin yapmasına ihtimal vermediğimiz bu gibi icraatlar gerçekleşmedi!..

Düşünsenize bir kere ya AKP olmasaydı ve bu sıraladıklarımız gerçek olsaydı!..

Sağ olasın AKP!...

Sağ olasın Recep Tayip Erdoğan!.. 

Hüseyin DÜŞYORUM YAZ
Bu habere yorumlar
Yazarın Diğer YAZILARI
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.