13 Aralık 2018 Perşembe
AK PARTİ DÜZENBAZLIĞI ( Mehti Saraç )

AK PARTİ DÜZENBAZLIĞI ( Mehti Saraç )


 

Değerli, okuyucularım;


Parti eleştirmeyi sevmiyorum, partizanlık yapmayı hiç istemiyorum ama gel gelelim ki son zamanlarda bu vatandaşa ve bu ülkeye bazen çok acı anlar yaşatılıyor ki sabretmek, çileden çıkmamak elde değil...

Vatandaşın sırtına yüklenen yük, her geçen gün katlanıyor ve  arttıkça da artıyor.. '''HEP BANA, HEP BİZE''' Politikası, sadece  bu AKP döneminde büyük uçurumlar halinde gerçekten başını almış gidiyor, ve servetine servet katanların hattı hesabı yok.. Bu Ülkede her geçen gün yeni bir kaos ve yeni kargaşalar yaşanıyor. ama bu durumlar yaşanırken, sanki bazılarının hiç umurunda değilmiş gibi bir görüntü ortaya konuluyor..

Herkese buradan bas bas bağırarak soruyorum ?. Acaba AKP son zamanlarda ne yaptığını biliyor mu ? Aklı başında mı ki ? Kendime ve kendi yandaşlarıma ''yaranacağım'' diye son zamanlarda Devlet içerisindeki tüm acil yapılması gereken uygulamalarını şu an itibari ile maalesef askıya almışlardır.. Çeşitli Milletvekillerinin Televizyonlarda boy göstererek sadece leylek gibi ''''LAK LAK'''' etmesi kimsenin karnını artık doyurmuyor ve maalesef vatandaşımıza bir fayda da sağlayamıyor.
Hani nerede terör,haberiniz yokmu ?? Bu Ülkenin can damarı diyebileceğimiz bir büyük problemi bertaraf edeceğinize Başı boş serseri patronlara nasıl yarana biliriz hesapları içerisindesiniz. Siz önce önünüzdeki çok önemli dosyaları görmelisiniz.

Değerli Dostlarım.

Az sonra kendi düşüncelerimi aşağıda belirteceğim ama bu düşünceler  bir takım insanımıza belki çok basit şeylermiş gibi gelebilir ama hiçte basit değil.

Biz TÜRKİYE olarak, şu an itibari ile hiç iyi bir yolda değiliz.
Türkiye yavaş yavaş sindirile sindirile elden gidiyor.
Şu an SURİYE'DEN ne farkımız var ? Ülkemizde Muhalif yok mu ? Yönetime el koymak isteyen haramzade insanlar en lüks yerlerde gününü gün etmiyor mu?
SURİYE gibi her gün terör cinayetleri işlenmiyor mu ? Her gün adam ölmüyor mu ? Kan, nefret, kin gün geçtikçe perçinleştiriliyor. farkında değil misiniz ?
Büyük şehirlerimizde Hırsızlar, dolandırıcılar, rant kavgası içerisindeki serserilere her sokakta rastlanmıyor mu? Şehirlerin en önemli köşeleri bu serseri rantçıların elinde değil mi? '''Güçlü olan kazanır, güçlü olan her şeyi alır satar''' bilinci yok mu tüm TÜRKİYE'DE ??? EYVAHLAR olsun ki bu ülke bu düzenle fazla ayakta kalamayacaktır..

Sayın AKP NİN demokrasi anlayışı buymuş demek ki.. Bu duruma bizim dilimizle sadece'''OHAAA''' derler

Ey AKP, Sana iki dönemdir oy veren basit insanları kandırabilir ele alabilirsin ama BENİ VE BENİM GİBİ DÜŞÜNENLERİ ASLA KANDIRAMAZSIN.

BİZ ÜLKE İÇİN FAYDALI OLAN HER ADIMI, SONUNA KADAR DESTEKLERİZ. AMA FAYDA SAĞLAMAYAN, ÇIKAR AMAÇLI HER ŞEYİN DÜŞMANI OLURUZ.

Ülkede her geçen gün binlerce insan telef olmaktadır biliyor musunuz ?? Vatandaş hasta ve midesi stresten bomba gibi patlayacak kadar şişkin bir vaziyette mecburen gününü uyku ile geçirmektedir. Neden? Çünkü İş yok, çünkü Aş yok, çünkü Çoluk çocuk aç, çünkü çocuğuna ve eşine bir hediye alamamaktan aciz, çünkü çaresiz, çünkü yorgun, çünkü uyumak zorunda bu dünyanın tasasını, stresini uyku ile unutmak zorunda, onlar için en iyi saat uykuda olduğu saatlerdir. O saatler sıkıntı ve kederin olmadığı saatlerdir. Gözü yaşlı, yüzü dönmüş, bu fakir aileler BU ÜLKEDE BU ANLATTIĞIM ŞEKİLDE  HAYATINI SÜRDÜREN, BİNLERCE KİŞİ SANKİ SAVAŞTAN ÇIKMIŞ YARALI BİR ASKER GİBİ KAN REVAN İÇERİSİNDEDİR...

TÜRKİYE DE tablo hiç hoş değil. Önce insan olsanız o çuvaldızı kendinize batırırsınız.

SİZ BU İNSANLARA NE YAPTINIZ ? HANGİ ÇÖZÜMLER ÜRETTİNİZ ? SENEDE BİR 2 KÖMÜR ÇUVALI İLE 2 KİLO ZEYTİN VE YAĞ, 3 PAKET MAKARNA İLE KARINLARINI DOYURDUĞUNU ZUMU SANIYORSUNUZ ?

Bu ülkede patronlar işçiyi sömürüyor, adam iş buluyor ve sadece 10 gün dayanabiliyor, neden? çünkü sen 14 saat adamı çalıştır, izin yok, avans yok, mesai yok bir maaşını içeride beklet eeeeee  daha daha....ve DEVLETİN UYUZ BU TÜR İŞVEREN PATRONLARINI DENETLEMEKLE GÖREVLİ DENETİM MAKAM MEMURLARINIZ  KENDİ ODALARINDA ÇAY KAHVE VE KADIN TAVLAMAK LA MEŞGULLER..

ACABA DÜŞÜNDÜNÜZ MÜ ? DEVLETİN MEMURU NİYE PERİŞAN DEĞİL ?? NEDEN RAHATLIKLA ÇALIŞABİLİYOR,, NEDEN AZİMLİ,, NEDEN HAYATINDAN ŞİKAYETÇİ DEĞİL ?? ÇÜNKÜ ONUN İŞİ AĞIR OLSA BİLE, NE İŞİNDE, PARASINDA, MESAİSİNDE HİÇ BİR SORUN YOK, TATİLİ BELLİ, HER ŞEY TIKIR TIKIR İŞLEYEBİLİYOR AMA İŞÇİ İÇİN SÖMÜRÜ DÜZENİ KURULMUŞ TÜRKİYE'DE.. FAZLA BİRŞEY İSTEMİYORUZ Kİ,SADECE VAR OLAN ŞU AN YÜRÜRLÜKTEKİ İŞÇİ VE İŞÇİ HAKLARI İLE İLGİLİ YASAMIZI UYGULASANIZ BU BİLE TÜRKİYE DE Kİ BİR ÇOK İNSANA İLAÇ GİBİ GELECEKTİR. GİDİN DENETLEYİN, TAVİZ VERMEYİN, PATRONLARIN ÜLKESİ OLMAYALIM, ONLAR KAZANIRKEN KİMİN ELİNE NE GEÇİYOR? BİRAZDA ONLAR AZ KAZANSIN NE OLUR Kİ?

Bu yasaları uygulayamayan, bile bile es geçen, sorumlu, görevli ve yetkili makamlar kimler ise bu YAKIŞTIRMIŞ OLDUĞUM  tabirler bu şahıslara az bile..

Ülkede yasalar var ama uygulama ve icraat sıfır....Ve devlet hala uyanamıyor, sanki kafalarında patlayacak bir bombayı beklemektedirler.. Bu yazıları bu uyarıları görmeyecek kadar aptal bir devletimiz de olamaz.. ??

Saygılarımla...

 

 


 YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
Yazarın Diğer YAZILARI
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar