27 Mayıs 2018 Pazar
TARSUS ASAYİŞ ŞUBE EKİPLERİNE TEŞEKKÜRLER..(Mehti SARAÇ)

TARSUS ASAYİŞ ŞUBE EKİPLERİNE TEŞEKKÜRLER..(Mehti SARAÇ)

Mehti Saraç
Mehti Saraç


Değerli kardeşlerim..

 

Dün gece Mersin TARSUS'TA saat 20,40 civarında çok ilginç bir kapkaç olayı ile karşı karşıya kaldım.

Bir alışveriş merkezini önünde bulunan ATM ye para yatırmak isterken önce  arabayı parkettim. Araba içerisinde 4 kişi idik ve bunlardan ikisi maalesef çocuktu. Ön koltukta oturan bayan arkadaşımız ATM ye yatıracağı parayı saydığı esnada, bir anda ön kapı büyük bir telaşla bir kapkaççı tarafından şiddetli bir şekilde açıldı ve parayı almak için bayanın elindeki paraya saldırdı..

Tam o sırada o telaş içerisinde ben arabadan inmeye çalışırken ve bu gürültü ye çocuklarında çığlığı karışınca,kapkaçcı bir anda korkudan çalmak için teşebbüs ettiği parayı bırakıp kaçmaya başladı.

kovalama sonucunda dışarıda bulunan vatandaşların yardımı ilede her ne kadar peşine düşmüş isek maalesef bu kapkaçcı'nın izini bir anda kaybettik.
o anda o telaş arasında olaya maruz kaldığımız yerde vatandaşlar dan biri  155 polis imdat ı arayarak bu durumu kendilerine bildirmiştir..


olay yerine intikal eden resmi ve sivil ekipler olaya derhal müdahale ederek yaklaşık 45 dk sonra bu sabıkalı şahsı yakalamış ve emniyete götürmüşlerdir....

Tarsus ASAYİŞ BÜRO ekiplerine çok teşekkür ediyor ve başarılarının devamını diliyorum.

Çünkü kapkaçcının bir anda yakalanması şahsımın beklemediği bir durumdu, Kapkaçcı nın hemen yakalanması gerçekten hepimiz için büyük sürpriz olmuştur.


Büyük bir özveri ile mağdur vatandaşımıza zaman kaybı yaşatmadan, bu pis huylu insancıl virüslerine'de zaman bırakılmadan bir anda olaya müdahale edip yakalanmaları, vatandaş olarak bizleri fevkalade memnun etmiştir...

İnşallah bu polis kardeşlerimizin  gösterdiği bu çaba ve emeği de yarın savcılıkta sonuçsuz kalmayacaktır.

Umarım SAVCILIK  bu sabıkalı kapkaççıyı serbest bırakarak bir hatalar zincirine çanak tutamayacağını umuyoruz...

Toplum virüsü bu sabıkalı insanların, kamera ile tespit edildiği halde olurda savcılık ve mahkeme tarafından serbest bırakılması bizleri çok üzecek ve adalete olan güvenimizi resmen sarsacaktır. Sayın SAVCI ve HAKİMLERİMİZDEN bu tutuklama kararını bekliyor ve temenni ediyoruz... 

Aksine KAPKAÇÇIYA iyilik ve masum vatandaşa'da kötülük yapılmış olacaktır..Aksi bir karar VİJDANLARI kesinlikle rahatlatmayacaktır..

Saygı ve sevgilerimle...YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
Yazarın Diğer YAZILARI
eskişehir güvenlik kamerası

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar