27 Mayıs 2018 Pazar
KARAMAN’LI (KARSA)BİSKÜVİ FABRİKASININ SÖMÜRÜ DÜZENİ ((Mehti Saraç))

KARAMAN’LI (KARSA)BİSKÜVİ FABRİKASININ SÖMÜRÜ DÜZENİ ((Mehti Saraç))

Mehti Saraç
Mehti Saraç

KARAMAN’LI (KARSA)BİSKÜVİ FABRİKASININ SÖMÜRÜ DÜZENİ ((Mehti Saraç))

                

Değerli Müslüman kardeşlerim..

Sözde müslümanız ama içimizdeki hıristiyan ve yahudi kökenli insanlar'la baş etmeyi bir türlü beceremiyoruz......

Hani bir zamanlar ALMANLARIN meşhur bir kasabı vardı.Adı ''ADOLF HİTLER''İnsanları diri diri yakan bir şerefsizlik sembolü bir adam., Vicdansızlığı ile ün salmış, ve tarihe adını bu şekilde yazdırmayı başarmıştır..

TÜRKİYEDE'Kİ farklı bazı kasaplarda, insanlarmıza farklı MODÜLLERLE ''acı çektirerek'' ''ADOLF HİTLER'' yönteminin farklı bir kolundan yola çıkmış olmalı'ki, katletme yöntemini biraz daha gerdirmiş ve o şekilde katletme yolunu seçmişlerdir...

Aslında bunları ben şahıs terörü diye nitelendirmiyorum.. DEVLETİN şemsiyesi altında faaliyet gösteren silahsız ama çok tehlikeli, devlete bağlı, özel yetiştirilmiş MİLLETİN kasapları olarak nitelendiriyorum..

ADOLF HİTLER bana göre bizim kasaplardan biraz daha vicdanlı'ki, İnsanları katlederken en kolay yoluda seçmiştir..''ACI ÇEKTİRMEDEN ÖLDÜRMEYİ''Dakikalar içerisinde koca bir ömür çizgisini yok etmeyi ve geride kalanlara da bir mesaj vermeyi başarmıştır... 

 '''ÖLEN ÖLMÜŞTÜR, HAYATTA KALANLAR'DA BİR AN ÖNCE  BAŞININ ÇARESİNE BAKSIN'' İmajı yaratmıştır ..

Günlerdir devlete sesleniyoruz. Özellikle bu tür sömürü düzeni kurmuş olan şirketlerin isimlerini yayınlayarak devletimize bir nevi yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bazı terör gurubu bu türden şirketlerin işçiler üzerindeki katliamlarını her seferinde dile getirmeye çalışıyoruz ama bu kendini düşünen mefhum kasapların günümüz demokrasisinde kesinlikle yeri ve yurdu'da yoktur.

Devletimiz bunlarla mücadelede çok çok kararlı olmalıdır. En küçük bir duyumu bile değerlendirerek bu olayların üstüne gitmeli ve derhal bu uygulamalara bir an önce son verilmelidir. Aksine içimizde beslediğimiz bu mefhumlar diğer adıyla bu zengin teröristlere kesinlikle müsamaha gösterilmesini istemiyoruz.Bu işçi kasaplarına göz yuman devletler ''ADOLF HİTLER'' modelinin bir parçası olarak tarihe geçeceklerdir.

BİSKOT,KARSA BİSKÜVİ FABRİKASI,, İkametgahı,,KARAMAN ve yöneticileri kim, kimdir,kimlerdir?  sorduğumuz zaman  bizlerede bilgi verilmemektedir.

Bu fabrika içinde Çavuşluk sisteminin yaygın olduğu, bağırtı,hakaret,insanların gururuyla oynama,küçük düşürme vb çığırtkanlıkların yürütüldüğü bir çalışma ortamı,,saygıdan ve sevgiden tamamen yoksun, bir fabrika türü işte..

Yıllardır her zaman işçi ararlar,İşçi arama ihtiyaçları hiç bir zaman bitmez,ilanlar verilir ve daha neler neler yapılır ama sonuç hep elde sıfırdır..Eksiği,gediği hiç bitmez...Bütün bunların sebebi bazı yalaka yöneticiler yüzünden sömürülen insanlardır.. Böyle ahmak bir düzen yürüttükleri için bu fabrikaya giren işçiler bir kaç gün sonra yani (3.5) gün içinde bu işten ayrılmak zorunda kalıyorlar..

Bu fabrikanın faaliyetini sürdürdüğü Kendi şehri olan KARAMAN bu işçi alım taleplerine artık cevap veremez olmuştur.Durum hep aynı ve bilinen bir düzen olduğu için kimse tarafından rağbet görmüyor. Bu fabrika yöneticileri artık çaresizlikten olmalı'ki yakın il ve ilçelerden servis yöntemi ile işçi temin etmeye başlamışlar. SERVİS işletmecilerine'de doyurucu paralar verip hem taşıma hemde kendilerine işçi temin etmeleri yönünde hem fikir olmuşlardır..

Bizim işe ihtiyacı olan vatandaşımız çaresizlik yüzünden mecburen buralarda çalışmaya bir şekilde itilmiştir.Kimse hakkınıda arayamaz ve şikayettede bulunamaz çünkü anında işten çıkarılmayla karşı karşıyadır.Bunun başka alternativi de yoktur.

Her gün bu çevreye yakın  il ve ilçelerden servislerle bu fabrikaya gelen işçilerin  4 veya 5 saati zaten yollarda geçmektedir.Uzun bir yolculuktan sonrasında nihayetinde artık bu fabrikaya ulaşırlar.

EE bunun adı ne imiş?Çalışmakmış...!!! Bari bu işçilere yol parası verilse gene üzülmem..

fabrika içerisinde beş paralık bir ustabaşı veya çavuşun yaratmış olduğu  stres,küfür,baskı ve alay edici tavırlarda bu yorucu yolculuğun arkasındaki bir başka senaryodur..

Aşağıda az sonra vereceğim bu linkteki video tüm gerçekleri ortaya sermektedir.. Bu zengin teröristlerin yaratmış olduğu stresin arkasındaki bir başka gerçek,bu insanların yuvalarına ve ailelerinede sıçramıştır.

Düzenleri bozulmuş,çocukları permeperişan bir duruma getirtilmiştir..

Fabrikada işe başlarken bu fabrika sahipleri tarafından, İleride herhangi bir işçinin tazminatı hakkında dava açmasının önüde kesilmiştir. Kendilerini garanti altına alacak bir takım kağıt ve evraklarıda işe başlamadan önce bu insanlara imzalatmayı'da ihmal etmemişlerdir.İŞİN SAHTEKARLIĞINI'DA ÇOK İYİ BİLİYORLAR....

Bu bisküvi fabrikasına girebilmeniz için önünüze atılan bu 30,40 sayfalık  sözleşmeyi mutlaka imzalamanız gerekmektedir. Aksi bir durumda işe başlama imkanınız kesinlikle yoktur.''Mahkemede ancak ve ancak belgeler konuşur''Tiyatrosunuda iyi ezberlemişler bu mefhumlar...

BİSKOT BİSKÜVİ MAĞDURU İŞÇİ  KARAMANLİFE.COM'A VERDİĞİ DEMEÇTE BAKINIZ NELER SÖYLÜYOR..AÇIN VE MUTLAKA DİNLEYİN..İŞTE LİNKİ...

http://www.dailymotion.com/video/xss0xs_byskot-byskuvy-mayduru-yycyler-karamanlyfe-com-a-konuyuyor_news#.UNh9buRyHTA

Böyle başı boş şirketler '''Devletin bütçesine katkıda bulunuyormuş'''

Arkadaşlar böyle katkı olmaz,Eğer bu devlet bu şirket sahiplerine böyle ezici toleranslar tanıyarak batacaksa,bir an evvel batsın,herkeste kurtulsun..

Bu ülkede, bu şekil Açık ve net,sinsi bir terör havası yaratılmaz ,mademki avrupaya girmeyi düşünüyorsunuz bu tür çıkar amaçlı şirket veya şahısların önünü kesmek zorundasınız.

Avrupada hak, hukuk ve adalet eşit bir şekilde pay edilmiştir,Avrupa da artık böyle ADOLF HİTLER modeli bir düzen yoktur.AVRUPA hükümetlerinin çok ta umurunda değildir ALİ,VELİ para kazanmış veya kaybetmiş,,herkes eşit ve haklara saygılıdır...

HİSSETTİRME, ÖLDÜR ve GÖM taktiği sadece TÜRKİYE'DE vardır. ''ACI VEREREK'' bir öldürme şeklİDİR bu...

DEVLET umarım gerekenleri yapacaktır..Yoksa ''ADOLF HİTLER ''sembolünü maalesef kabullenmiş olacaktır.

Saygı ve sevgilerimle.. 

TÜRKİYE GERÇEKLERİNİ AN BE AN KAMU OYU İLE PAYLAŞMAKTAN GURUR DUYARIZ..YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
Yazarın Diğer YAZILARI
eskişehir güvenlik kamerası

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar