23 Ocak 2019 Çarşamba
AVRUPA’YA SESLENİŞ’’’BİZİ SAKIN AB’YE ALMAYIN.(Mehti Saraç)

AVRUPA’YA SESLENİŞ’’’BİZİ SAKIN AB’YE ALMAYIN.(Mehti Saraç)

AVRUPA’YA SESLENİŞ’’’BİZİ SAKIN AB’YE ALMAYIN.(Mehti Saraç)

Değerli Dostlarım…

Güya AVRUPA’YA ÜYE olmak istiyoruz..İnşallah oluruz birgün…

Büyük bir gülünç kaynağı.!! TAMAM üye olalım. Ama ben şahsım adına sadece büyük harflerle”KEŞKE”olabilsek diyorum..

AVRUPA’YA üye olmak, bildiğiniz gibi çok basit birşey değil. Hayal kurmaktan öteye gitmez. Hayallerle bazen iş yürümüyor. MİLLETİ aldatmak ve avutmak çok kolay. Tos pembe hayallerinizi bu insanlara aşılamakta çok kolay.

Ama gel gelelim’ki, söz konusu bu SÜSLÜ ve MERHAMETLİ AVRUPA’YA girmeden önce İKTİDARI ve bu ülkeyi yönetenleri bir şekilde dize getirmemiz gerekiyor.

AVRUPA dediğiniz insan topluluğunun, sahtekarlıklarla ve üçkağıtla işi olmaz.

Buraya laik bir halk olabilmemiz için biz önce içimizdeki HAİN’LERİ kesinlikle temizlememiz gerekiyor.Biz Bu şekilde avrupaya falan giremeyiz..

Başta BAŞBAKAN olmak üzere ve onun emrindeki süvarilerin örnek birer avrupalı olması gerekiyor.

25 tane koruma ile avrupalı olunmuyor.

Camiye bile giderken, helikopterle gidiyorsanız bunun adı avrupai bir davranış olamaz. Hainlikten öte birşey değildir.. Bunuda bu şekilde bilmeniz gerekiyor.

Bırakın BAŞBAKAN ve EMİRERLERİ’Nİ bir GENEL MÜDÜRÜNÜZLE bile konuşulmuyor. Beş(5) tane makam arabası ile havasından geçilmiyor bunların....

Ve biz hala AVRUPA’YI konuşuyoruz. Hayır LÜTFEN Konuşmayalım, o insanlarıda kirletmeye hakkımız yok. Sadece adımız MÜSLÜMAN, oysaki içimiz ve dışımız hain ve hıristiyanlarla dolu..

Hem siz, yani iktidar partisi veya ona bağlı emirerleri SİZLER halka çok güzel vaatler veriyorsunuz, peki siz niye bu vaatlerden nasibinizi alamıyorsunuz??

Siz neden kendi lüks yaşantınızdan asla ödün vermiyorsunuz?

peki siz niye kemerleri sıkma gereği duymuyorsunuz?

Ve siz önce yandaşlarınıza yaranmak için kur yapmayı bırakın'da önce bir adam olun..

Halkınızı düşürdüğünüz bu fakirlik felaketinden kurtarmanın yollarını araştırın.

AKP'Lİ Şirketleriniz, TÜRKİYE'DE yasalar olduğu halde neredeyse 24 saat işçiyi çalıştırabiliyor. Üstüne üstlük bu işçilere vereceği asgari ücreti bile zamanında ödeyemiyor.((Mesai yok.çalışma saatleri belli değil,izin yok..yok ta yok))işçinin parasına bile göz diken şirketlerle işsizlik önlenemez ve yakında çalıştıracak adamda bulamazsınız ...…

Bu aşağıda sayacağım bazı örneklere birçok yerde kendim şahit oldum.

Birincisi;Yol yapımını gerçekleştiren bir şirket. Ve bu şirketin asfalt arabalarının sırtında 50 tonluk asfalt yükü var.. Ve bu yüklü araçlarla yollarda rahatlıkla gezinebiliyorlar,işini gayet rahat bir şekilde yapıp para kazanabiliyorlar ama bunun adı '''Bir taraftan yap ve diğer taraftan boz'''felsefesidir..Peki nerede bu devletin polisi??Bunları gördüğü yerde neden müdahale etmiyor veya edilmiyor??

EE çünkü bunun adı da belli...Bu şirket sahiplerinin ayağı sağlam, sırtını AKP ye dayamışlar, işini çok iyi biliyorlar. Bir iftar yemeği ile veyahut bir öğlen yemeği nde emniyetimizi de rahatlıkla bağlayabiliyorlar..

Özellikle ALLAH rızası için bir gidin, bakın ,gezin dolaşın tüm TÜRKİYE’DEKİ üretim alanlarını,Özellikle FABRİKALARI vs vs benzeri yerleri..

İşte size küçük bir örnek,,KARAMAN’DA birkaç çikolata ve bisküvi fabrikalarını bir zahmet ziyaret edin. Hatta ve hatta isimde vereyim (KARSA)Bisküvi,biskot fabrikası....

Gidin dolaşın burayı..

Burada üretilen, günlük yediğimiz ve çocuklarımıza yedirdiğimiz çikolata, gofret ve bisküviler nasıl üretiliyor ve nasıl halka arzediliyor bir öğrenin.. Bir araştırın?

İşçiler hangi şartlarda çalıştırılıyor? Ve patronları DEVLETTEN ÖDENEK almak için hangi yolları izliyorlar? Öğrenebilir misiniz?? Yok olamaz çünkü bu patronlara haksızlık olur..

Bu üçkağıt fabrikalarında piyasada yedi(7) TL’lik bir terliği, zorunlu olarak  işçilerine verirken, aybaşında da otuz(30)TL olarak işçinin maaşından kesebiliyorlar.Diğer verdikleri de hariç,o malzemeleri de saymıyorum..

Ve ayrıca işçi maaşları ASGARİ ÜCRET üzerinden ödenmiyor. Bir gün işçisi mazeretli olarak işine gitmesin, üç(3) gün olarak yevmiyesi kesiliyor…Bumu sizin ADALET anlayışınız??

Değerli kardeşlerim inanın bu fabrikalarda üretilen o malları bir görseniz bir daha o çikolata ve bisküvileri de hayatınızdan kesinlikle çıkartırsınız…

Başka bir üretim alanına geçelim;

Birde Türkiye deki bazı tekstil fabrikalarına’da gidin. En adi kumaşlardan RODİ, LEE COUPER markaları üretiliyor. Bir pantolona 38 beden yerine 40 beden etiketini basanları na rastlamak mümkün.. Orada çalışan O işçilerle samimi olarak sohbet ederseniz bütün sahtekarlığı öğrenebileceksiniz.

Başka neler olabilir;

Çiftçilere gübre üretiyorsunuz; İyi güzel, Peki; birde bunun üretildiği fabrikaya gidin ve dışarıdan sadece bir kaç gün gözlemleyin. Yada bir ALLAH RIZASI için gerçekten denetleyin artık…

Bakalım burada nelerle karşılaşacaksınız?. Gübre serisini yakalamak için tonlarca bozuk gübre önce telef oluyor ve ardından o telef olan o malzeme boşa gitmesin diye tekrar tekrar ambalajlanıp aynı marka üzerinden çiftçilere çok güzel bir şekilde yutturuluyor..

Bizim Garip çiftçi de en iyi gübreyi aldım diye sevine dursun. Bu gübreyi tarlasına atar atmaz bir de ne görsün? Tarla yanmaya yüz tutmuş yada sararmış, solmuş veya bakımsız kalmış..

Arkasından garibim '''OLMADI,NASİP KISMET DEĞİLMİŞ''' der,Oysaki o nasibi ve kısmeti kesen sahtekarları hesaba katmayı unutur..Çünkü o tarlaya atılan gübrenin değerleri çok farklıdır.. Adam FABRİKANIN sahtekarlığını ne bilsin ki ? üzerine bir etiket yapıştırıyorlar ve işi bitiriyorlar..

Daha bunun gibi neler neler…Saymakla bitiremeyiz.…

Sizlere hangi birini sayalım..Bunlar sadece birkaç model olsun diye yazmak zorunda kaldım…

Siz bu ÜLKEDE Hangi tarafa bakarsanız bakın, o tarafta mutlaka bir zaafiyet göreceksiniz. Buna adım gibi eminim..BURASI TÜRKİYE”’YOK YOKLARIN ÜLKESİ”’

Bizler bu ülke içerisindeki çıkarcı hainleri yok etmedikçe biz AVRUPA’YA falan giremeyiz.

Devlet olarak siz neler yapıyorsunuz? Nereyi düzelttiniz? Yatırım dedikçe ”BATIRIN” dedirtiyorsunuz..Denetim elemanlarınız uyku modundan bir türlü uyanamıyorlar ve piyasada yoklar..

Vatandaş bu ülkede hakkını arasa ne olur’ki? Şikayet etse bile nereye şikayet edecek?? Zaten şikayet edilse de bir şey çıkmıyor.

Şikayetlerden bir halt olmuyor. İki(2) kahve, bir(1)çay ve bir(1)yemek sefası her şeyi bitirebiliyor..

Ortalık hırsız,arsız dolu,,Devletin en yüksek zirvesinden tut, köprü altlarına kadar HIRSIZLARLA donatılmışız.

Çarşıya çık, bir anket yap ve milletin cebindeki parayı sor?Kimin cebinde kaç para var? içler acısı..

FAKİRLİK DİZ BOYU..EE durum böyle olunca da, birbirini bıçaklayan,öldüren,dolandıran,hırsız,arsız elbetteki çoğalacaktır.

Aklımız bir ilime ve bir bilime çalışacağı yerde, nereyi nasıl soyarız, nereden içeri girebilirim hesapları yapılıyor, ATM ler nasıl soyulur, hangi program gerekli diye bunlara kafalar çalıştırılıyor..

Bana göre bu sahtekarlıklarla avrupa ya çok yazık olur. Mümkünse hiç girmeyelim..

Bu ülkeyi bu düzenle AVRUPA’YA alacak olan bir AB topluluğu kendine mezar kazımış olacaktır..

Saygı ve sevgilerimle…YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
Yazarın Diğer YAZILARI
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar