22 Ocak 2019 Salı
ÖRNEK BELEDİYE BAŞKANI (HÜSEYİN OPRUKÇU)EREĞLİ/KONYA((Mehti SARAÇ))

ÖRNEK BELEDİYE BAŞKANI (HÜSEYİN OPRUKÇU)EREĞLİ/KONYA((Mehti SARAÇ))

ÖRNEK BELEDİYE BAŞKANI (HÜSEYİN OPRUKÇU)EREĞLİ/KONYA((Mehti SARAÇ))

 

 

Sevgili dostlarım..

Hiç bir zaman şahsım adına asla partizanlık yapmadım.Herhangi bir partiyede mensup değilim.Bizim çabamız temiz bir TÜRKİYE için doğrulara”EVET”Yanlışlarada ”HAYIR” diyebilmektir..

Şimdi burada ben şahsım adına TBMM’DE gurubu bulunan tüm muhalefet partilerine ALTIN DEĞERİNDE bir öğüt vermek istiyorum.

Eğer bu ülkede bir partinin PADİŞAH’LIĞI’NA son vermek istiyorsanız akıllı politikalar izlemeniz gerekmektedir..Önce Doğrulara”EVET”Ve Yanlışlara’da ”HAYIR” Diyebilmeyi öğrenmektir..

İşte bazen  mecliste gösterdiğiniz bazı uyumsuz davranışlar sizin en büyük yanlışınızdır.Burada söz konusu olan şey sadece ''TÜRKİYE’dir.''

Önce Memleket ve sorunlarıdır. Memleketin faydasına olabilecek şeyler ne olursa olsun her şartlarda kabul etmektir..Zararlı şeylerden’de kaçınmaktır.

TBMM hiç kimsenin şahsi bir kahvehanesi değildir. Hiç kimsenin bu şekilde davranma hakkıda yoktur. Lütfen bunları'da unutmayalım.

Ey Muhalefet ;

Siz bu denli tavırları sergilediğiniz sürece her zaman tek partili dönem ve AKP iktidarı saltanatını sürdürecektir. Oysaki bu saltanatı yok etmek için milletin arzu ve isteklerine kesinlikle ters düşmemelisiniz..Aksine doğru cevap vermelisiniz.

Her zaman'da var olan ve bilinen doğrulara HAYIR denmez. Bunu lütfen bir köşeye not edelim..

DOĞRU ve mantıklı bir siyaseti yürüten partiler kim olursa olsun desteklenmelidir..ve özellikle bu iktidar partisi bile olsa  ”EVET” diyebilmeyi içinize mutlaka sindirmeniz gerekiyor. Aslında bu davranış şekli bir nevi büyük bir erdemliktir.

Şimdi bütün bunlardan yola çıkarak Milliyetçi Hareket Partisine (MHP) mensup bir örnek Başkanı mercek altına alalım  ve TÜRKİYEDE’Kİ tüm BELEDİYE BAŞKANLARINA’DA model olabilecek bu şahsiyeti önce bir tebrik edelim.Ardından TÜRKİYE sevdalısı bu Başkanın icraatlarını kısa,öz ve yüzeysel olarak sizlere anlatmaya çalışalım..

YER :EREĞLİ / KONYA

BLD BAŞKANI : MHP’YE mensup Sayın HÜSEYİN OPRUKÇU.

Kısa bir hatırlatmada bulunmak istiyorum.

NOT: Bu bir reklam değildir,Örnek bir TÜRKİYE modelidir.Maddi manevi şahsi bir çıkarımız da yoktur. Daha önceki yazılarımda’da bir çok kez MHP Yİ’DE en sert bir şekilde eleştirmişimdir.

Benim parolam sadece ÜLKE yararına olan tüm gerçekleri desteklemek ve kamuoyuna duyurmaktır….

Yaptığım araştırma ve gözlemlerim  sonucunda Bu söz konusu ilçede bir önceki dönem BELEDİYE BAŞKANLIĞI görevini yürüten AKP’Lİ Ahmet ÖZDOĞAN isminde bir şahıs Belediyenin başında idi. O dönemin Başkanı olan Sayın Ahmet özdoğan tutarsız davranışları ve şahsi kibirlerinden dolayı bu ilçede yaşayan vatandaşlar tarafından SEÇİM dersi ile çok acı bir şekilde cezalandırılmıştır ve Başkanlık koltuğunu kaybetmiştir..

Özdoğan döneminde EREĞLİ’DE oy toplamak adına  AKP ilçe başkanı ile bir olup vatandaşlara bol bol yardımlar dağıtılıyordu. şehir sorunları bir tarafa bırakılmış adeta padişah ve veziri rolünü üstlenmişlerdir..

izledikleri parola ”Maaşını al ve yat, Makam arabasına bin, şehrin caddelerinde bol bol hava at” bu şahısta böyle bir düşünce hakimdi..

İnsanlarımız artık eskisi gibi aptal ve bilnçsiz değil. Herşeyi en iyi şekilde görüyor ve gözlemliyorlar. Gereken dersi’de geçmiş dönem seçimlerinde de kendisine en ağır bir şekilde bu cezayı kesmişlerdir. .

Şimdi konumuza dönelim ve bu örnek BAŞKAN’IN yaptıklarına, durumuna ve tavırlarını ortaya serelim ve konumuzu toparlayalım.

Birçok ilden büyük olan KONYA / EREĞLİ yerleşim açısından güzel ve şirin ilçemizdir.

Ereğli, Konya ilinin güneydoğusunda yer alan AksarayNiğdeKaraman ve Mersin‘e sınırı olan ve Konya‘ya 147 km uzaklıkta bulunan, Şehrin nüfusu 2008 yılına göre 95.734′tür. 1973′te 53.000 olan nüfusu 1990′da 74.283′e, 2000′de 82.633′e, 2007′de 94.542′ye,2010″da 95.700″e çıkmıştır. Konya ili dahilinde GSMH’dan kişi başina düşen geliri en yüksek olan ilçe Ereğli’dir.

Burada söz konusu mevzu, 5 sene içerisinde istenildiği zaman bir Başkan ın neler yapabileceğini gösteren en açık kanıtını sizlere buradan açıklamak istiyorum. 

Şu an itibari ile bu şirin ilçede Park,bahçe ve caddeler modern AVRUPA YA taş çıkartacak kadar güzel ve temiz bir şekilde dizayn edilmiştir.

Sokaklar pırıl pırıl, ulaşım gayet temkinli ve sorunsuz bir şekilde vatandaşın hizmetine sunulmuştur, Vatandaş arzu ve isteklerini rahatlıkla şahsi olarak Belediyeye gelip Başkana söyleyebiliyor..Kapıda Başkan tarafından bizzatihi karşılanıyor, ikramlarda bulunuluyor. Vatandaş Sohbet edebiliyor ve gayetde rahat.

Şimdilik bu durumdan herkes çok memnun.

Belediye Araçları ve iş makinaları bir karşılık beklemeden, ölçüler dahilinde bir şekilde vatandaşın emrine sunulmuş.

Fakir fukara ailelere her türlü yardım yapılmakta. Tuğlasından kiremidine kadar yetişemediği yerlerde belediye'ye müracat edip yardım isteyebiliyor ve olabilecek imkanlar dahilinde Belediye tarafından karşılanabiliyor.

”’Bütçemiz olduğu sürece,DEVLETTEN aldığımızı VATANDAŞA hizmet olarak nakletmeyi görev biliriz”’ bilinci BAŞKANIN parolası niteliğinde..

BELEDİYE ne demektir? Görevleri nelerdir? Kimler için, niçin ve nasıl çalışmalı? Sorularını en iyi bilen ve farkında olan bir başkan için, bana göre EREĞLİ’Lİ vatandaşlar çok şanslıdırlar. 

Burada tüm icraatlarını anlatmama ve tek tek yazmama’da gerek yok. Merak edenleriniz varsa bu broşürleri EREĞLİ belediyesinden temin edebilirler.

 Bir şehrin kalkınması,huzur ve refahı için neler önemlidir ve ne yapılabilir ?sorularına en güzel cevabı bu BAŞKAN kardeşimiz duruşu ve icraatı ile halkına en güzel bir şekilde vermiştir..

Yüzeysel olarak bu konuyu açalım ve başlayalım..Şehir yapısı, park bahçe düzenlemeleri, temizlik,su ve kanalizasyon vs vs ve başka diğer hizmetleri için bu yazıları tek yazmaya gerek yok. Herşey apaçık ortada ve yapılmış, edilmiş, başarılmıştır. Bunun tartışması ve iddaası olamaz olmamalıda.

Demekki 5 sene kısa bir dönem değil  herşey yapılabiliyormuş, işte örnek”EREĞLİ”DİR.

Aslında şu Başkan bu Başkan,şu parti,bu parti hiç te önemli değil, vijdanen çalışan, içinde ALLAH korkusu taşıyan herkes bu örnek BAŞKANIN yaptıklarını başarabilir. Biz TÜRKİYE’DE bu ince vijdani noktaları kavramayı başaramıyoruz.

A Partis B partisi diye birşey yoktur.iktidar bunu yapar,bunu başarır diye kendimizi aldatma yollarını seçmeyelim.İsteyen herkes başarır,bunları yapabilir ama önce insanın içinde çalışma ve başarma azmi olmalıdır.

AKP’Lİ belediyeleri’de gördük görüyoruz

Sadece bir örnek”’ŞEREFLİKOÇHİSAR” Borç batağına saplanmış ve icraalardan başını alamıyorlar. Yenilmiş, içilmiş,atılmış,bitirilmiştir...

Ve maalesef mahkemeler tarafından da bunu yapanlar azlediliyor.Türkiyede soyulmamış, girilmemiş BELEDİYE kalmamış neredeyse.Bunlarda AKP NİN icraatlarıdır.

Ama herkes bu şahsiyetli Başkanın yaptığını yapabilseydi inanın memleket güllük,gülüstanlık olurdu. İnsana değer vermek,verilen görevi yerine getirmek vijdani olarak ta önce insanın kendisini rahatlatır.

Şimdi burada TÜM TÜRKİYE ve TÜM BELEDİYE BAŞKANLARINA SESLENİYORUM.

Eğer gerçekten içinde ALLAH KORKUSU olan ve ben nefsimin arzularına gem vurur ben bu göreve talibim diyen Başkan veya Başkanlar varsa lütfen bu çok değerli siyasetçi,ilim adamı ve saygın şahsiyetli Sayın HÜSEYİN OPRUKÇU Başkana ve Ekibine ulaşsınlar.Mutlaka bu konularda bilgi almak için müracat etsinler.

Bu dilekler sadece TÜRKİYE içindir.Doğrular desteklenmeli, yanlışlarda çöpe atılmalıdır.

EREĞLİ şu an itibari ile TÜRKİYE’DE HÜSEYİN OPRUKÇU ile bir modeldir,örnek alınmasını temenni eder saygı ve sevgilerimi sunarım.

mtn.sarac@facebook.com

sarac112@facebook.com

metin.sarac.902@facebook.com

mehtisarac(Twitter)

 YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
Yazarın Diğer YAZILARI
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar