27 Mayıs 2018 Pazar
FETHİYE HEMŞERİ MAHKEMESİNDEN ÇIKAN KOMİK KARAR

FETHİYE HEMŞERİ MAHKEMESİNDEN ÇIKAN KOMİK KARAR

Mehti Saraç
Mehti Saraç

FETHİYE HEMŞERİ MAHKEMESİNDEN ÇIKAN KOMİK KARAR

Sosyal Medya nın en güçlü kalemlerinden olan, ve Eskisehirgundem, hurhaber, haberingundemi, egedezaman, ankaraport vs daha bir çok haber sitelerinde köşe yazarlığına devam eden, Araştırmacı yazar Mehti Saraç Fethiye 2.Sulh Ceza Mahkemesi tarafından verilen şok bir kararla sarsıldı.

 Yazarın itiraz dilekçesindeki bazı ayrıntıları ve  itiraz nedenleri !

GEREKÇELİ KARARA İTİRAZ

Yukarıda anılan dosya nolu, hakkımda açılan dava sonucunda 07/10/2013 tarihinde MUĞLA / FETHİYE 2.SULH CEZA MAHKEMESİ tarafından şahsım adına bir karar verilmiştir.

Verilen bu kararın adil olmayan bir yargılma sonucunda bana verildiği kanaatindeyim.

Dünyanın hiç bir yerinde yokturki, tanımadığınız, görmediğiniz, ve hiç konuşmadığınız, bilmediğiniz kişiler tarafından size bir hakaret davası açılsın ve yargılama sonucunda, kendi tabirim ile '' Hemşehri mahkemesi'' Dediğimiz bir mahkeme tarafından açıklanan kararda,,

 Sonuç : Bu kişiler lehine tecelli etsin.

Çok çok garip ve komik bir durum..

olayın esas içeriği de şu şekildedir..

Bana şu anda bu davayı açan kişilerin, sabıkalı öz dayıları olan S.K tarafından 3 sene önce şahsım dolandırıldım.
alın terime bir anda kastedildi. Neye uğradığımı şaşırdım. 5 kuruş para verilmeden, çeşitli profesyonel dolandırılma şekilleri ile arabamı bu kişiye veya bu kişilere bir şekilde kaptırdım.

Bu dolandırıcı çetesi o zamanlar sadece beni değil TÜRKİYE DE, bildiğim en az 80 kişiyi, aynı yollarla ve değişik yöntemlerle bir çok il ve ilçede vatandaşlarımızı dolandırmışlardır.

Ve aradan seneler geçmesine rağmen halen paramı alamadım. Ödemediler. Ve maalesef alamıyoruz. Üstelik telefonlarda (kendilerini bırakın) Hanımları tarafından bile bizler tehdit ediliyoruz. Suratımıza telefonlar kapanıyor. Ve kesinlikle yer ve yurtlarına ulaşılmıyor. Adresler sürekli değiştiriliyor.

Bu durumda mağdur olan biz'dik ve böyle bir kere daha kuru iftiralaya uğrayan gene bizler oluyoruz.

Araştırmacı bir yazar olarak görevim gereği toplumumuza bu tür olayları doğru bir şekilde yansıtmaya çalışıyorum. Üstelik, ben bu olayın bir mağduru ve bir numaralı tanığı olarak bir köşe yazısını yayınladım. Bu kişi veya kişiler hakkında toplumun daha fazla mağdur olmaması açısından vatandaşlarımızı uyardım. Çok dikkatli olmalarını istedim.

Bu köşe yazısında tek bir hakaret sayılabilecek bir cümle bile yoktu.

O yazıda, bana şu an hakaret davası açıpta, 3 avukat nezdinde beni mahkum etmek isteyen bu kişileri o zamanda hiç tanımıyordum ve şimdide tanımıyorum.

Yayınlanan yazının altına ciğeri yanan, mağdur duruma düşen vatandaşlar haliyle yorum yapmışlardır. Bu DOLANDIRILMA YÖNTEM VE ŞEKİLLERİNİN AYRINTILARINI, BAĞLANTILARINI haklı olarak, en ince noktalarını bile yazmışlardır. Bu millete, vatandaşa bu şekilde destek olmuşlardır.

Bu çok tehlikeli, akıllı hareket eden bu Araba Dolandırıcısı kişinin doğruluğunu, bilakis bir kere daha açık açık teyit etmişlerdir.

Bende, o zamanın sıcak psikolojik bunalımım sonucunda ister istemez bir köşede bir yorum yaptım. ''PİSLİKLER TOPLULUĞU'' Adı altında, beni ve vatandaşlarımızı dolandıran bu kişilere atfen böyle bir cümle kullandım. Bu cümleyi kullanırken, sadece beni dolandıran ve dolandırma işleri ile uğraşan bu tür kişiliksizlere hitap etmek istedim.

Fethiye hemşehri mahkemesi hakimi de, bu cümleyi ne şekilde algılamış, hangi delillere dayandırmış, nasıl ve ne şekilde bir kanıya varmış hala anlamış değilim..

Bana bu davayı açan, Dosyada isimleri bulunan bu kişiler hakkında, YAZI ve YORUMUMDA ne bir isim, ne de bir işaret kaynağı sayılabilecek hiç bir şey yoktu..Böyle bir şey kesinlikle mevcut değildi..

Bu söz konusu kişilerin( Bana dava açan ) Ciğerleri yanmış olmalı ki ''Vijdansız, dolandırıcı elebaşı çetesi olan, Hazırcı, Alın teri düşmanı''
Dayılarını korumak amaçlı olsa gerek( Başka bir izahı da yoktur ), bu yazılan yorumlardan yola çıkarak hakkımda, 3 adet üstün vasıflı avukatlarının öncülüğünde bana hakaret davasını açmaya karar vermişlerdir.

Ve bu Fethiye HEMŞEHRİ Mahkemesi, birbirlerini tanıyan, her gün haşır neşir olan ( Mahkeme hakimi, Bu şahısların avukatları ) olayları incelemeden, hukuksal ve mantıksal delilleri ortaya koymadan, TÜRK Yasalarında uyabilecek uygun maddeleri devreye sokarak, beni adil olmayan, bana göre en ağır adli para cezası ile beni cezalandırmışlardır..

Böyle bir yargılama şekli ve böyle bir yargı dünyanın hiç bir yerinde mevcut değildir...

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Diyerek sözlerini bitiren  Mehti SARAÇ, Bu durumun ivedi olarak düzeltilmesi için bir üst mahkemeye itirazda bulunmuşlardır.

Şimdi üst mahkemeden çıkacak olan bu garip karar sonucunu hepimiz sabırsızlıkla bekliyoruz...

 YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
Yazarın Diğer YAZILARI
eskişehir güvenlik kamerası

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar