23 Ocak 2019 Çarşamba
İNTERNET HABER SİTELERİ (MEHTİ SARAÇ )

İNTERNET HABER SİTELERİ (MEHTİ SARAÇ )

İNTERNET HABER SİTELERİ (MEHTİ SARAÇ )

Saygıdeğer Okuyucularımız..
Biliyorsunuz ki son zamanlarda eline 1000 veya 2000 TL geçen bazı insanlar  web tasarımcılarının kapısını çalıyor ve ''Bana bir haber sitesi lazım, hemen yapabilirmiyiz '' Diye istekte bulunuyor..
Bir kaç gün sonra haber sitesi hazırlanıyor ve haber yapmaya başlıyor. Köşe yazarlarını arıyor ve piyasaya ''GAZETECİYİM'' diye çıkıyor.
Şu komik ve rezil olayı görüyormusunuz ? Ne kadar ayıp !
Kendine bu esnada facebook fan sayfaları açıyor, BEĞEN sayfaları oluşturuyor, Twitterde kendine bir hesap açıyor ve bir gazeteci gibi piyasaya çıkıyor..Üstelik birde hangi partiyi desteklediğini açık açık ta dile getiriyor.O partinin uşaklığını yapıyor ve kendince bir yer edinmeye çalışıyor.
Yazar olmak isteyenlerle iletişim kuruyor ve düşüncesine göre karar verip köşesinde o kişilere yer veriyor..
Yazık ve çok yazık ! Bu kadarmı alçaldık, bu kadarmı düştük..! Evet, hayret edilecek durumlar...
Şu anda sayısızca köşe yazarı ve meymeneti belli olmayan bir sürü bu şekilde çakma haber siteleri var.. Yalan yalnış haberlerle insanları yönlendiren sitelerde var..
Bunlara kim izin veriyor ? Bunlara bu yolu açanlar kimler ? Bir kişinin 5 tane haber sitesi var. İstediği gibi GOOGLE aramalarında insnların karşısına çıkabiliyor ve merakta olsa insanlar çok ilginç haberlere tıklayıp okuyabiliyor.. Yalan veya yalnış ne olursa olsun bir şekilde adını duyurabiliyorlar.
Halbuki, belki saçma bir haberdir, ilgisi alakası olmayan çakma bir yalandır. Ama bunu bilmeyen vatandaş bunlara inanabiliyor veya korkuyor, ürküyor.. Çok yalnış ve vahim durumlardır...
Şimdi YETKİLİLERE SESLENİYORUM ! Lütfen ; bu tür varlığını gösteren haber sitelerini tespit edip tasviye ediniz... Bu ülkede bir gecede 1000 lerce polisi görevden alanlar bu işide pekala başarabilirler..
Kimi yazarlar gerçekleri görmezden gelip yalan yalnış ve aptalca yazılar yazabiliyorlar ve ''Yazarım diye ''Piyasada kol geziyorlar. 
Bu ülkedeki gerçekler çok acıdır, gerçekler hep acı olur. Kimilerine batar ve kimilerini de sıkar..
İktidarmış, Başbakan mış, muhalefetmiş hiç farketmez, eleştirilecek bir konu ve mesele varsa eleştirilir. Doğru ve tarafsız olarak vatandaşa aksettirirlir.. Gerçek yazar ve gerçek haberci böyle olmalıdır. Bu şekilde hareket etmelidir. Başkalarının güdümünde olmamalıdır.
Ben Bir çok köşede yazarlık yaptım ve hala yapıyorum. Çoğu haber siteleri bu dönemde benim yazılarımı ve makalelerimi yayınlamaktan feci şekilde çekiniyor, korkuyor.. Sebebi ise gerçekleri insanlara doğru ve tarafsız olarak yansıttığım içindir.
5 paralık bir haber sitesi bile korkudan yazılarımı yayınlamıyor, Oysaki akşama kadar peşimde dolaşanlar ve benden yazılarımın yayınlanması için izin almak isteyenler, izin alanlar belli bir süre sonra bir bakıyorsunuz ki yazıyı kendi köşesinden ve yayından kaldırmış.. Oysaki bu akıl özürlü haber site sahipleri böyle davranmakla haberciliğe büyük lekeler sürüyorlar..
Bu basit ve aciz insanları zaten hiç takmıyoruz.Biz yolumuza devam ediyoruz. Bunlar aptalın önde gideni.. Korkularının esiri ve başka gurupların uşağı..Bunlara itibar etmek bana göre aptallığın daniskasıdır..
Köşe yazısı hem gerçekçiliktir, eleştiridir ve  bazende kör insanların gözlerini açabilmek için gururlarınıda incitmektir..
Önemli olan  mesele, HEDEFİNİ doğru yerde ve doğru kişilerle belirlemektir. Basın tarafsız olmalı, basın özgür ülkelerde her zaman tarafsızdır. Güdümlü değildir. Başkalarına uşaklık etmek hiç değildir..
Türkiyede bu meymenetsiz siteler piyasaya çıktığı günden beri BASIN ve BASIN mensuplarının itibarıda 5 paralık olmuştur. Bu işin ehli olanlar işini yapamaz duruma düşmüştür. 
Belki Adamın cebinde ilkokul diploması bile yoktur ve bir anda çıkıp bana ve bu işi namusuyla, tarafsız yapanlarla boy ölçüşür nitelikte gövde gösterisi yapabilmektedirler..
Ve maalesef Bunlar TÜRKİYEMİZİN çok acı gerçekleridir...İnkar edemeyiz. Saptıramayız..
Peki bu durumlarda ne yapabiliriz ? En doğru çözüm bu tür haber ve yazıları yayınlayanların canını acıtacaksın ki bir daha arkasını bile dönüp bakmayacak..
Peki ; Nasıl canını acıtacağız ? Tabii ki çok ağır para cezaları vererek bu işi rahatlıkla bir sonuca bağlayabiliriz..
Öncelikle Bu işi yapabilecek kapasiteye sahip TARAFSIZ , ADİL ve ciddi bir iktidarın olması gerekiyor. Hep bana bilincini taşımayan, özgür ve demokrat bir iktidar ve bir lider...Böyle özelliklere sahip kişiler daha TÜRKİYE'DE yok ve daha doğmamıştır belki !
Gerçekleri saklamanın kimseye bir faydası ve yararı olmayacaktır.. Sayın Başbakanın oğlu BİLAL'İ almak isteyen, bunun için savcı talimatı ile harekete geçen POLİSLERE silah çeken bir koruma ordusu ile bu iş TÜRKİYE'DE yürümeyecektir... Savcının talimatını hiçe sayarak BİLAL'İ polise teslim etmeyen bir ülkede demokrasiden söz edilemez...
O zaman bu polis ve savcılar vatandaşımız içinde aynı hükümleri uygulama hakkına sahip değillerdir....
Bu Çok garip ülkede çok garip gerçeklerle gene de yaşayabiliyorsak ne mutlu bize... Ama bu hoş olmayan, tatsız rüyalardan ivedi olarak bir an önce kurtulmamız gerekiyor..
Gerçekleri görelim.. Bu rüyalardan kurtulalım. bu durumlar böyle devam ediyorsa bir gün sizin başınızada çok feci şeyler gelebilir. Başı boş bir memleket haline dönüşürsek hepinizin canı yanabilir.
Sakın aldanmayın ki ''Bize birşey olmaz''.. Olur olur ve belki ilk canı yananda siz olabilirsiniz..
Bir zamanlar diktatör olanlar, nasıl ki padişahtılar ve kendi vatandaşlarının o ülkede gık ları bile çıkmıyor du ve biz de aynı senaryolara doğru sürüklendiğimizi unutmayacağız..
Bizim diktatörümüzde belli, padişahımızda belli..
İleri demokrasilerde bu sistemlerin başında olanlar bu şekilde hareket edebiliyorlarsa, Ve hala pişkin pişkin meydanlarda boy gösterebiliyorlarsa ve hala hala her konuşmasında kabadayılık yapabiliyorlarsa, insanları ve kurumları baskı altında bırakacak demeçlerde bulunabiliyorlarsa demekki bu ülkede bazı şeyler artık raydan çıkmıştır.
Bu gerçekleri görmezden gelmek büyük bir yalnışlık olur kanaatindeyim..
İşte tüm bu şımarık hareketlerin sebebi de bunlara uşaklık edip, bunları şımartan, bu hale getiren bu çakma basın mensuplarının marifetidir.. 
Saygı ve Sevgilerimle
Mehti SARAÇ YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
Yazarın Diğer YAZILARI
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar