22 Ocak 2019 Salı
FETHULLAH GÜLEN VE BAŞBAKAN ARASINDAKİ O SONSUZ UÇURUM..

FETHULLAH GÜLEN VE BAŞBAKAN ARASINDAKİ O SONSUZ UÇURUM..

FETHULLAH GÜLEN VE BAŞBAKAN ARASINDAKİ O SONSUZ UÇURUM..

Değerli Kardeşlerim..

Çok önemli bir konu ve çok önemli eleştirilerle birlikte sizlerleyiz....

Konumuz ; FETHULLAH GÜLEN ve T.C Başbakanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan arasındaki kişilik farkı..

 Öncelikle şunu belirtmek istiyorum.Şahsım, hiç bir cemaate, hiç bir partiye üye değilim.İçlerinde bulunmadım ve kimsenin arkasından menfaat içinde koşmadım.koşmamda..Bunu önce sizlerin bilmesini istiyorum....Biz Sadece doğruları yazıp, doğruları konuşuruz...

 Bazıları gibi bilinçli görünüpte, bilinçsizce hareket eden türlerden değiliz. Sadece bizler insanız ve insan olmanın gereklerini yerine getirmeye çalışıyoruz. Doğruları her zaman kabul eder ve saygı gösteririz. Destekleriz'de. Yanlışları da halkımıza tasvip etmeyiz,önermeyiz.. Çünkü bazıları gibi bizler türleşemiyoruz. Şekilden şekile girme lüksümüz yoktur..

Saygıdeğer okuyucularımız,

Türkiye'de aylardır süre gelen bir kaos, Bilinmeyen soru işaretleri ve gerçek dışı olaylarla devam etmektedir. Bu belirsizliklerin maliyeti sadece ülkeye ve sadece TÜRK MİLLETİNE'DİR...

 Tüm bu kaosların mimarları, bildiğiniz gibi RECEP TAYYİP ERDOĞAN  ve kabinesine mensup bakanlarının çocuklarının yolsuzlukları, Kutulardan çıkan milyar dolarlardır... Ve diğer bir tarafta ise,  bu 17 ARALIK operasyonunu gerçekleştirdiği iddia edilen paralel bir devletin var olması.. Ve bu paralel devlet dedikleri şeyin lideri, mimarı olarak anılan şahsiyet de'' Fethullah GÜLEN'' hoca efendidir ..! 

 

Öncelikle kişilik testlerine girelim ve bu şahsiyetleri tek tek analiz edelim..

FETHULLAH GÜLEN Kimdir ? Çok kısa bir şekilde özetlemeye çalışalım.

Fethullah Gülen, Babası imam, sakin ve sade bir ailenin 11 çocuğundan bir tanesidir.. 4 yaşında KURAN'I KERİMİ öğrenmiş ve 10 yaşında hafız olmuştur..

Çeşitli illerde vaizlik yapmış insanlara doğru yolu göstermiştir.. ALLAH için hizmetlerde bulunmuş, ALLAH için mücadele etmiştir..Kendisini ilim adına fevkalade yetiştirmiş ender kişiliklerden bir tanesidir.

Kimseyi incitmemiştir. ALLAH ve Peygamber adına gönlüne ateş düşmüş olan bir muhteremdir....

İslama ve islamiyete katkıda bulunmuş, sayısız eserlerini islamiyet adına insanlara nakşetmiştir..

 Gördüğümüz kadarıyla, Sabırlıdır, kibirli değildir. İnsan üstü bir varlık olarak kendini görememiştir.. Alçak gönüllüdür, Merhametle yoğrulmuştur..

Sonuçta insandır ve beşerdir.Şaşabilir.. Nefis taşımaktadır. Nefsine yenik düşmemeye gayret göstermektedir. ALLAH ve Peygamberin yolunda yürüyen değerli bir kişiliktir..

AKP ye ve sayın başbakana özel bir kin ve nefret besleyeceğini sanmıyorum. Alacağı vereceği bir durumları olduğunu da hiç inanmıyorum..

Bu zat'ı muhteremin Amerikada yaşamasının sebebi bu devlettir.Bu zorunluluk getirtilmiştir. Geçmişin belirsizlikleri, Can yakıcı DGM leri, adaletsizlikleri ve kör zihniyetlere yenik düşmemek amacıyla ,hoca efendi ülkeyi terk etmek zorunda bırakılmıştır..

 Hizmetine ve ALLAH'A yakın toplumlarını yetiştirmek üzere Mücadelesine ABD'DE devam etmektedir ve buraya yerleşmiştir. Son derecede haklı ve isabetli bir karardır..

Her toplumda dar zihniyetlerle baş etmek kolay değildir. Zalim ve cahilin zulmüne katlanmak zordur.. Peygamberimizin bile zulüm karşılığında HİCRET ettiği haktır ve bilinmektedir..

Burada , bana göre bir yanlışlık yoktur.Yanlışlık bu ülkeyi yöneten zihniyetlerdedir..Geçmişte ve bugün, çıkarları için başkalarının ellerine kelepçeleri takmaktan zevk alan o aptal zihniyetlerin kurbanı olmamak için ülkede değiştirilebilir ve hatta hatta kimliklerde değiştirilebilir..

Ve bir bakarsınız ki bir gün döngülerde değişir, sizler avcı iken bir anda av olabilirsiniz..

Fethullah Hoca şu anda SAYIN BAŞBAKAN'IN BOŞ KONUŞMALARINA HİÇ CEVAP VERMİYOR VE GALİBA UZUN BİR SÜREDE VERMEYECEKTİR'DE..

Çünkü aldığı edep ve terbiye bunu gerektiriyor.Başbakanın seviyesine ineceğini de sanmıyorum..Susmak onun için en büyük bir silahtır. Nitekim, peygamberimiz zamanında ''Susmak''la ilgili bir olayı sizlere şöyle anlatmak istiyorum. 

Diline hakim olamayan bir ZAT, Hz Ebu Bekir Hz lerini her zaman tenkit edermiş. Boş boş konuşurmuş.. Peygamberimiz de bu durumu izler ve her zaman tebessüm edermiş.. Hz Ebu Bekir de susmayı tercih edip, sabırla bu kişi yi dinlermiş..Ve bir gün adam konuşmayı çok uzatınca Hz Ebu Bekir Hz leri de bir cevap vermiş ve mübarek PEYGAMBERİMİZİN yüzündeki o tebessüm bir anda kayboluvermiş....Hz ebu bekir bu durumu farkeder ve PEYGAMBERE sorar  : ''Y a Rasulallah ; neden yüzündeki tebessüm kayboldu ?'' Peygamber cevap verir ; ''Sen susuyor ve sabrediyordun çünkü senin adına bir melek cevap veriyor ve seni savunuyordu. Ben bu durumu tebessümle seyrediyordum... Sen adama cevap verince mELEK sustu ve ben o meleğin susmasına üzüldüm'' Diye cevap verir..  

''Az konuşmak imandan, çok söz nifaktandır''

Dil, büyük  bir nimettir. rolü, iyilikte ve kötülük te de büyüktür. Cennete de, Cehenneme de götürür. Cirmi küçük, cürmü büyüktür. İman ve küfür dildeki ifadeden anlaşılır. Dil, ya hak konuşur, ya bâtıl. Diğer uzuvların sahası dardır. Kulak sadece işitir, göz sadece görür. Dilin sahası geniştir. Hayır ve şer için geniş alana sahiptir. 

Atalarımız da şöyle der ;

''Sana senden olur, her ne olursa, 
başın selamet bulur, dilin durursa 

ve
Göz iki, kulak iki, ağız tek, 
çok görüp, çok dinleyip, az söylemek gerek''..
 Demişlerdir..

Bir başka örneklerde verelim ;

Kargalar ötmeye başlayınca Bülbüller neden susar ? İşte Hz  Mevlana buna çok güzel anlatmış...

Güzel ve kaliteli konuşmak bir sanattır.Herkes beceremez.güzel konuşan insanı dinlemekte, sohbet etmekte insana haz verir. bilgilendirir, aydınlatır. karganın bet sesiyle yani cahil cahil, ölçüsüz, ayarsız konuşmalarıyla neleri konuşacağı bellidir. Onunla sohbetin de tadı ve yararı olmaz.Kafan şişer sadece. tıpkı kargalar gibi bet sesleriyle güzel sesleri de bastırırlar. Gevezeler, dangul dungul, boş boş konuşup, sürekli olumsuzluk yaratırlar.toplumda cahil cühela çoğalıp, boş boş konuştukça güzel faydalı sözler, sesler duyulmaz olur.

İşte Güzel kardeşlerim ; Fethullan GÜLEN hoca ile Başbakan arasındaki fark burada !!

Edep ve Terbiye,,,,Nefis, çıkar, merhametsizlik..

İşte bunlar Hoca efendi ile Başbakan arasındaki büyük uçurumlardır..Bunlardan yoksun olmak ALLAH katında da lanetlenmiştir.. Bir Müslümanın çok önemli kurallarıdır.. 

FETHULLAH GÜLEN Hocanın sabrı, kararlı duruşu Başbakanı günden güne eritiyor, konuşturuyor.  Ama Sayın BAŞBAKAN bunları nefsiyet arsızlığından dolayı anlamamazlıktan geliyor. Kendine aslında işkence ediyor farkında değil..Hocanın sessizliği onu delirtiyor. 

Hocam sizi bu konuda tebrik ediyorum...

Gelelim Sayın BAŞBAKAN ve KABİNESİNE, BUNLAR KİMDİR ?

 

Din ve vicdan özgürlüğünü elden bırakmış, Çıkar ve nefis uğruna gözü dönmüş, onlarca POLİS, HAKİM, SAVCI ve üst düzey yöneticileri görevden almış, ailelerini ve o çocuklarının hakkını gözetmeden, düşünmeden sürgün etmiştir..Bu Başbakanı ve kabinesini bu şekilde tasvip etmemiz mümkün değildir.. 

Ortada paralar ve gerçekler varken Bunu başka şekilde izah etme şansınız yoktur..

Hoca efendi ile BAŞBAKANI aynı kefeye koymamız mümkün değildir.. ALLAH katında da günahtır, adaletsizliktir. ALLAH'IN Adaleti bir gün tecelli edsecektir. Bunun kaçışı olamayacaktır. ALLAH'IN adaleti Bekir BOZLAĞIN adaletine benzemez. Ondan daha çok üstündür. Bunu unutmuyoruz..

Paralel devlet dediğiniz şey sizin hayali bir düşüncenizdir. kendinizi buna inandırmış ve  şartlandırmışsınız. 

Meseleniz, DERSHANE kapatılma olayı idi. Aslında Bu durum makul bir şekilde çözülebilirdi.  Nede olsa eski birer dosttunuz..Ama olmadı. Sağlık olsun..

Olan gene TÜRK MİLLETİNE oldu..

Saygı ve Sevgilerimle..Mehti SARAÇ

 YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
Yazarın Diğer YAZILARI
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar