22 Ocak 2019 Salı
IRAKTA,SADDAM DÖNEMİNDE’DE BÖYLE BİR DEMOKRASİ ŞEKLİ VARDI

IRAKTA,SADDAM DÖNEMİNDE’DE BÖYLE BİR DEMOKRASİ ŞEKLİ VARDI

IRAKTA,SADDAM DÖNEMİNDE’DE BÖYLE BİR DEMOKRASİ ŞEKLİ VARDI

IRAKTA,SADDAM DÖNEMİNDE’DE BÖYLE BİR DEMOKRASİ ŞEKLİ VARDI

 

 

Değerli Kardeşlerim ,

Saddam Hüseyin döneminde, IRAK’TA böyle bir rejim ve böyle bir demokrasi şekli vardı.IRAK yasaklar ülkesiydi. O dönemlerde IRAK halkıda gezebiliyor, tozabiliyor, işini gücünü yapabiliyordu..Fakat üzerinde her gün, her gece büyük bir psikolojik baskı, korku ve telaş vardı..

 

Vatandaşı Hata yapmamaya özen gösteriyordu.IRAK HALKI, kendi polis ve askerini karşısında görünce tir tir titremeye başlıyordu..

Halkı her şeyden yoksundu ve modern dünyaya kapılarını kapatmıştı. Sadece ülkesinde SADDAM’A ve onun yönetimindeki devletine hizmet ediyordu.. her şeye boyun bükmek zorunda bırakılmıştı..

Oysaki saddam ciddi bir liderdi, Açık sözlü ve sinsi değildi. Servetini gizlemiyordu, Korkmuyordu.. Hoşuna giden herşeyi yapıyor ve alabiliyordu. Hırsız değildi. Açık sözlü ve mert biriydi..

Sadam Hüseyin, Namaz ve niyazında ALLAH’I hiç bir şeye alet etmiyordu.. İşte şu anki liderlerimiz arasındaki tek farkımız bu…

Buradan anlayabileceğimiz tek şey, Şu anki içinde bulunduğumuz Devlet geleneklerimiz aynı..Çok küçük farklar olsada bunlar yavaş yavaş kapatılmaya başlandı..

Tek fark Devlet liderimizin kişilik farkıdır.

TWİTTER, FACEBOOK ve YOUTUBE bir dünya gerçeğidir. Bu aşamadan sonra tüm dünya insanları bu sitelerle iç içe yaşamını sürdürmektedir.. Bir İnsanlık zevk ve meselesi haline gelmiştir. Bir buzdolabı, bir çamaşır makinesi vs gibi insanların günlük yaşantısını etkileyen vazgeçilmez faktörleri arasına girmiştir. Bu gerçeği göz ardı edemezsiniz.. Hala kendi çıkarları için debeleyen bir kişinin arkasından ”’hurraaaa”’ deyip gitmek istiyorsanız işte meydan !

Tayyip Erdoğan, TÜRK MİLLETİNİ kendi çıkarları için kullanmaktadır,buna alet etmiştir… Bu ülkede Bir EMİNE, bir BİLAL ve bir Sümeyye yoktur. Herkes birer Emine, Bilal ve Sümeyyedir..

Bizim bundan sonra yapabileceğimiz pek birşey yok gibi ! IRAK’TA olduğu gibi, Amerika gibi sihirli bir el gelecek ve bizi bu durumlardan kurtaracak..

Bu ülkede bundan sonra tüm yazarlar, çizerlerde tasviye edilecek, yanlı bir basın ve yanlı bir yargı oluşturulup, bu ülkede herşeyden yoksun MAL GİBİ bir köşede oturtulmaya mahkum edileceğiz…

TBMM’DE bana göre geleneksel özelliğini artık yitirmiştir. Cumhurbaşkanı nın ”CUMHURLUK”ibaresi önem taşımamaktadır.. TÜRKİYE’DEKİ en belirgin ve en güvenilir demokrasi kapıları da kapanmıştır. TÜRKİYE’DE Halkın dayanak gösterebileceği ve güvenebileceği bir KAPI YOKTUR.. Her şey ele geçirilmiş ve tükenmiştir.. Aslında Bu TÜRKİYE’DE Recep Tayyip Erdoğan darbesidir. Açık bir DARBEDİR…

Muhalefet zaman kaybetmeden son hamlesini yapmalıdır..Sonuç ne olursa olsun, seçimlerden sonra CHP, MHP ve BDP ülkenin saadeti ve huzuru için TBMM ‘DEN derhal istifa etmelidirler..

MECLİS AÇIK OLDUĞU SÜRECE yasalar çıkartılıyor ve insanlar gün be gün bağlanıyor.. Siyaset daha da çirkinleşiyor. Aksine ülke yasalarla ve verilen talimatlarla iyice batağa doğru sürüklenmektedir..

Herkes bu son çırpınışta üstüne düşen görevi yapmalıdır..

Yorum TÜRK MİLLETİ’NİN

Saygılarımla…

Mehti SARAÇYORUM YAZ
Bu habere yorumlar
Yazarın Diğer YAZILARI
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar