22 Ocak 2019 Salı
TÜRKİYE’DE FLEXKOM VE BİNLERCE MAĞDUR İNSAN

TÜRKİYE’DE FLEXKOM VE BİNLERCE MAĞDUR İNSAN


TÜRKİYE'DE FLEXKOM VE BİNLERCE MAĞDUR İNSAN 

TÜRKİYE'DE FLEXKOM DEPREMİ VE BİNLERCE MAĞDUR İNSAN (MEHTİ SARAÇ)

TÜRKİYE’DE FAALİYET GÖSTEREN ((FLEXKOM)) ADI ALTINDAKİ BİR DOLANDIRICILIK ÇETESİ 

Değerli kardeşlerim..Biliyorsunuzki son zamanlarda özellikle ülkemizde internet üzerinden müthiş derecede insanlarımız dolandırılıyor..

NETWORK zinciri adı altında ’’UÇUK PARALAR VAAD EDİLEREK, YAPILAN TOPLANTILAR VASITASI İLE ismi-cismi adı sanı belli olmayan bir çok firmalar tarafından, Milletin telefonlarını bir şekilde bulunarak ve ayrıca özel yetiştirilmiş, tam donanımlı müşteri hizmetleri vasıtasıyla, buralarda çalışan ikna edici özelliği çok kuvvetli olan ve özellikle çok güzel, alımlı cicili bicili bayanlarıda bu işlerde kullanarak vatandaşa ulaşılıyor ve rahatlıkla ürün pazarlayabiliyorlar... 

Sahte ürün pazarlayan bir takım dolandırıcı ve menfaat çeteleri, sayısızca vatandaşımızı hala TÜRKİYE’DE mağdur etmeye devam etmektedirler....

Birçok değişik yöntemlerle TÜRKİYE’DE insanlarımız, maalesef bunların ağlarına takılmaktan kurtulamıyorlar.Vatandaşlarımız benzeri durumlardan çok şikayetçi olsada çok değişen bir şeyler olmuyor. Galiba bizim Savcı ve Hakimlerimizde bu işi yapanların ustalıklarına akıl sır erdirememekteler..

Bu çark şimdilik bu memlekette böyle devam ediyor..Müdahele eden bir yargı ve şikayetleri değerlendiren doğru dürüst  bir emniyet birimimiz yok..

Herkes koltuğunda odasında,çay kahve keyfinin peşinde..

Sahtekarlıklar şimdilik almış başını yürüyor..

Bununla kalmadı, birde başımıza daha türkçe yi bile doğru dürüst konuşamayan KONYALI bir Almancı piyasaya çıkıyor ve çok kısa bir sürede 30 trilyona yakın parayı TÜRKİYE'DEN ve TÜRK vatandaşlarından toparlayıp Avrupa'ya uçuyor. Bu kısa dönem içerisinde zaten muzdarip olan vatandaş Çeşitli vaatler ve UÇUK kazanç kitapçıkları karşısında kafayı tırlatıyor ve ’’AL BEN YEMEM SEN YE ’’Hesabı ile sadece hayallerden ibaret, bu tos pembe dünyasını karartıp çaresizce evinin yolunu tutuyor..

Bu çete toplantı üstüne toplantılar düzenliyor, İzmir, ankara, istanbul da altındaki arabasını bile satan bu gariban vatandaşlar kandırılarak bu sisteme bir şekilde üye ediliyor ve karşılığında koca koca vaatler verilerek elinden paraları alııyor. Geriye kalan tek şey ise kaptırılan paradan sonra üstüne ''Bir bardak su içmesi'' oluyor..

Her neyse konuyu uzatmayalım.. FLEXKOM'UN sahibi ve kurucusu, CENGİZ EHLİZ adındaki bu GURBETÇİ vatandaş çok düşünüyor, taşınıyor ve nasıl para kazanabilirim diye bir takım planlarla yola çıkarak koşar adımlarla TÜRKİYE’YE geliyor..

Milletimizin zaaflarını kullanarak, Önce hayali kazanç planlarını sunuyor. Ne hikmetse bu planları da rağbet görüyor ve tutuyor.. Önce bir şirket açıyor(Flexkom). Bu şirket adı altında çok kısa bir sürede bir çok yalan dolusu vaatlerle insanları çorap söküğü gibi dolandırmaya devam ediyor..

İşte resimde gördüğünüz sadece bir gazetede yayınlanan bir kaç küçük iddaadır....Oysaki gerçekte bu konu çok derin bir mevzuu ve çok vahim bir durum ! Adeta 2 nci bir TİTAN örneği ..

Bu konu ile ilgili tüm belge ve dökümanlar bir kaç arkadaşımızda mevcut..Türkiyenin bir çok ilinde bu olayla ilgili açılan davalar ve çeşitli basın yayın organlarında mağduriyetlerini anlatan vatandaşların bilgisine ulaşma şansınız var..Biz sadece bu konuyu bir kere daha kamuoyunun bilgisine sunmak istedik ve maalesef ne hikmetse bu yazılar yayınlandıktan kısa bir süre sonra, yayınladığımız köşelerden kaldırtılıyor..Bunlar hem yargıya ve hemde gazete köşelerine de hükmetmiş bulunmaktalar..Ya bu köşelere uçuk vaatler veriliyor yada doyurucu bir para teklif ediliyor. Ortada sadece bir gerçek var.Alınan haram para ile ve adeta gasp edilen alın teri böyle saçma sapan bir şekilde başkalarına dağıtılıyor.. Bak göreceksiniz bu yazılar belli bir gün veya ay sonra buralardan da kaldırılacaktır. Ve ben bu yazıları yazdığım için tam 8 köşedeki yerimi de kaybetmiş bulunmaktayım..Şerefi olan insan bunu yapmaz ama şerefsize diyecek lafımızda yok önünde eğiliriz..
gelelim konumuza ;

Bunun yanı sıra, şimdi bir vatandaşın bu konu ile ilgili çok kısa ve çok çok küçük açıklamalarını aşağıda yayınlıyorum.. Daha sonra kendi düşüncelerimizi sizlere aktarmaya çalışacağım..
Bana gönderilen bir mail ;

SÖZ KONUSU VATANDAŞ : Yeni nesil dolandırıcılık: Türkleri nasıl çarptılar ? 
İnternetten pazarlama şirketi gibi faaliyet gösteren ‘Flexkom’un üyeleri, dolandırıldıkları iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.
 
MEHTİ BEY SİZE BİR GAZETE DEN ALINDI GÖNDERİYORUM TİTAN BENZERİ İNSANLARDAN VAATLE MİLYONLARCA LİRA PARA TOPLANDI ALMANYADA YAŞAYAN KONYALI CENGİZ EHLİZ İSİMLİ BİRİ, BİZ MAĞDURLAR MEDYA DESTEĞİ ARAYIŞI İÇİNDEYİZ. ÇÜNKÜ TEKNOLOJİK BİR ALT YAPIYLA İLGİLİ SÖYLEMLERLE PARA TOPLADILAR VE HALA HEM TÜRKİYE'DE HEMDE YURT DIŞINDA ORGANİZE BİR ŞEKİLDE ÇALIŞIYORLAR. KONUYU İNCELEMENİZİ RİCA EDİCEĞİZ SİZDEN ...

İnternetten pazarlama şirketi gibi faaliyet gösteren ‘Flexkom’un üyeleri, dolandırıldıkları iddiasıyla suç duyurusunda bulundu. Birçok ilde cumhuriyet savcılıkları şirket hakkında soruşturma başlattı. Şikâyet dilekçesinde üyeler, verilen sözlerin yerine getirilmediğini belirterek, şirket yöneticilerinin nitelikli dolandırıcılıktan cezalandırılmasını istedi.

Zaman Gazetesi’nden Abdülkadir Cembekli’nin haberine göre kısa sürede zenginlik vaat ederek üyelerinden para toplayan ‘saadet zincirlerine’, ‘Flexkom’ isimli internet network şirketi de eklendi. Yaklaşık 30 bin üyesini mağdur ettiği öne sürülen zincir hakkında şikâyet üzerine Ankara, Konya, Kayseri ve Adana başta olmak üzere birçok şehirde cumhuriyet savcılıkları tarafından soruşturma açıldı.

Flexkom hakkında Osmaniye’de suç duyurusunda bulunan güvenlik görevlisi M.T., savcılıktan maddi zararının tazmin edilmesini istedi. M.T., şirkete 1 yıl önce üye olduğunu ve o günden bu yana yaklaşık 25 bin lira harcama yaptığını kaydediyor. M.T. yaptığı ödemelerin çoğunun karşılığında makbuz alamamış. Flexkom’a üye olmak için arabasını ve eşinin bileziklerini sattığını belirten şahıs, şirket yöneticilerinin davadan vazgeçmesi için kendisine para teklif ettiğini öne sürüyor.

Bu durumu polise ve savcılığa ihbar ettiğini ifade eden M.T., “Flexkom’a üye olacağım zaman bana grup liderliği teklif ettiler. Ayda 10 bin lira kazanacağımı söylediler, ama hepsi yalan çıktı. Şirket yöneticilerinden şikâyetçiyim. Gereken cezaları alacaklarına inanıyorum.” ifadelerini kullanıyor.

Şirket yöneticileri, birçok ilde düzenledikleri seminerler vasıtasıyla üye sayısını artırıyor. Özellikle dar gelirliler seminerlere davet edilirken, katılımcılara üye olduklarında ayda 20 bin liraya kadar kazanabilecekleri vaat ediliyor. Seminerlerde çok para kazandıracak projeler ön plana çıkartılarak katılımcıların ‘Bu kadar çok parayı nasıl kazanacağız?’ tereddüdü gideriliyor.

Üyeler, bu projelerin çoğunun uygulamaya geçirilmediği gibi, birçok vaadin de havada kaldığını, sisteme kaydolurken verdikleri paraları geri alamadığını ifade ediyor. Mağduriyetlerin medyaya yansıması sonrasında internette bulunan seminer videolarının apar topar kaldırıldığına dikkat çeken üyelerden A.D., Flexkom yöneticilerinin yerine getiremeyeceği sözler vererek hayal tüccarlığı yaptıklarını iddia ediyor.

A.D., “Sistemdeki eksiklikleri bildikleri halde insanları üye yapmaya devam ettiler. İnsanların milli ve manevi duygularıyla oynadılar. Şirketin Konya toplantısında firma gelirinin yüzde 10’unun yardım kuruluşlarına verileceği vaat edildi. Şu ana kadar herhangi bir yardım yapılmadı. Vaat veren çok ama yerine getiren yok.” ifadelerini kullanıyor.

Üyeler hangi vaatlerle mağdur edildi?

FlexGSM: Üyelere GSM işine girileceğini ve diğer telekom şirketlerine rakip olarak ayda 9,90 liraya sınırsız konuşma yapılacağı vaat edildi. Sadece internet telefonculuğu olan bir sistem kuruldu. Sistemin benzerleri dünya üzerinde ücretsiz uygulanırken görüşme bedeli olarak 65 ile 80 lira arası ücret istendi.

Flexenerji: Üyelere yüzde 20 ile 40 arasında ucuz elektrik satılacağı ifade edildi. Birçok insan ucuz elektrik almak için 400 ile 1.800 lira arasında ödeme yaparak sisteme üye oldu. Verilen sözler yerine getirilmediği gibi, sözleşmede enerjiyle ilgili bir maddenin bulunmaması dolayısıyla mağduriyetler yaşandı.

Flexkobi: KOBİ’lere verilecek Gold kartlarla büyük meblağda para kazandırılacağı vaat edildi. Bu yüzden yüksek ücretli paketlere üye olunması istendi. Verilen pos cihazı ve kartlar bozuk çıktı.

Flexoutlet: Üyelere fabrikadan halka ucuz mal satışı yapılacağı sözü verildi. Seminerlerde piyasadaki ürünlerin yüzde 50 ucuz satılacağı açıklandı. İnternet üzerinden alışveriş yapılan bir site kuruldu ancak ucuz ürün almak için aynı ürünün 100 ya da 1.000 kişi tarafından sipariş edilmesi gerekiyor.

FlexTV: İnternet üzerinden yayın yapacak bir televizyon kanalı kurulacağı vaat edildi. Televizyonda yapılan reklamları izleyerek 6 ay içerisinde bir LCD televizyon, 3 yıl içerisinde de orta düzey bir otomobil sahibi olunacağı söylendi. Bu vaat hâlâ yerine getirilmedi.Bakınız Değerli Dostlarım..

Biz ne haldeyiz ?? Daha nelerle uğraştığımızı görmenizi istiyorum. Millet uzayda çığır açar biz ise KONYALI bir felaketzadenin kuyruğuna takılırız.. Ve adam Belki TÜRK BİLE DEĞİL..TÜRK OLAN TÜRKÇEYİ BİLİR VE KONUŞUR...

KISACASI TÜRKİYE’DE FAALİYET GÖSTEREN HİÇ BİR YERLİ FİRMAYA ŞAHSIM ADINA BEN İTİBAR ETMİYORUM....

İllaki bir tarafında bir hile bir sahtekarlık numarası ile karşılaşacağımı biliyorum. Ve hatta bunun garantisini de verebilirim. .Çünkü altımız üstümüz hep sahtekar ve yalancılarla dolu..

Para hırsı bürümüş insanlarımızın gözlerini.. Sahtekarlıklar hat safhada ve almış başını gidiyor.

Para kazanabilmek için bazı şirketler veya bazı patronlar halkımıza, vatandaşımıza hiç bir zaman acımaz bunu unutmayalım..

Onlar sadece çıkarını gözetlerler. Senin-benim-onun sağlığı onlar için pek te önemli değil..

Bakınız gene internet üzerinden veya Televizyon, Radyolardan reklam yapan ve ürünlerini halka sunan bazı firmalar, Özellikle bitkisel ürün uzmanları; bin bir çeşit vaatlerle, yalanlarla halkımıza umut vermeye çalışıyorlar. Aslında halk farkında değil ama onlara sadece acı çektiriyorlar .

Telefon da iyi yetiştirilmiş müşteri hizmetleri, vatandaşımızı çok kolay ikna edebiliyorlar, garantiler verebiliyor. veya geri iade etme kapısını da her zaman açık bırakabiliyorlar. Ama ürün geldikten ve para ödendikten sonra neden se her şey bitiyor birdaha ulaşma şansınızda olmuyor..

’’Kurunun yanında yaş ta yanıyor’’ Bu bir kaidedir.. İşini düzgün yapan firmalar da, maalesef bu şekilde bu sahtekarların gölgesinde eriyip gidiyorlar..

Aslında namuslu ve güvenilir şirketler bu durumlara müsaade etmemelidir. Devletin yakasına yapışmalıdır. Neden risk yaratan ve halkın sağlığı ile oynayan bu üç kağıtçı çetelerinin önünü kesilmiyor ve önlemler alınmıyor ? Çünkü başıboşluk politikası onların işine geliyor.. EEE tabiki sizde sessiz kalır böyle devam ederseniz elbetteki sahtekarın yanında sizde sahtekar damgasını yemeye mahkum kalırsınız....İşte FLEXKOM'UN yaptığı da budur..

Bana göre bitkisel ürün pazarlayanlar veyahut Çin'den-kore'den, Japonya'dan 1 dolara aldıkları (Gizli kamera,Kalem,Saat vb ürünleri pazarlayanlar)) TÜRKİYE’DE 80 90 TL ’YE vatandaşımıza rahatlıkla satabiliyor ve hemde garanti belgesi ile birlikte..

Ve daha sonrada bu tür aletler 3 gün sonra  maalesef ya bozuluyor yada kullanılamaz hale geliyor..Garanti için müraacat ettiğiniz zamanda, Ya bahane üretiliyor yada zaten satın aldığın o şirkete ulaşılamıyorsunuz. Ortadan kaybolmuştur.. Bu satın aldığınız üründen anlayan servisler de çıkmıyor.

Yani Kısacası her şey ARAP ÇORBASI gibi...Biz böyle APTAL BİR ÜLKE veya BAŞIBOŞ bir DEVLET konumuna getirtilmişiz. .MAALESEF BU ÜLKEDE DAHA ÇOOOK GARİP ŞEYLER DÖNÜYOR...Biz şimdilik bunları biliyoruz.Değerli Okuyucularımız.

Lütfen bu tür sahtekarlıklara karşı biraz da açık gözlü olalım.. araştıralım. Bir yerden alışveriş yapmak istiyorsanız ve müşteri hizmetleri sizinle irtibata geçmiş ise mutlaka SES KAYITLARINI ALIN. Ve Reklamını yapmış olduğu ürünün özelliklerini satın aldıktan sonra o özellikleri o üründe göremezseniz derhal ilgili mahkemeye veya ilgili mercilere şikayet etmeyi sakın ihmal etmeyiniz..

HAK EDEN CEZASINI ÇEKMEK ZORUNDADIR.. Yok öyle kendi çıkarı için kendi cebinin pisliği için  ülkedeki insanlarımızı sömürmek... Böyle bir HAK yoktur.

Gelelim önceki konumuza FLEXKOM adlı bu çete şimdilik piyasadan çarptığı paralar ile çok güzel reklam yapıyor. Ve hatta çok güzelde reklamlarda oynayan ve bunlara çanak tutan ünlü oyuncu ve sanatçılarını bile bulmuşlar...

Ünlü futbolcu Tanju ÇOLAK gibi..Bunun gibi birkaç sanatçıyı da buradan uyarıyorum.. Ekvatordan getirtilen ne olduğu belirsiz bir kadında var. aslında garibimin tüm bu olup bitenlerden, dönen dolaplardan belki haberi bile yoktur...

İddaa ediyorum ve ediyoruz biz bu işi ve bu 2 nci TİTAN sendromunu çözeceğiz ve kararlıyız...Tüm yazılı ve görsel basını bizim ile beraber bu konu ile ilgili araştırma yapmaya davet ediyorum..

Bu benim sorunum değil bu TÜRK HALKININ VE TÜRK DEVLETİNİN VE HATTA TÜRK HÜKÜMETİ'NİN SORUNUDUR...

TV LERDE GÜNDEM SADECE AKP CHP MHP VS PARTİLER DEĞİLDİR..SÖZ KONUSU REFAH İSE, İŞTE DOLANDIRILAN TÜRK MİLLETİNE YARDIM ETMENİNDE TAM ZAMANIDIR... TÜM BASIN DÜNYASINI BU KONUDA UYARIYORUM VE KÖŞELERİNDE'DE BU HABERE YER VERMELERİNİ İSTİYORUM..

BİLGİ, BELGE, SES KAYITLARI, VİDEOLAR VE YÜZLERCE MAĞDUR VATANDAŞ HEPSİ VAR ELİMDE.. Bu BÜYÜK BİR FACİADIR VE BÜYÜK BİR KAMU DAVASIDIR.. ARTIK BU MESELE TÜRKİYE'NİN VE TÜRK BASINININ SORUNUDUR. BU SORUNUN İVEDİ OLARAK HALLEDİLMESİ GEREKMEKTEDİR.. TÜM BASIN MENSUBU ARKADAŞLARIMIN BU KONU HAKKINDA BANA VE MİLYARLARCA ZARARA UĞRAMIŞ OLAN VATANDAŞIMIZA, ONLARIN KARA GÖZLÜ ÇOCUKLARININ HAKKINI GASP EDEN, BOYUNLARINI BÜKTÜREN BU VİCDANSIZ İNSANLARIN CEZALANDIRILMASI KONUSUNDA HEPİNİZİN YARDIMINA İHTİYACIMIZ OLDUĞUNU UNUTMAYINIZ..

YÜZLERCE MAĞDUR VATANDAŞ VE TRİLYONLARCA PARA SÖZ KONUSU..

BEN SADECE BU KONUYU KAMUOYUNA DUYURMAK İÇİN YÜZEYSEL OLARAK ANLATTIM AMA İŞİN İÇ YÜZÜNÜ ÖĞRENDİĞİNİZDE ŞOK OLACAĞINIZ İDDAALAR VE KANITLAR VAR..

BU KONUYA EĞİLMENİZİ ÖNEMLE RİCA EDİYORUM..

YUKARIDAKİ RESİM SADECE BİR GAZETEDEN ALINMIŞTIR. TÜM BELGELER VE BİLGİLERE ULAŞMA İMKANIMIZ VARDIR..ARTIK YOLUN SONUNA GELİNMİŞTİR..TÜM BASIN DÜNYASINI GÖREVE DAVET EDİYORUM..

2 NCİ TİTAN FACİASINI AÇIĞA ÇIKARMAK İÇİN ŞOK BİLGİ VE BELGELERLE SİZLERİ BEKLİYORUM.

MEHTİ SARAÇ...05364898209

Saygılarımla...sarac226@gmail.com...YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
Yazarın Diğer YAZILARI
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar