22 Ocak 2019 Salı
KONYA / EREĞLİ BELEDİYESİ ŞİMDİLERDE ’’DÜKKAN’MI’’ OLDU !

KONYA / EREĞLİ BELEDİYESİ ŞİMDİLERDE ’’DÜKKAN’MI’’ OLDU !

KONYA / EREĞLİ BELEDİYESİ ŞİMDİLERDE ’’DÜKKAN’MI’’ OLDU !

 

Sevgili KONYA /EREĞLİ'liler, Gözünüz aydın ! 

Ereğli'de bir dükkanımız daha açılmıştır.

( EREĞLİ BELEDİYESİ DÜKKANI )..

Çok ilginç değil mi ?

Bu dükkan meselesi nereden çıktı diye merak edenleriniz vardır..İşte merak ettikleriniz !

Geçenlerde M.K adlı yaşlı ve sıkıntılı bir Ereğli'li vatandaşımız, kendi evinin yanı başında bulunan yolun kazılması nedeniyle, Ereğli Belediyesine gider. Ve orada Başkan yardımcısı A.E adlı kişi ile görüşür, durumunu izah eder..

Bu söz konusu Başkan yardımcısından, kazılan bu yolun asfalt ile yama yapılması doğrultusunda bir talepte bulunur. Başkan Yardımcısı A.E nin verdiği cevapta çok ilginçtir ! ''Dükkan'da Asfaltımız yok, daha gelmedi, varsa dükkan senindir'' der ve vatandaştan gelen bu mağdur talep şeklini ciddiyetsiz, alakasız bir şekilde geri çevirir..

Bu mağdur ve yaşlı vatandaşımız bile verilen bu ''LAKAİT'' cevaba şaşırmış, yapılan bu''lakaitliğin'' bir Başkan yardımcısına hiç yakışmadığını ve çok acı bir durum olduğunu beyan etmiştir..
Kendisinin de seçim döneminde Sayın Başkan ve ekibine oy verdiğini, hala ''Konvoya katılma''Mesajlarının bile telefonunda kayıtlı olduğunu söyleyerek, üzüntülerini dile getirdi..

Sevgili EREĞLİ'LER ,

Sözüm meclisten dışarı ; Genel olarak şahsi fikirlerimi sizlere sunmak istiyorum.

Başkan olmak, Başkan Yardımcısı olmak veya Vali, Kaymakam vs vs bir üst düzey yöneticisi olmak sizde bir farklılık yaratmamalıdır..

Sonuçta ALLAH'IN verdiği iki göz, iki kulak ve bir ağız, burun, kafa yapısından ibaretsiniz..

Sadece  bulunduğunuz alanda bir yer değişikliğine sahip olmuş olabilirsiniz ama her an sizinde kalbiniz durabilir, nefesiniz kesilebilir ve o makamınız TARUUMAR olabilir.

O makam sizi ALLAH'IN gazabından korumayacaktır..

''Efendilik en büyük silahtır'' bunu asla unutmayacaksınız.. Bir bakarsınız ki bir beş sene sonra, sizde o vatandaş gibi çaresizliğe düşebilirsiniz.

Bu zamanda, kimsenin kimseden bir üstünlüğü ve bir farklılığı, ayrıcalığı yoktur.

Siz Makamınızdan dolayı 3.5  kuruş benden ve başkasından fazla almış olabilirsiniz ama kalitenizin hem ALLAH katında ve hem de kul nezdinde 5 para etmeyeceğini de biliyorsunuzdur sanırım..

Ucuz insan kavramlarının tüm özelliklerini üzerinde taşıyanların bir böcek kadar değeri olmadığı gerçeğini tüm Dünya biliyor..

Belediyemizde son zamanlarda bazı belirsizliklerin baş gösterdiğini tüm EREĞLİ halkımız bilmektedir..
Sayın Özgüven'in şahsiyetinden ve iyi niyet karakterinden asla şüphem yoktur. Hakeza Sayın Vekilim ve diğer üst düzey yönetici arkadaşlarım da dahildir. Ama bir sürüyü, bir zayıf tekenin helak ettiğide bilinen bir gerçektir..

Bu belediyede, basın mensubu arkadaşlarımızla yaşanan sürtüşmeler, İmamlıktan gelip, makam arabasında kurulan ve personeline dahi  ALLAH'IN selamını vermekten aciz olanları da görüyoruz.

Sayın Başbakanımız aslında çok yiğit, mert ve delikanlı bir insandır, şanı değerdir. Nitekim etrafındaki bazı yobazların pisliğini temizlemekten maalesef kendine zaman bulamamaktadır. Başbakanımızı yıpratanlar da böyle densiz ve kendini bilmeyenlerdir.

Bu sorumsuz davranışlar, AK Parti için hiç hayra alamet şeylerde değildir.

Bu dizeler, bu köşelerde yazıldığı gibi de kalmayacaktır. Bu densiz davranışların sorumsuzluğunu, Başbakanın kendisine veya en yakın çevresine ileteceğimizi de buradan açıklamak isterim..

Ve son zamanlarda, halk arasında EREĞLİ'DE gündeme gelen bir başka önemli konu daha var.

Belediye Taşeron işçilerinin maaşları neden ödenmiyor ?

Evet çok önemli bir konu, bu bağlamda bende önemli bir hatırlatmada bulunmak istiyorum..

Ereğli 40 küsür ilden büyük diyoruz. Ereğli gelişsin istiyoruz. Ereğli il olsun diyoruz. Ereğli'de projelerimizi hayata geçirelim diyoruz ama tüm bunlar nasıl olacaktı ? Hangi parayla ve hangi gelir kaynaklarıyla bu hizmetleri yapacağız ? İşçisinin parasını bile düzenli ödeyemeyen bir Belediye tüm bunları nasıl yapabilirdi ? İşte bu son soru her şeyin açık bir cevabıdır.
 
Başka soru da sorma gereği duymuyorum...

Hiç bir AK Parti Belediyesinde ''Alın teri'' istismarcılığı yapan bir başka belediye göremiyorum.

Bu sorun TÜRKİYE genelinde sadece EREĞLİ Belediyesinde mevcuttur..

Sayın Başkan ve idareci arkadaşlarım ;

Siz kendi maaşlarınızdan ve harcamalarınızdan ödün verecek ve işçinin alın teri kurumadan bunları ödemek zorunda olduğunuzu öğreneceksiniz..Bu dizeler benim değil, ALLAH'IN emri ve Peygamberin hadislerinde yer almaktadır..

Şimdi burada her zaman işçi sayısının fazla oluşundan şikayet ediyorsunuz. Ben buna katılmıyorum..

Sizin vermiş olduğunuz (200 - 250 ) kişi işçi çalıştırılabilir rakamlarıyla, kos koca 138 bin nüfuslu EREĞLİ'YE hizmet veremezsiniz.. İşçilerde şu an bir fazlalık ve bir sıkıntı yoktur. Olması gereken rakam şu anki mevcut olan işçi sayısıdır.  Bu durumda bile bu işçi sayısı ile EREĞLİ ihtiyaçlarına ancak ve ancak cevap verebiliyorsunuz ve hatta eksik kaldığı bile söylenmektedir.

Sayın Başkan ; Sizin maksadınız  eğer Ereğli ve Ereğli'lere hizmet sunabilmek ise, elinizdeki işçi sayısından şikayet etmeyeceksiniz.. Ama yok, Ereğli ve Ereğli'lere hizmet vermek istemiyorsanız, arzu ettiğiniz (200 - 250) kişilik bir işçi sayısıyla çalışabilir ve bir beş seneyi de zorlanmadan, kendinize bol bol paralar ayırarak,bunları çekinmeden harcayarak bu döngüyü rahatlıkla sürdürebilirsiniz..

Sayın Başkan ; Kendinize artık düzgün ve kalıcı bir yol çizmenin zamanı gelmiştir. Mali sıkıntılardan kurtulabilmek için çok fazla enkaz edebiyatları yapmanıza gerek yoktur.
 
Gerçekçi konuşmak gerekirse, bu enkaz dediğiniz şeylerin karşılığında bir önceki Başkan tarafından EREĞLİ'LERE güzel ve kalıcı hizmetler sunulmuştur. Örnek (Oğuz ata tesisleri, Ulu cami önü, Akbank önü, Gazinolar vs vs).

 Evet, Geçmiş Belediye Başkanları zamanında Belediyelerin bir takım gelirleri vardı. O zamanlar, bu ''Yanlış sistem'' dediğimiz BÜYÜKŞEHİR yasası denilen şey yoktu. Elinde SU, Kanalizasyon gibi vs gelirleri vardı..

Bu talihsiz durum maalesef size isabet etmiştir. inşallah sizde bu talihsizliği bir an önce aşacak ve o yeteneği göstereceksiniz. Bunu aştığınız zaman sizinle gurur duyacağımızı unutmamalısınız.

Geçmiş döneme ait ufak tefek meblağları da enkaz olarak saymamanızı rica ediyoruz. Sizde yeri geldiğinde Başkanlık Sıfatlarınızı kullanarak bu ufak tefek dediğimiz harcamaları yapacak ve kullanacaksınız, kullanıyorsunuz da..

Şu an EREĞLİ'NİN sadece bir muhtarı konumundasınız. O kadar şatavatlı havalar atmaya, insanları sömürmeye, korumalarla gezmeye ihtiyacınız yok aslında..
Kendiniz bir senaryo yazmış ve o senaryoda başrollerde oynamaya çalışıyorsunuz..

Sevgili EREĞLİ'LER ; Şunu da unutmuyor ve bir kenara yazıyoruz..
Konya'nın sadece EREĞLİ ilçesi yoktur. EREĞLİ'DEN daha çok hizmete ihtiyacı olan bir sürü daha başka ilçeleride vardır. BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ tüm bunları bir kenara atıp ta sadece EREĞLİ'YE hizmet getirecek diye bir kaide hiç yok.
BÜYÜKŞEHİR, 160 - 170 Km'lik yolu gelipte, EREĞLİ'YE hizmet falan veremez. Bu aldatıcı senaryoyu EREĞLİ'LER olarak kesinlikle unutuyoruz.. Tırnağın varsa kendi başını kaşıyacaksın..
Sayın Başkan ; Her basın toplantılarınızın ana teması Belediye İşçileridir.. Siz de EREĞLİ'LİSİNİZ, İşçi siyaseti yapmayı bırakmalısınız. Yer değiştirmeler, onur kırıcı ve Psikolojik baskı uygulamalarınız(Sizin bilginiz dahilinde veya dışında) ne olursa olsun muhattabı ve sorumlusu sadece sizsiniz. Bunlardan vazgeçmelisiniz..
O işçiler sizi de taktir ediyor ve sizinlede çalışıyor, çalışabilirler de. Herkes akraba, arkadaş ve tanıdık.
Buradaki asıl mesele sadece EREĞLİ için hizmettir ve EREĞLİ'NİN refahıdır.. Burada ayrımcılık ve kutuplaşma, particilik asla söz konusu olmamalıdır..
Bu tür şeyler sadece EREĞLİ'YE ve EREĞLİ'LERE zarar verecektir..
Burada önemli olan şey ÇİN EDEBİYATLARI yapmak yerine hizmet üretmektir, yoktan var etmektir.
O güç ve yeteneği bulunan insanları etrafınızda barındırmanızdır. Öyle '''Dükkan, mükkan, selamsız, sabahsız'' İnsanlarla ve basına saldırmakla bu işler yürümeyecektir..
Hep beraber olalım, bir olalım ve diri olalım temennisiyle..

Saygılarımla. Konya / Ereğli Analiz

 YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
Yazarın Diğer YAZILARI
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar