27 Mayıs 2018 Pazar
EREĞLİ’DE BAŞKANLIK SENDROMU YAŞANIYOR

EREĞLİ’DE BAŞKANLIK SENDROMU YAŞANIYOR

Mehti Saraç
Mehti Saraç


 

Değerli kardeşlerim.

Gayet normaldir.

 
İnsan hayatında ummadığı ve hayal edemediği bazı değişiklikleri yaşadığı zaman, istem dışı bazı sendromları da yaşayabiliyor. İşte EREĞLİ  bugün o sendromları çok iyi yaşıyor..

 

Ereğli halkı bir beş yılını heba etti biliyor musunuz? Hani halk arasında şöyle bir söz vardır ; ‘’Dimyat’a giderken, evdeki bulgurdan oldum ‘’ Bunun hikayesini biliyormusunuz ?  Kısaca anlatayım..

Dimyat, Mısırda bir iskelenin adıdır.. Mısır’a pirinç almaya giden bir tüccar yolda korsanlar tarafından soyulur ve bin bir eziyetle aylar sonra memleketine geri döner. İflas eder ve beş parasız kalır.. O yıl  parasızlıktan tarlasından kalkan buğdayları da, bulgur tüccarlarına satar ve evde her sene çuval çuval istiflediği bulguru da kalmaz.. İşte bu hikâyeden bu atasözü meydana gelir..

Şimdi bunun EREĞLİ ile ne alakası var diye sorabilirsiniz.  Çok alakası var.. Ereğli  Özkan Özgüven ve Ak Partiden hizmet beklerken maalesef elindeki hizmetkarlardan da oldu..

Sizler daha iyi bilirsiniz ki ; Ak Parti dönemlerinin EREĞLİ’ye hiçbir katkısı olmamıştır.

Bir beş sene, bu BELEDİYE ve BAŞKANI sayesinde, darma dağan olmuş yolları ile, eski taşların döşendiği kaldırımları ile ve çarşı pazarın, köprülerin sular altında kaldığı bir EREĞLİ’DE, çile dolu geçecek ve gelecek o seneleri geçirmek zorundasınız..

Çalışan, üreten kişileri seçimlerde böyle saf dışı ederseniz, işte böyle hayalperest ve hayatında  belki ilk kez 5.000 bin lirayı bir arada gören insanlarla çalışır ve böyle rezil rüsva olursunuz..

Büyükşehir yasası dediler, rayına oturacak dediler, hizmet gelecek dediler, köylere söz üstüne söz verdiler ’’Başkan olduğumun ertesi günü, şunları şunları getireceğim, yapacağım’’ dediler. Hani nerede o hizmetler?  O köylere göndereceğin araçlarında Mazotun bile yok..

Bunlar hayalperestlik değil de, nedir ?.......

Bu Büyükşehir yasası neden daha rayına oturamıyor ? Seçimlerin Senesi bitti neredeyse..  Daha ne zaman oturacak bu yasa ? Kiminle bu hizmetleri yapacaksınız sayın Başkanım? Hangi yetişmiş, kalifiye elemanınız veya birim müdürünüz yada hangi Başkan yardımcınız ile tüm bunları gerçekleştirmeyi planlıyorsunuz ??

Fikir üretecek, projelere imza atacak, yol gösterici, akıllı, mantıklı bana bir tane müdürünü göster yada bir tane yöneticini gösterde ereğli halkının içi ferahlasın. Hepsi alıntı, çalıntı..

Hikaye bunlar hikaye, hala toplantılarda Ereğli’nin karşısına çıkarak ÇİN edebiyatı yapıyorsunuz..

Sayın Başkan işçileriniz en son ekim 20’sinde maaş aldı size hatırlatayım dedim.. Eğer hesap kitap ve ayları biliyorsanız kaç aydır hala maaş alamadıklarını ortaya çıkarmış olursunuz.. Bizim oralarda böyle asılsız konuşmalara ''Laga luga'' derler. Biraz ona benzemiş gibi açıklama yapmışsınız. Vay efendim memur çalışmadan peşin alır, işçi çalışarak alır masallarını etrafında bulunan(sağında ve solunda)insanlara anlatırsınız.. Hesap biliyorsanız hesaplarsınız…

Sizin o maaşlardan haberiniz bile yoktu. Bu konu bugün gündeme geldikten sonra öğrendiniz..Hiç birşeyden haberiniz yokki, İşçinizden haberiniz olsun. O koltukta neden oturduğunuzu inanın merak ediyorum. O yer size göre değil, sizin yeriniz geldiğiniz, gördüğünüz, yaşadığınız ve sizin ait olduğunuz yerdir.  Ereğli ve Ak parti sizi bu şekilde sırtında taşımak zorunda değildir. Siz Başkan olduktan sonra EREĞLİ’DEKİ Ak Parti oylarında çok ciddi düşüşlerin yaşandığının farkındasınızdır herhalde..

Ama inanıyorum ki Ak Parti sizi uzun süreli sırtında taşımayacaktır.. Yönetici ve idareci olmak bildiğiniz gibi basit bir şey değildir. Bu işler ‘’Domates nasıl ekilir’’ işlerine benzemiyor maalesef.

Ben maaşların ödenmediği konusunda yalan söylüyormuşum ;  Bakınız ,Yılbaşı geldi ve işçiler buruk. Maaşları hala verilmedi ve sizden şu an tam tamına 2 ay alacakları var. Odalarda, masa başlarında daha fazla halkı yanıltmaya kalkışmayın. İşte dekontlar, işte banka, işte birim müdürleriniz, gidin sorun ve ondan sonra çakma siteler önüne geçerek açıklamalarınızı yapınız..  Bu Fen işleri dediğiniz birimde 100’ün üzerinde işçi var. Bunları adam yerine koymadınız ve bunlar çokmu zengindi de maaşlarını ödemediniz. İnsaf be ! 

Ve o çakma sitelerde yaptığınız açıklamada büyük bir yalana daha imza atmışsınız. Sadece Fen işleri değil, temizlik işleri de maaş alamamıştır.. Bilmeden konuşmanın bir anlamı yok. Bugün itibari ile gidin, araştırın ve sonra başkalarını suçlayın.. 

Demek ki muhabirler doğru tesbitlerde bulunmuşlar..

Ereğli’de kimse gazeteci değilmişmiş, Kimseyi gazeteci olarak saymıyormuşmuş, çok güzel, bence harika bir düşünce, bana uyar. Siz o şekilde kendinizi avuta durun, bizde sizi iliğinize kadar rahatlıkla eleştirelim, en azından insanları, halkımızı her konuda bilgilendirmiş oluruz ve sizde bizleri muhattap almadığınız için tüm eleştirileri de kabul etmiş sayılırsınız..Vallahi süper olur sorun yok..

Hem ben de gazeteci arkadaşlara seslenmek istiyorum ; Siz kendinizi Sayın Başkan’a ispat etmek zorunda değilsiniz. O İstediğini düşünebilir, Siz halkımıza karşı sorumlusunuz. Görevinizi yaptığınız sürece sizin vicdanlarınız daha rahat olacaktır. Kimse Başkan’a göre iş yapmıyor .. Onlar çaresi bulunmayan bir sendrom içindeler ve ne yaptıklarını biliyorlar mı diye onlara sormak gerekir..

 

Ve sayın Başkan; Ereğli sizin tekelinizde değildir. Eski Belediye Başkanımızın yaptıkları sayesinde şu anda 2 taşı bir araya getirip üst üste koyabiliyorsunuz, onun kalıntıları, kurduğu şeyler, yaşattıkları ve halkına sunduğu düzen çerçevesinde ayaktasınız.  Yoksa siz bırakın bir kamyon, araba vs almayı bir el arabası bile alamazsınız.

Her 15 güne bir Belediye’de Mazot krizi yaşanıyor, Araçlara alacak mazotunuz bile yok. Ve hala çıkıp PROJELERDEN, hizmetlerden bahsediyorsunuz.. Bu gidişle etrafınızda gazeteci de bulamayacaksınız, yakın bir zamanda Belediye hoparlöründen basın açıklamalarını yapacaksınız. Sizin işinizi de çok iyi görecek kanaatindeyim.. Uygundur..

Ve ne acıdır ki bir şey daha söylemek istiyorum, her toplantıda hak, hukuk ve adaletten söz ediyorsunuz, kamu malını zarar verenler hakkında çağrılarda bulunuyorsunuz,  geçmiş Belediyenin keyfi ve şahsi uygulamalar yaptığına dair günlerce TV’lerde seçim döneminde fetva verdiniz.. Peki siz neden göreve geldiğinizin 2 nci haftasında Babanızın evinin önüne ve kapısına kadar asfalt döktürdünüz? O asfalt, Kamu malıdeğimliydi? Fakir, fukara yetim hakkı yok muydu? O gün babanızın evinin önüne, kapısına özel olarak Yarım kamyon asfalt döküldü, haberiniz var değimli ?

O zaman her halde Belediye kasasına 7-8 bin liralık (Fiat ne kadarsa) yarım kamyon parasını artık yatırırsınız. Bizde hem bekliyoruz ve hem de taktir edelim.

Sadece ÇİN Edebiyatı yapmakla kalmamışsınız, bir de Japon edebiyatını karıştırmışsınız.. Her konuşmanızda bir hata var..Elinizi vicdanınıza koyun, bu beş sene bitecektir. Belediye sana, bana kalmaz..insanlar size göre hareket etmek zorunda değiller..

‘’Bu halk beni seçti’’ Hayallerine kapılarak insanlara zulüm etmeye kalkışmayınız, buna da hakkınız yok. O şemsiye arkasına gizlenmek bir kurtuluş yolu değildir.. Ak parti’ye yaptıklarınızla, icraatlarınızla ve beceriksizliğinizle çok ama çok  büyük zarar veriyorsunuz.. Siz CHP’lisiniz Ak parti size göre değil, o yükü kaldıramazsınız..

Benim meşhur bir sözüm vardır..’’ Bir lider,başkan, patron,yönetici vs ne olursa olsun eğer yanında çalıştırdığı işçisinin hakkını veremiyorsa, onun toplumlarda konuşma hakkı yoktur. Eğer hala konuşabiliyorsa onun ar damarından şüphe ederim’’  Bu kadar eke’liğe pes doğrusu..

MHP ve CHP meclis üyelerine sesleniyorum ; İstifa edin kardeşim. EREĞLİ halkı hiçbir şeyi hak etmiyor.. Süreç neyi, nasıl gerektiriyorsa o şekilde devam etsin..

Saygı ve sevgilerimle..

Mehti SaraçYORUM YAZ
Bu habere yorumlar
Yazarın Diğer YAZILARI
eskişehir güvenlik kamerası

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar