18 Eylül 2021 Cumartesi
HÜKÜMETE SESLENİYORUM BUNLAR AÇ

HÜKÜMETE SESLENİYORUM BUNLAR AÇ

İsmail Tekpınar
İsmail Tekpınar


 

Tabi ki çok şükür aç değiliz…

Fakat aç olmayıp ta açız diye rol kesenler var.

Marmaray, hızlı trenler, havaalanları, üniversiteler, stadyumlar, olimpik yüzme havuzları, yeni tiyatro sahneleri, metrolar, tüneller, otoyollar, barajlar, nükleer santral, modern bölünmüş yollar, modern adliye sarayları, milli silahlar, milli tank, milli helikopter, sismik araştırma gemisi, boğazın altına tüp geçit, dev şehir hastaneleri, 81 İl’e ücretsiz kanser tarama merkezi, tersane, liman, geri dönüşüm tesisleri yap, dar gelirliye konut sağla, başörtüsünü serbestiyet getir ve İMF ye borcu öde bitir…

19 yıldır bunları yaptınız bu muhalefetin elemanlarını aç bıraktınız…

Allah muhalefetin de hayırlısını versin…

Bu ülkenin tek eksiği müspet doğruları söyleyen, ilkeli bir ana muhalefet…

Sorarım yalan söylemek yeni bir meslek dalı oldu da bizim mi haberimiz yok?

Bir insan ne olursa olsun yalan söylerken az da olsa yüzü kızarır değil mi?

Şimdilerde nerede yüzü kızaran insan, yalanı doğruymuş gibi söyleme sanatı muhalefetin siyaset okullarında okutulacak yakında bunlarda hocalığını yaparlar artık.

Gerçek manada fakir ihtiyaç sahibi insanlar onurlu gururlu olur asla ekranların karşısına geçip te yalan söyleyerek ben açım demez.

Bizim ülkemizde muhalefet buluyor bir yerlerden basını da çağırıyor metni de yazıp tıpkı liderlerine yapıldığı gibi…

Neymiş efendim “19 yıldır yeter artık canımıza tak etti torunum süt istedi alamadım. Siz saraylarda otururken ben ekmek alamıyorum.”

Aynı hanım efendinin yüksek maliyetli içki masalarında resimleri sosyal medyayı süslüyor. Açım ben dercesine bira, aslan sütü, viski alıp içiyorum ama torunuma süt kendime ekmek almaya param yok yalanını güzelce ifa ediyor…

Yine buna benzer bir hanım Efendi CHP genel merkezi önünde emeklilerle ilgili bir programda “evimde ekmek yok pazardan çürük meyve topluyorum” yalanını söyledi.

Aynı hanım efendi CHP üyesi Mamak ta yerel seçimde Mamak Belediyesi meclis üyeliğine A. adayı olduğu ve yine tatillerde lüks mekânlarda içki masalarında kadeh tokuştururken fotoğrafları sosyal medyasını süslüyor…

Ekmek alamayan çürük elma toplayan biri nasıl tatil yapsın, içkiye ve tatile nasıl bütçe ayırsın….

Yine Akkuyu nükleer santralinin temeli atıldı yine CHP Genel başkan yardımcısı Akın diyor ki “tüm dünya da nükleer enerjiden uzaklaşma eğilimi hız kazanırken Türkiye inatla santrale yatırım yapıyor Türkiye’nin Akkuyu’ya bu koşullarda ihtiyacı yok.”

Araştırdığımızda dünya da yaklaşık 450 ayrı reaktör bulunduğunu görüyoruz…

ABD de 99, Fransa da 58, Japonya da 42, Çin 39, ve Rusya da ise 37 adet Nükleer santral olduğunu ve halen inşaatı devam eden 6 adet yeni santralin sahibi dünya ülkelerini de unutmayalım.

Yine yalanlara doyamayan muhalefetin medyası corona virüs tedavisi gören Diyanet işleri başkanının Amerikan hastanesinde yatıp tedavi gördüğü iddiaları…

Hâlbuki Ali Erbaş Ankara şehir hastanesinde tedavi gördüğünü biliyoruz.

Yani anlayacağımız Ankara da Amerikan hastanesi yokmuş. Hayatlarına Yalan’ı düstur edinmiş baroculara ve muhalefet medyasına duyurulur.

Birde muhalefetimizin İP parti kanadının yalanı var…

İp Parti kurucular kurucusuymuş İlay Hanım sosyal medyasına baktığınızda tamamen hükümete karşı yalan makinası gibi çalışıyor işte yalanının bir tanesi…

“Büyük skandal Hatay Reyhanlı’dan Türk milletinin elektriğini Suriye toprağı olan İdlib’e Akp iki milyon kişinin kullanacağı ve ücretsiz yararlanacağı elektriği Mayıs ayında sağlayacakmış.”

Doğrusu: Suriye’nin iç savaşında tahrip olan elektrik alt yapısını yeniden kurulana kadar İdlib’e Türkiye’den gidecek Elektrik para ile kartlı sistemde ücretini ödeyen faydalana bilecektir.

Şimdi bu kadar yalana gerek var mı?

Hz Mevlana derki Dürüstlük pahalı bir mülktür ucuz insanlarda bulunmaz.

Bu yalan ve çamur siyasetini bu ülkeden söküp atmak elzemdir…

Dürüst, ilkeli ve doğru insanların gerek muhalefet gerekse iktidar kanadında siyaset yapması önem arz ediyor.

Bizdeki muhalefetçikler ülke yararına ne yapılıyorsa hepsine karşılar…

Eğer iktidar gerçekten yanlış bir proje yapıyorsa hep birlikte karşı çıkalım!

Lâkin eğer doğru yapıyorsa da hep birlikte yanında olalım, destek verelim.

“Yalancının mumu yatsıya kadar yanar” Atasözünü ilkokulda okuyan çocuklarımız dahi bilir…

Yapmayın bu ülkenin yararına olan işlere karşı gelmek gelecek nesillerimize ihanettir… Vesselâm…

 

 YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
Yazarın Diğer YAZILARI
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar