8 Temmuz 2020 Çarşamba
Bu ne perhiz!

Bu ne perhiz!

Özgür TIKIZ
Özgür TIKIZ


Büyükşehir yine kendiyle çelişiyor!

 

Büyükşehir Belediyesine bağlı ESKİ kendi yönetmelikleriyle çelişen bir uygulama içinde. Bunun nedenini merak etmemek elde değil.

Zira yönetmeliklerinde, içme suyu göleti yakınlarına (100 m) her hangi bir yapının yapılmaması gerekiyor. Bunun sağlık anlamında ileride çeşitli sorunlar doğurması olası. Ayrıca ESKİ’nin yapımını üstlendiği  anfi tiyatro için tabi olduğu 2560 sayılı kanun ve eklerinde böyle bir yükümlülüğü söz konusu değil.

 

Bunların yanında, yapılan harcamalar 5018 nolu Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanununda yer alan Mali Saydamlık (Madde:7) ve Hesap Verme Sorumluluğu (Madde:8) maddelerine aykırı.

 

Gölet üstündeki yapılaşma yeni Türk Ceza Kanununda Çevreye Karşı İşlenen Suçlar bölümünde İmar Kirliliğine Neden Olma, madde:184’e göre suç teşkil etmekte.

 

Tüm bunlarla ilgili olarak ESKİ’yi bir açıklama yapmaya davet ediyoruz.

Açıkcası kamuoyunda bu konuda insanlar yakında konuşmaya ve fısıltı gazetesi tekrar fısıldamaya başlamadan bu çelişkinin yaşanma nedenleri ve gerekçelerinin Eskişehirlilerle paylaşılması gerekiyor.

 

Elbette sanata ve sanat eserlerine karşı değiliz. Ancak yapılan uygulamaların insan sağlığını etkileyecek nedenlere sebep olma olasılığı ve tabii kendi yönetmeliklerini görmezden geliyor olmaları bizleri şaşırtmaktadır.
YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
Yazarın Diğer YAZILARI
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.