29 Ekim 2021 Cuma
"Ne hınzırlık varsa HASILI KELAM.!"

"Ne hınzırlık varsa HASILI KELAM.!"

Hüseyin GÜVEN
Hüseyin GÜVEN


 

 “Evet, kirli bir ırmaktır insan. Kirli bir ırmağı içine alması ve bozulmadan kalması için deniz olmalıdır kişi…” Nietzsche

Köyün birinde bir "Evliya" varmış!

Kıskanan düşmanları tarafından kışkırtılan saf köylüler, gün geçmez ki, "Evliya"yı hedef alarak: "

 

Bizim evliya, evliya olduğunu söylüyor ama hiç keramet göstermiyor. Şayet evliya ise, şu nehrin üzerinden yürüyerek geçmek suretiyle "kerametini" göstersin ve evliyalığını ispat etsin" derler.

 

 Bu kinayeli ve kışkırtıcı sözlerden bıkan "Evliya", köylünün ağzını kapamak için nehrin üzerinden yürüyerek geçmeye karar verir.  "ve nehrin üzerinden yürüyerek geçer."

 

  Kışkırtılan köylüler, yine "Evliya"yı hedef alırlar. ve "Bizim evliya yüzme bilmediği için nehri yürüyerek geçti" derler.

 

Düşmanları bu yöntemle, "Evliya"yı hırpalamak, yıpratmak ve kıskaçta tutma adiliğini benimserler.

 

 Ne zaman "MİHALIÇÇIK için"  birlikten, beraberlikten, bahsetsek mutlaka benzeri yöntemleri kullanan kötü niyetli tayfalar çıkar... Pervasızca eleştirir, projelere engel olur, Yanlı ve yanlış haberlerle İlçemizde hizmette aksamalara sebebiyet verirler bilerek ve isteyerek...

Akıllarınca, bu yöntemi kullanarak Mihalıççık Belediye Başkanı Sayın Ümit Güven’i, ve hizmet erlerini köydeki "Evliya" kıskacında tutmaya çalışıyorlar.

 Kıymetli Mihalıççık halkı ve değerli okurlar!  Mihalıççık Otun güç bittiği, atın geç yetiştiği kurak, kavruk ilçelerden biridir.....

dolayısıyla yaşam bir o kadarda zordur...

 Bu kötü niyetli tayfaların pervazsızca uyguladıkları kıskacın yanında, köylülerin "Evliya"ya uyguladıkları kıskaç hafif kalmıyor mu?

  Başkan Güven; Geçtiğimiz hafta, Eskişehir'de yazılı ve görsel basına açıklamalarda bulundu, iddialara belgeleriyle yanıtlar verdi...

Devamında, Mihalıççık'ta  "Halk toplantısı"  düzenledi ve yaptığı icraatları...yapacakları projeleri anlattı...engelleyenleri de..!

 "Dünden bugüne, fikri tasarrufu olan" Ümit Güven’e yaptıklarına ve yapacaklarına inanan, gönül veren bir insanım...O gün - bu gündür "Mihalıççık’a hizmet ve projelerini desteklerim"…!

 Kısacası bu kötü niyetli tayfalar Mihalıççık'a karşı, kızgın saç üzerinde zıplamaya devam etsinler...!!! .            

İğrenç iftira ve dedikodular geçmişte Mihalıççık Sevdalılarını, küstürdü.. 

İlçeden ve yönetimden uzaklaştırdı… Bizler bu iğrenç mekanizmaya bir kurban daha vermek niyetinde değiliz vermeyeceğiz..!. bu böyle biline….

"Ne güzel söylemiş Ziya Paşa: “Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz, Şahsın görünür rütbe-i aklı eserinde..”

***

"HOCALI KATLİAMI" UNUTMA UNUTTURMA..!

Bahsetmeden geçemeyeceğim...

26 subat 1992'de azerbaycan'in hocalı kentinde sivil halka karşı ermeniler tam anlamıyla bir katliam yapmışlardır.

bugün sözde soykırım iddialarıyla Türkiye'yi suçlayan ermenistan'in siyasetçisi
robert koçaryan'in direktifleri dogrultusunda ermeniler azerbaycan'in karabag bölgesinde 7 bin kisilik nüfusa sahip ve cografi konumu itibariyle bölge için stratejik önemi olan hocali kentini ele geçirmek için 25 subat gecesi katliam gayesiyle harekete geçmistir.

hocali'nin isgali sonucu sivil, eli silahsiz, azerbaycan türkleri çocuk, kadin, ihtiyar ve genç ayrimi yapilmadan ermeniler tarafindan katledilmistir. resmi verilere göre, o gece 613 kisi hunharca katledilmis; bunlardan 83 çocuk, 106 kadin acimasiz yöntemlerle iskence yapilarak öldürülmüstür.

ayrica, 487 kisi agir yaralanmis ve 1275 kisi ise rehin alinmis, geri kalan nüfus da bin bir zorlukla caninin kurtarmistir. 26 çocuk tamamen ve 130 çocuk ise kismen oksuz kalmistir. ermeniler sehitleri özel acimasizlikla, gözlerini oyularak, kafataslarinin derisini soyarak ve vücutlarinin farkli organlarini keserek öldürmüstür.

küçücük çocuklarin gözleri oyulmus, hamile kadinlarin karinlari yirtilmis ve insanlarimiz diri diri topraga gömülmüstür. hatta sehitlerin bir çogunun cesetleri yakilmistir.

Dostumuzu düşmanımızı iyi tanıyalım "Unutmayalım Unutturmayalım"

"Bedel ödemeden önce farketmemiz NİYAZIMLA..."

huseyinguven1907@hotmail.comYORUM YAZ
Bu habere yorumlar
Yazarın Diğer YAZILARI
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar