23 Eylül 2021 Perşembe
Mihalıççık’a Hizmet, Nedim Öztürk ve Akp ilçe Başkanına Sorular! (2)

Mihalıççık’a Hizmet, Nedim Öztürk ve Akp ilçe Başkanına Sorular! (2)

Hüseyin GÜVEN
Hüseyin GÜVEN


Konuşsam Dilim Yanar, sussam Kalbim demiş üstat Necip Fazıl..

 

Aylar öncesi Mihalıççık Toki Konutları ve (Termik) Koyunağılı yol yapımı ile ilgili yazı(lar) kaleme almıştım, 2010 yılı aralık ayında, Akp Eskişehir Milletvekili Nedim Öztürk’ün danışmanı Gökhan bey imzasını taşıyan iletiye istinaden haber yapıp tüm ulusal medya aracılığı ile ilçemize gelecek hizmetin basın ayağı olmuştum.

 

***

 

Verilen bu sözlerinin takipçisi olup iki farklı köşe yazısı ile sorular sorup cevap istemiştim (yazılarımın Nedim Bey’e bizzat ulaştırıldığını biliyorum)

 

Enerji Bakanı Taner Yıldız, Nedim Öztürk, Murat Mercan termik santral açılışı için koyun ağılına geldiklerinde, ortak amaç doğrultusunda organize edilmiş doğru fikirlerle ve akılla süslenmiş bir stareteji temsilcileri olarak bizzat içinde bulunduğum heyet ile, projelerimizi detayları ile kendilerine bir kez daha anlattık ve büyük sözler almıştık.

 

***

 

Demiştik ki! 12 haziran seçimlerinden önce Mihalıççık'a hizmet adına somut adımlar atılsın,

Toki Konutları için temel, yol için ise ilk kazma vurulsun dedik.

Yine demiştik ki! Belki burada bulunan ve bize bu sözleri veren vekiller, aday dahi olamayabilir, (olamadılar da) verilen sözler muallakta kalmasın istemiştik.

 

***    

 

"Ağızdan çıkan söz muallakta kalmaz, ya sağ tarafa yazılır ya da sol tarafa"

Mihalıççık Belediye Başkanı Ümit Güven “Mihalıççık için el ele” heyeti ile yapılan toplantılar sonucunda Toki’ye tahsis edilmiş 60 dönümlük arazinin detaylı dosyasını hazırlamış, bizzat Akp Odunpazarı ilçe Başkanı C.Yaşar Şengün eliyle Nedim Öztürk’e ulaştırıldığını beyan ediyor.

Ne dosyadan ne de Nedim Öztürk’ten ses seda yok..!

Mihalıççık halkı soruyor!

Dosya nerede?

 

***

 

Büyük Mihalıççık’ın nihai hedeflerinin çığlığı idi bu dosya…içeriğindeki projelerin hayata geçirilmesi; Mihalıççık İlçesini hem ticari, hem sosyal, hem de ekonomik olarak güçlendirmesi anlamına geliyordu, ciddi kaynak gerekir bunu da biliyoruz tabi ki…

Aradan altı ay geçmesine rağmen hala somut bir adımın atıl(a)maması Mihalıççık halkını ve bizleri üzüyor/endişelendiriyor.

Sayın Nedim Öztürk’ten bir ses/açıklama bekliyoruz..

 

***

 

Adularya yöneticileri'de yol ve konut isteğinde bulunuyorlar, Mihalıççık ilçesine bakış açıları olumlu. olmalıda zaten!! biliyorlar ki İlçe sınırları içerisinde faaliyet gösteriyorlar.

 

***

 

Soru-YORUM.!

Akp Mihalıççık İlçe Başkanı V.Mutlu Kızılkaya..!

- Köylere hizmet götürme birliği tarafından alınan kararlar gereği destek alacak köy sayısı 28 olarak belirlenmişti! Bu sayı nasıl 12 köye indirildi?

- Daha sonra ne oldu da bu sayı 27 ye çıktı?

- Hizmet alacak bu köyler neye ve hangi şarta göre belirlendi?

- 12 eylül referandum sonuçlarına göre yani “evet” çıkan köyler önceliğimiz olacak tabi ki beyanınız doğrumu?

- İsteklerimize dair umut kaynağı (hala) yok mu? Nerede Toki? Nerede sözü verilen yol? Nerede Üniversite? Nerede iktidar partisi sözcü ve söz verenleri?

 

Peki bu kadar aciz mi Mihalıççık? Asla değil ve olmayacak...

Lütfen bizlerin umutlarıyla oynamayın. Yazıktır! Günahtır…

 

Şimdililik sorularım bu kadar Mihalıççık kamuoyu soruyor merak ediyor, (bu sorulara bir cevabınız varsa) köşem sizlere açık…bekliyorum.

 

***

 

Karar sizin...

Haziran seçimleri figüranlık veya aktörlük tercihidir.

 

Bu seçim Türkiye için ne kadar önemliyse Mihalıççık için de o kadar büyük önem taşıyor, Mihalıççık çocuğu bazılarına göre serttir, bazılarına göre anlayışlı ,Fakat söz konusu Mihalıççık olunca gerisi boştur...!

Gelecek sefere bu serinin diğer kısmıyla karşınızda olmayı temenni ediyorum.

 

huseyinguven1907@hotmail.comYORUM YAZ
Bu habere yorumlar
Yazarın Diğer YAZILARI
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar