23 Eylül 2021 Perşembe
TEĞET GEÇEN İSYAN (YAŞAYAN YÜREKLER..!)

TEĞET GEÇEN İSYAN (YAŞAYAN YÜREKLER..!)

Hüseyin GÜVEN
Hüseyin GÜVEN


Bu kılıç kanlanmadan artık kınına girmez/girmemeli. Her gün acı haberler aldığımız vatanımızın ücra köşelerinde ölüme teğet yaşayan, yüreği Allah (cc) ve vatan aşkı ile yanan, Türk'lüğü şeref sayıp vatan için toprağa düşen, kefenleriyle gezip, namus davamızı güden şehit kardeşlerime Cenab-ı Hak’tan rahmet diliyor, gazilerimizi minnet ile anıyorum. Kederli ailelerine ve yüce Türk milletine baş sağlığı diliyorum.

***

Tarih 19 Ekim 2009 Davul ve zurna ile karşılanmıştı 40 kişilik terörist grup. Son bilgilere göre tamamı Ülkemizi terk edip inlerine dönmüşler. Tarih 19 Ekim 2011 tam iki yıl sonra bu sefer 400 kişilik grupla can almaya geldi caniler. Aldılarda. Kılık, kıyafet aynı. Bakıp da görmeyen ne olduğu bilinmeyen sözde açılımın alkışçıları vardı. Halen var.

***

Ateş her daim düştüğü yerleri yakıyor. 26 ana daha yüreğine taş bastı. Nice yavrular "baba" diyemeyecek. Peki daha ne kadar sürecek bu vurdumduymazlık? Ne kadar daha sağır olup bekleyeceksiniz? ne kadar daha bakıp ta görmeyeceksiniz?

Bu kanın içinde boğulmayı mı bekliyorsunuz?

Ne zaman bitecek?

Bu mudur Türk’lük, bu kadar aciz miyiz?

Ve kan uykularından bir türlü uyanamayan cumhur artık uyan! Ey yüce millet uyan.

Gafletten uyan! Canım ülkem elden gitti gidiyor!

***

Dikkat buyurun..! Sizlere birkaç rakam vereceğim,

2001’de teröre verdiğimiz şehit sayısı sıfırdı.

2002’de ise sadece 6 askerimiz terör saldırılarında şehit düştü. (bende Vatani görev için Diyarbakır’da idim)  Peki ne oldu da Sıfır olan şehit sayısı 2003 yılından sonra katlanarak arttı…

2003 yılında 21 şehit,

2004 yılında 73 şehit,

2005 yılında 92 şehit,

2006 yılında 121 şehit,

2007 yılında 118 şehit,

2008 yılında 150 şehit,

2009 yılında 135 şehit verdik.

2010 yılına 130 şehit ve bugün aylardır süren açılım söylemleri ile beraber devam eden eylemler,

2011 yılı ŞEHİT sayısını yazmıyorum bile…!!!! Yorum yüce Türk Milletinin...

***

Mehmetçiklerimiz şehit olurken o alçak kanı bozuk teröristlerin, inlerine saklandıklarını duymak,  “kaçtılar!”, izlerini kaybettirdiler haberleri karşısında isyanım bir kat daha artıyor, neredeyse 30 yıldır hep aynı gerçekle yaşıyoruz, bu kadar şehit aklımızı başımıza getirememiş, Hayat maalesef kaldığı yerden devam etmiş, Milletimize sorsanız hepimiz çok üzülüyoruz. Şehit cenazelerinde “Vatan bölünmez” diye sloganlar atılıyor ama güzelim vatan bölünüyor. “Şehitler ölmez” diyoruz ama manen ölmeseler e madden her gün kınalı kuzularımızı kara toprağın altına koymaya devam ediyoruz.

***

Peki böyüklerimiz neler yaptılar, Terörü "şiddetle kınadılar!” ve mücadelenin kararlılıkla devam edeceği söylemlerinde bulundular. Bütün bunlar olurken Kuzey Irak’tan peşmerge liderinin yeğeni Neçirvan Barzani, İran heyeti vs geldi. Peki hangi sıfatla ve hangi yüzle?

***

Bu durumda TÜRK MİLLETİNİ birde eli kanlı batıya sorsanız en Milliyetçi, en kafatasçı hatta en barbar diye biliniriz…bumu barbarlık….sabır ya rabbim!!!

Diğer taraftan buraya şehitler dönmek istermiş...VATAN uğruna toprağa bir daha, bir daha düşmek için...O karşılamadaki saygıyı bir daha, bir daha tadmak için. Bir daha, bir daha; "Varlığım, Türk varlığına armağan olsun" demek için

***

Geçtiğimiz ay, Rahat uyuyun HABUR ÇADIR TİYATROSU İDARECİLERİ! Başlıklı bir yazı kaleme almıştım! Bir kere daha Şehid yazısı yazmam inşallah demiştim… 

Cenab-ı Allah (cc) bizlere böyle büyük acıları bir daha yaşatmasın.

 

Bakın Ozan Arif ne diyor...

YA BU KANI DURDURUN YA MİLLET DURDURACAK

Boş lafa doyduk beyler! Soyunuz söndü mü hiç?

Hiç evlat verdiniz mi? Bağrınız yandı mı hiç?

Askerdeki oğlunuz tabutta döndü mü hiç beyler?

Hiç acı çektiniz mi yürekler yardıracak?

Ya bu kanı durdurun, ya millet durduracak.

Ves’selam.

 

Hüseyin Güven

Araştırmacı-Gazeteci-Yazar

huseyinguven1907@gmail.comYORUM YAZ
Bu habere yorumlar
Yazarın Diğer YAZILARI
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar