29 Ekim 2021 Cuma
MİHALIÇÇIK MECLİS TOPLANTISI, MUHALEFET VE KRİPTOLAR.!

MİHALIÇÇIK MECLİS TOPLANTISI, MUHALEFET VE KRİPTOLAR.!

Hüseyin GÜVEN
Hüseyin GÜVEN


Mihalıççık tarihinde bir ilk yaşandı. Haberlerini okumuşsunuzdur. Mihalıççık Belediye meclis toplantısı halka açık yapıldı. Lakin üzerinde gereği kadar durulmadı. Aslında çok önemli ayrıntılar var. Ve iyi okunmalı. Mihalıççık’ın 2,5 yıllık gizemli muhalefet tarihi (kriptoları) bu toplantıda ifşa edildi.
*** 
Başkan Güven, Halkın içinden gelmiş ve seçim öncesi “Gelin beraber yönetelim” sözünü vermişti. Bir süredir planlıyordu, ilçenin ileri gelenlerini tek tek arayıp toplantıya davet etmiş, Ani bir kararla ilkini gerçekleştirmişti. İlçe siyaseti için çok olumlu, şeffaf bir yönetim şekli. İzlenimler, geri bildirimler ve sonuçları güzel. 
***
Mihalıççık Belediye Başkanı Ümit Güven, 29 mart 2009’da Mihalıççık Siyaset tarihinin en yüksek oyunu aldı.  (geçerli oyların %50 ye yakını) MHP’den Belediye Başkanı seçildi. 2,5 yıldır pek çok projeye imza attı. (Mihalıççık Belediyesi resmi Web sayfasında ayrıntıları ile mevcut) bazı projeler direkten döndü. Bazıları ceza sahasına bile girilemeden savuşturuldu.
*** 
Hayata geçirilen projelerde ise ne denli mücadeleler verildiğini biliyorum. Takdir edersiniz ki unutkan bir toplumuz, hatırlatalım. Belediye misafirhanesi/otel, Kiraz konutları, Kiraz Tekstil, Hobi Bahçesi, Sünnet şölenleri, kiraz festivalleri, İftar çadırları, Bilişim merkezi, Kilit taşı, Asfalt, Mezarlık düzenlemesi, ılıcalar, Parklar, çeşmelr, eğitime katkı, kültürel geziler, seminerler, ziyaretler, memurlar lokali vs. gol olan bazı hizmetler.
***
Kabul etmeliyiz ki bunca muhalefete rağmen bu hizmetler taktiksel başarıdır. Mihalıçık’lı defans oyuncularına atılan bir goldür. Tavuk kümesi projesi, Arıtma, konut, Belediye Fırını vb projeler ise muhalefetin bizzat engellediği direkten dönenler.  
***
İlçe siyasetini yıllardır yakinen takip ederim. Ezelden beri rakip takım yoktur. başka ilçelerin muhalefetine gerek kalmaz. Kendi takımları içerisinden çıkar bu oyuncular. Yapılacak hizmetiprojeyi kendi başarısızlıkları sayarlar. Maalesef acı ama gerçek bu.
***
Halkın iradesine karşı çıkan bu zihniyet yüzünü, bazen meclis üyesi, bazen iktidarın ilçe başkanı, bazen genel meclis üyesi, bazende kurtların içinde çakal (brütüs) olarak kendini gösteriyor.
***
Peki kim bu defans oyuncuları? Perde arkası üstadları kim(ler)? İşte meclis toplantısında bunların ipuçları verildi. Başkan Güven 2,5 yıllık icraatlerini, engellemeleri, şerhleri masaya yatırdı. Bazılarınıda ters köşeye.
***
Katılımcılar kimin haklı kimin haksız olduğunu gördüler. Görmeyede devam edecekler. Çünkü Başkan Ümit Güven bundan sonra meclis toplantılarını halka açmakta son derece kararlı. Başkan ile bu konu hakkında uzun ve faydalı görüşmelerimiz oldu. Hatta 2,5 yıllık meclis kararlarını, projeleri engelleyenleri, resmi siteden yayınlamak için ciddi hazırlık içinde.
***
Anlaşılan, halkın iradesini hiçe sayıp kendini iktidar zanneden ilçe muhalefetinin hesaba katmadığı bir yöntemdi bu durum. Düne kadar Başkana muhalif olan pek çok kişi toplantı sonrası gerçekleri öğrenince saf değiştirmiş durumda. İlmi siyaseti doğru kullanan şahısların açamayacağı kapı, giremeyeceği gönül yoktur.  
***
Kendilerini vazgeçilmez zanneden bu zihniyet, her dönemin adamı olan! çorap değiştirir gibi parti değiştiren, oğul(!) veren şer odaklarına sözüm şu..! hizmete engel olmak! geleceğimize, Mihalıççık’a ve gelişimine engel olmaktır “Mezarlıklar vazgeçilmezlerle doludur” Kendini bilmez siyasileri basiretli olmaya davet ediyor, akıllarını başlarına devşirmelerini diliyorum.
***
Temel yolda gördüğü eski püskü bir lambaya bir tekme sallar.Lamba 10,20 metre ileriye gider ve lambanın içinden bir cin çıkar cin: dile benden ne dilersen! temel: özür dilerim der. İşte bizim ilçedeki muhalefette böyle..Ves’selam.

 YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
Yazarın Diğer YAZILARI
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar